Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pierwszy! :p

No dobra, tak w ogóle to miło powitać "nowych budujących" no i cóż, pozostaje życzyć zdrowia, szczęścia i cierpliwości, bo droga do własnego "D" bywa często zawiła, długa i... droga :lol: - co broń Boże nie powinno zniechęcić, a jedynie tym bardziej zagrzać do boju. Najważniejsze - pilnujcie dziennika budowy :roll:

Serdeczności! 8)

 

BTW - Przytulny jest naprawdę fajnym projektem, osobiście jako posiadacz domu z poddaszem jestem zwolennikiem parterówek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj yuka :) :) :) :)

cieszę sie bardzo, ze będziesz ze mna w czasie tej naszej budowy ......... czyli dlugiej drogi do wlasnego D :lol:

odnosnie projektu Natalia badż Natalia 2 - uklad pomieszczen wew jest OK ale nam nie spodobal sie dom z zewnatrz, wedlug nas to częsc garazowa z wejciem do domu tworza zbyt wielka calosc i to przeslania reszte domu ale nadal i tak mam sentyment do tego projektu bo przez jakies 2 miesiace bylismy nastawieni na budowe tego domu a pozniej szybko zmiana koncepcji na Przytulny

a gdzie bedziesz sie budowac ? i na jakim jestes etapie ??

pozdrawiam serdecznie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy sie budować po sąsiedzku, bo pod Sieradzem. Ja tez juz prawie byłam zdecydowana na Natalię, wcześniej faworytka była Lawenda z Horyzontu, ale jak zobaczyłam domek Doskonały 2 z pracowni Domy z wizją to już nie miałam żadnych wątpliwości. Powstał juz taki domek pod Sieradzem , więc mogłam go zobaczyć na żywo, jest piękny! Jeżeli chodzi o załatwianie papierów, to nie wiem jak to przeżyję. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z papierami damy radę - zawsze mowię sobie, ze skoro tyle osob dalo rade to i ja dam rade :D :D

a odnosnie projektu to jedno jest pewne - nie ma to jak zobaczyc dom "na zywo", zdjecia nigdy nie oddadza jego wygladu na 100% :roll:

informuj jak Wasze postepy z papierami ...... a ekipe budowlana juz macie zaklepana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę mam zaklepaną na wiosnę, czekam tylko na kosztorys. Mam nadzieję, że się jakoś dogadamy, bo fachowcy polecani przez znajomych. Niestety nie ma u nas gazu ziemnego i się nie zanosi. Ogrzewanie gazem płynnym jest makabrycznie drogie, z ekogroszkiem dosyć kłopotliwe, więc zdecydowaliśmy się na pompę ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Jestem jeszcze daaaaleeekoooo, bo tak naprawdę, to nawet nie mamy dziłki :cry:

Tzn. nie podpisaliśmy jeszcze umowy u notariusza, bo działkę mamy wybraną i wstępna umowa z właścicielem jest.

Złożyliśmy juz też o warunki zabudowy ale w gminie Zgierz czeka się na warunki 4 m-ce :roll:

więc dopiero w lutym mają byc.

Tak więc żaden projekt jeszcze nie jest ostateczny, bo nie wiemy czy jakieś kwiatki nam nie wyskoczą w WZ.

Ale czekam coraz mniej cierpliwie...

Myślę, że akt notarialny będziemy miec dopiero na gwiazdkę :o

Może też zacznę pisac dziennik?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Uuuu.... nieprzyjemna sytuacja z Panią architekt..... Qrcze, ja też byłam u p. Krystyny i wstępnie ma nam adaptowac projekt.. :-? Wyszedł kwas w WZ i obiecała to wyprostowac. Byliśmy u niej wczoraj, na razie czekam na telefon :roll: :roll: Zmartwiłaś mnie trochę. U nas zmian prawie nie będzie, to może nie będzie miała możliwości manewru kasą?? :roll: :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....

 

odnosnie p. Flauder to podnosi mnie sie cisnienie na mysl o niej ale wiele osob wspomina ja bardzo dobrze, wiele osob ja poleca wiec ............. moze bedziecie mieli wiecej szczescia niz ja i wszystko pojdzie sprawnie

my w projekcie gotowym zmienialismy bardzo duzo i moze dlatego p. Krystyna sie rozmyslila, albo dlatego, ze chcielismy z nia spisac umowe na wykonanie adaptacji projektu z okreslona data do zlozenia o pozwolenie na budowie, a tego raczej p. architekt nie chciala zrobic mowiac, ze jej slowo jest cenniejsze niz papier ......... trudno powiedziec, zycze w kazdym badz razie powodzenia w ustaleniach z p. Flauder i szybkiego otrzymania pozwolenia na budowe :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....

chętnie się pochwalę :lol: :lol: to projekt S5 z pracowni S&O projekt ( http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut_L.html ) Tylko w WZ dali nam linię zabudowy wzdłuż działki (od sąsiada) w odległości 10 m od granicy i p. Krystyna ma załatwic zmianę tej linii. Dopiero wtedy zamówimy projekt. A pisałąm już kiedyś jak bardzo się przedłuża podpisanie aktu notarialnego... No więc nadal go nie mamy :cry: ale tuż po feriach powinien byc :) A zmiany jakie chcemy zrobic w projekcie to na poddaszu w pokojach chcemy ściany szczytowe z dużymi oknami, a nie dach kopertowy z oknami połaciowymi. I zrównanie poziomu podłogi na parterze (w projekcie 2 schodki)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz już będzie z górki i u Ciebie i u mnie (naiwna jestem???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuka a jaki projekt wybraliscie ?? pochwal sie - chetnie popatrze .....

chętnie się pochwalę :lol: :lol: to projekt S5 z pracowni S&O projekt ( http://www.soprojekt.pl/Proj_got/S5/s5_rzut_L.html ) Tylko w WZ dali nam linię zabudowy wzdłuż działki (od sąsiada) w odległości 10 m od granicy i p. Krystyna ma załatwic zmianę tej linii. Dopiero wtedy zamówimy projekt. A pisałąm już kiedyś jak bardzo się przedłuża podpisanie aktu notarialnego... No więc nadal go nie mamy :cry: ale tuż po feriach powinien byc :) A zmiany jakie chcemy zrobic w projekcie to na poddaszu w pokojach chcemy ściany szczytowe z dużymi oknami, a nie dach kopertowy z oknami połaciowymi. I zrównanie poziomu podłogi na parterze (w projekcie 2 schodki)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz już będzie z górki i u Ciebie i u mnie (naiwna jestem???)

 

 

 

 

hmm duzy dom :roll: tego typu domki kojarza mi sie z takimi amerykanskimi posiadlosciami ......... ale bardzo ladny, przyznac musze :p :p :p :p oby jak najszybciej i najlatwiej powstal ........

 

a w Zgierzu bedziecie go budowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm duzy dom tego typu domki kojarza mi sie z takimi amerykanskimi posiadlosciami ......... ale bardzo ladny, przyznac musze oby jak najszybciej i najlatwiej powstal ........

Duży?? Na początku wogóle nie patrzyłam na ten projekt, bo szukaliśmy domku max 200m2 ale później okazało się, że ta pracownia trochę inaczej liczy powierzchnię, tzn. do tych 240m2 wliczony jest i garaż i strych. Jak się odejmie te pomieszczenia (w niektórych pracowniach też odliczane są pom. gosp.) to wychodzi 190 z maleńkim haczykiem :lol: I to już nie jest takie straszne 8) :lol: :lol:

A Twój przecież tak naprawdę niewiele mniejszy... jak jeszcze chcesz go poszerzyc i zamkniesz pustkę nad parterem, to może nawet okazac się, że wybudujesz dom większy od mojego :roll:

Ale najważniejsze, że zarówno Ty jak i ja mamy już dom swoich marzeń (tylko w marzeniach póki co :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...