Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)


Recommended Posts

Witam, czy kolor okien i bramy to orzech ? A elewacja jest smietankowa czy bardziej żółta w rzeczywistości? Podglądam dziennik i przyznam, że domek prezentuje się super :)

 

zgadza sie, brama i okna sa w kolorze orzech, elewacja na chwile obecna jest smietankowa, ale byc moze zrobi sie bardziej zolta jak wyschnie, zobaczymy :roll: ale mam nadzieje, ze zbytnio kolor sie nie zmieni bo podoba mnie sie tak jak jest :D

ciesze sie, ze domek sie podoba :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm kolor faktycznie bardziej maslany, ale przyznam, że i tak bardzo ładny, taki ciepły...

Mam jeszcze pytanie co do dachówki, jest bardziej czarna czy bardziej brązowa? Nie widzieliśmy jej "na żywo", a ze zdjęcia trudno wywnioskowac jaka jest w rzeczywistości :)

 

kolor dachowki zalezy od naslonecznienia :wink: :D Ale na ogol bardziej czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kominka, jedyny słuszny wybór 8) :wink:

Co do rozpalania, ja układam szczapy, tak, by na dole było kilka cieńszych, potem na to grube. Pod te cienkie podkładam kostkę do rozpalania ( 60 szt za 5,99 -> Praktiker :lol: ) i przy lekko uchylonych drzwiach kominka rozpalam aż się zajmie, czyli tak powiedzmy 10 minut. Jak się zapali, zamykam drzwi, ale szyber zostaje otwarty na maksa. Jak się dobrze rozpali, zamykam szyber i dławię nawiew na dolny ruszt. Nawiew na szybę + płominiówki cały czas pracują.

I jeszcze : ten kominek stoi na jakims betonie ? Tak bezpośrednio, nie na stojaku żadnym ?

Bo bałbym się że jak wkłąd nie ma wentylacji od spodu, to po pierwsze leci gwarancja, a po drugie za mocno się przegrzewa ...

Macie przepustnicę powietrza z zewnątrz ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze : ten kominek stoi na jakims betonie ? Tak bezpośrednio, nie na stojaku żadnym ?

Bo bałbym się że jak wkłąd nie ma wentylacji od spodu, to po pierwsze leci gwarancja, a po drugie za mocno się przegrzewa ...

Macie przepustnicę powietrza z zewnątrz ?

 

pozdrawiam, majki

 

wklad nie stoi na stojaku tylko bezposrednio na plycie chodnikowej :roll: Pan, ktory montuje nam to cudo nic nie wspomnial, ze tracimy w ten sposob gwarancje :roll: Jest gdzies taki zapisek :-? :-? :-?

przepustnice powietrza z zewnatrz mamy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, zapis jest by powietrze swobodnie omywało wkład.

Zresztą jest to logiczne. Im więcej powietrze omywa wkład, tym więcej się go ogrzewa i oddaje ciepło otoczeniu. Tak to grzejecie beton pod spodem.

Jak stoi na pł. chodnikowych, to jest to utrudnione. W razie jak coś się stanie i ktoś od producenta w reklamacji obejrzy, to może być zonk :-?

Stojak kosztuje coś koło 130 zł.

Mnie powiedzieli, że stojak obowiązkowo. Może i chcieli mnie naciągnąć, ale taka kwota to w sumie nic.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapali, zamykam drzwi, ale szyber zostaje otwarty na maksa. Jak się dobrze rozpali, zamykam szyber i dławię nawiew na dolny ruszt.

 

 

Majki ja co prawda jeszcze nie zglebilam tajemnic tego wkladu, ale przeciez on ma automatyczny szyber, wiec jak zamykam drzwi to zamykam tez szyber :roll: Jest inaczej :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapali, zamykam drzwi, ale szyber zostaje otwarty na maksa. Jak się dobrze rozpali, zamykam szyber i dławię nawiew na dolny ruszt.

 

 

Majki ja co prawda jeszcze nie zglebilam tajemnic tego wkladu, ale przeciez on ma automatyczny szyber, wiec jak zamykam drzwi to zamykam tez szyber :roll: Jest inaczej :-? :-? :-?

 

Oczywiście :D

Przy zamykaniu drzwi, odchylasz lekko palcem w lewo ten "cycek" co porusza szyber.

Zamykasz drzwi a szyber jest nadal otwarty. Po rozpaleniu, tą rączka do otwierania drzwi wpychasz go do końca i zachaczasz o "wypustkę" w drzwiach ..

Mam nadzieję, że jasno mówię :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapali, zamykam drzwi, ale szyber zostaje otwarty na maksa. Jak się dobrze rozpali, zamykam szyber i dławię nawiew na dolny ruszt.

 

 

Majki ja co prawda jeszcze nie zglebilam tajemnic tego wkladu, ale przeciez on ma automatyczny szyber, wiec jak zamykam drzwi to zamykam tez szyber :roll: Jest inaczej :-? :-? :-?

 

Oczywiście :D

Przy zamykaniu drzwi, odchylasz lekko palcem w lewo ten "cycek" co porusza szyber.

Zamykasz drzwi a szyber jest nadal otwarty. Po rozpaleniu, tą rączka do otwierania drzwi wpychasz go do końca i zachaczasz o "wypustkę" w drzwiach ..

Mam nadzieję, że jasno mówię :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

 

przy kolejnym rozpalaniu sprobuje Twojego sposobu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kominka, jedyny słuszny wybór 8)

 

Widzę że ogólnie jesteście zgodni że wybór kominka trafiony!

Skąd taka jednomyślność? Dlaczego właśnie ten? I gdzie kupowany?

 

 

dlaczego ten :-? :-? :-?

bo dobrej firmy, polecany przez wiele osob, a poza tym jego super wyglad .......... :D

 

ja kupowalam przez Internet - cena 5800 z transportem, a w Panek Kominki na Stalowej cena 6500 zl :o nic wiecej zejsc z ceny nie chcieli :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Teraz już widzę wszystkie zdjęcia :lol:

Super!!!Idziesz jak burza!!!

Chciałabym już być na tym etapie co Ty ale po prostu "nie da się więcej niż się da"... :cry:

Ale od wiosny ruszamy pełną parą i wtedy ( :oops: już zapowiadam :oops: ) będę pukać po porady. A tymczasem dwie prośby: po pierwsze czy mogłabyś podać kontakt do swojego fachowca (p. Łukasz zdaje się?) chciałabym dać projekt do wycenienia,

a po drugie: wełnę na ocieplenie to kupowałaś też wśród "znajomych" bo nam ktoś zaproponował niby w dobrej cenie i chciałabym się upewnić. Więc jak możesz to daj znać (może być na priv) po ile 15 i 10 :wink:

I na kolejne zdjęcia czekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Teraz już widzę wszystkie zdjęcia :lol:

Super!!!Idziesz jak burza!!!

Chciałabym już być na tym etapie co Ty ale po prostu "nie da się więcej niż się da"... :cry:

Ale od wiosny ruszamy pełną parą i wtedy ( :oops: już zapowiadam :oops: ) będę pukać po porady. A tymczasem dwie prośby: po pierwsze czy mogłabyś podać kontakt do swojego fachowca (p. Łukasz zdaje się?) chciałabym dać projekt do wycenienia,

a po drugie: wełnę na ocieplenie to kupowałaś też wśród "znajomych" bo nam ktoś zaproponował niby w dobrej cenie i chciałabym się upewnić. Więc jak możesz to daj znać (może być na priv) po ile 15 i 10 :wink:

I na kolejne zdjęcia czekam :wink:

 

Yuka nr tel do p. Lukasza wysle na priv, a welne kupowalismy "normalnie", "15" Knauf lambda 0,040 - 12,25 zl/m2, a "10" Isover Uni-Mata lambda 0,039 - 8,95 zl/m2, te ceny to pewnie zadna rewelacja, jakos temat ocieplania poddasza mnie zaskoczyl :wink: :lol: i nie bylo czasu na szukanie :D Z ciekawosci napisz jakie ceny ktos Tobie zaproponowal :-? :-? :-?

a po porady pukaj smialo :D pomge jesli tylko bede potrafila :roll:

A kolejne fotki lada chwila :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...