Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W kwestii okapów polecam producenta:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W kwestii okapów polecam producenta:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do Bayzone jako fachowca oraz użytkowników: potrzebuję okap kominowy (czarny lub stalowy) do otwartej kuchni, bez górnej zabudowy, z dobrym wyciągiem i najlepiej jak najtańszy. Co polecacie???

 

Będzie pracował jako wyciąg czy jako pochłaniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Również stoję przed wyborem okapu do aneksu kuchennego. Będzie pracował jako wyciąg, nad płytą indukcyjną. Szukam takiego, którego można wbudować w szafkę. W ikei widziałam całkiem fajny okap - UNDERVERK. Chciałabym aby na 1szym biegu nie był zbyt głośny, ten w ikei sprawdziłam i wydaje się, że chodzi cicho. Czy ktoś z Was użytkuje może ten okap? Ewentualnie jakie inne polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę o poradę ws. kupna okapu o szer. ok. 90cm.

Biały lub czarny do kuchni otwartej. więc chyba powinien mieć ponad 600m3/h wydajności albo więcej.

Myślałem nad KERNAU KCH2290W ale ma mniejszą wydajność bo 520m3/h. Z kolei Amica nie ma oświetlenia LED tylko halogeny co mnie dosyć dziwi.

Apko też biorę pod uwagę ale nie wiem czy mają taką regulację jak np. w Amice, odnośnie otworu kominowego.

Bo otwór kominowy mam na wysokości 2,40m i z rysunków poglądowych wydaje mi się że apko nie będzie sie nadawał tylko jedynie amica ale mogę się mylić dlatego proszę o poradę.

 

Jeszcze mam takie pytanie techniczne. Czy te okapy skośne (że tak powiem) otwiera się za każdym razem gdy się używa czy tylko przy wymianie filtrów ?

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jaki okap wybrac nad płytę gazową (60cm szerokosci) wbudowany czy teleskopowy?

I pytanie dla mnie najwazniejsze - czy sprawdza sie zamontowanie okapu w równej linii z szafkami?

 

Wiem, ze sa zalecenia montowania na wysokosci minimum 70cm od blatu.

Wizualnie o wiele lepiej rowno z szafkam, ale czy praktycznie? Zauważyłam, że w wielu realizacjach kuchni tak wlasnie jest - moze wypowie sie ktos kto projektuje meble?

 

Przykład na zdjeciu: (z waszewnetrza.leroymerlin.pl)

 

20474_1_IMG_5835.jpg

Edytowane przez Magdaa_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

Proszę o podpowiedź jaki okap powinnam kupić (pod względem wydajności ?ile?) do kuchni 9,15m2 otwartej na salon?

 

Ma to być bardziej wyciąg (który można włączyć na wyższy bieg podczas gotowania..zeby dobrze pochłaniał zapachy ze smażenia, gotowania) aby po jego wyłączeniu nie było czuć zapachu z gotowanych potraw w mieszkaniu przez następne godziny..

 

Obecnie mam mastercook, który jest..a jakby go w ogóle nie było :(..jeden bieg (dosyć głośny) i baardzo żle spełnia swoją funkcję! podczas gotowania..słabo wyciąga opary i w kuchni od razu robi się bardzo ciepło i przez kilka godzin po smażeniu gotowaniu czuć w mieszkaniu zapach potraw..one po prostu rozchodzą się po mieszkaniu..zamiast wędrować do komina :(

 

drugi raz nie chcę popełnić tego samego błędu..poproszę o pomoc

 

Bardzo poproszę o link do okapu spełniającego moje kryteria.. (dodatkowo ma być stalowy/szary ; lub czarny (który łatwiejszy w czyszczeniu?), w kształcie odwróconej litery T, i najlepiej do tysiąca złotych..lub nieco ponad..

ps. czy w okapach równie istotna jest klasa zużycia energii?? większość z niskiej/średniej półki cenowej to C/D.. a przecież nie chcę zbankrutować przez okap :p

 

z góy dzięki za pomoc..ale jestem kompletnie zielona/...a w tym tyg. przeceny w RTV EURO AGD :p

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, ale nie da sie calkiem pozbyc zapachu potraw w mieszkaniu...

okap wylaczasz i idziesz jesc.. to chyba normalne ze czuc je...

no chyba ze prosto z patelni/garnka trafia wszystko do zoladka :lol:

 

ja sie nie znam na dobieraniu, ale jak dla siebie szukalismy to byla na pewno brana pod uwage wielkosc, moc i halas...

najlepiej usiasc np na ceneo, kliknac sobie opcje cenowa i porownywac okapy, czytac opinie pod nimi itp :)

 

niestety Bayzone juz nie zaglada wiec i pomoc na fm jest slabsza w tym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w mojej kuchni brakuje jedynie okapu...i nie było by problemu gdyby nie szerokość zostawiona na jego miejsce - 80 cm, proszę podrzućcie modele jakie występują w tej szerokości, oprócz gorenje... interesuje nie okap kominowy, skośny.. no i tradycyjnie....w granicach możliwości cichy....podobają mi się amica...ale chyba w ogóle nie mają 80...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...