Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)


Recommended Posts

Witam

i proszę o podpowiedź. Bardzo dziękujemy Ci za namiar na Wykonawcę oczyszczalni .

Mam tylko kilka pytań co do drogi od pomysłu do jej wykonania.

U nas na działce dosyć płytko przebiegają wody gruntowe. Raptem 1,5. Rozsączenie powinno być co najmniej właśnie 1,5 nad lustrem wody. Nasza arch. proponuje schowanie rur w nasypie, co osobiście mnie nie kręci :evil:

PRODUCENT oczyszczalni sugeruje żeby się tym nie przejmować i zgłosić szambo do PnB a potem zgłoszenie i zrobić oczyszczalnie Bio. Co o tym sądzicie? :D

Czy nie bać się ze przy tak "płytkich" wodach gruntowych wszystko będzie działało jak należy?

Dzięki serdeczne za podpowiedzi :D

 

U nas woda gruntowa na 2,5 m, oczyszczalnia zrobiona w normalny sposob, bez nasypu, jak bedzie dzialala bede mogla powiedziec dopiero za jakies pol roku, po pierwszej zimie :roll: Rozsaczenie zrobione z duzo wieksza iloscia zwiru plukanego a na sam dol poszedl piach :roll: Niestety nie potrafie pomoc co nalezy zrobic w Twoim przypadku :oops: Przykro mi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Widzę że już wszystko podłączone i najważniejsze to że działa . Ocieplenie też widzę idzie pełną parą . Ostatnio ktoś mi rzucił pomysł żeby podłoge na strych (lub sufit na piętrze jak kto woli i patrzy) ocieplić też na zakładkę . Może spytasz swoich fachmanów czy takie rozwiązanie będzie stabilne tzn czy da się po tym chodzić jak to przykryjesz płytą osb.

 

Widzem również że masz sterownik (podobny) . To modell przewodowy czy bezprzewodowy?

 

http://ggmania.eu/Emo/emoty_duze/bombowe/ggmania.eu_coll.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki i za taką podpowiedź!

Jednak zdecydowaliśmy się na chwilę obecną na ten nasyp. Może i doda to uroku działce i da się w fajny sposób zagospodarować "ogródkowo" ten kawałek. Troszkę się boimy że będzie nas podtapiało w mokre okresy bo jednak 1,5 metra do wody to zdecydowanie mniej niż 2,5 tak jak u Was.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę że już wszystko podłączone i najważniejsze to że działa . Ocieplenie też widzę idzie pełną parą . Ostatnio ktoś mi rzucił pomysł żeby podłoge na strych (lub sufit na piętrze jak kto woli i patrzy) ocieplić też na zakładkę . Może spytasz swoich fachmanów czy takie rozwiązanie będzie stabilne tzn czy da się po tym chodzić jak to przykryjesz płytą osb.

 

Widzem również że masz sterownik (podobny) . To modell przewodowy czy bezprzewodowy?

 

 

 

przy najblizszej okazji zapytam :D i dam znac

 

a sterownik jest przewodowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o kuchnia za 17000 :o :o :o matko..a co tam jest takiego??

i ile ma ta kuchnia???? 30m2???

 

zawsze sie zastanawiam dlaczego to tyle kosztuje?? bo:

- płyta meblowa - 25 zł/m2

- oklejanie PCV - jakieś 3 zł/mb

- blat... jakis wyśmigany .. nie warmur... - 120 zł/mb

- fronty drewniane - 350 - 450 zł/m2

- okucia... dla całej kuchni - MAX 800 zł ... no 1500 z koszami cargo i innymi bajerami... domykaczami... zwalniaczami...

oczywiście są to ceny materiałów ....

kiedyś robiłem kuchnię swoją....kiedyś robiłem inne.... ale - taka kasa to chyba już ze wszytkim możliwym sprzętem... i to WYPASIONYM!!

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o kuchnia za 17000 :o :o :o matko..a co tam jest takiego??

i ile ma ta kuchnia???? 30m2???

 

zawsze sie zastanawiam dlaczego to tyle kosztuje?? bo:

- płyta meblowa - 25 zł/m2

- oklejanie PCV - jakieś 3 zł/mb

- blat... jakis wyśmigany .. nie warmur... - 120 zł/mb

- fronty drewniane - 350 - 450 zł/m2

- okucia... dla całej kuchni - MAX 800 zł ... no 1500 z koszami cargo i innymi bajerami... domykaczami... zwalniaczami...

oczywiście są to ceny materiałów ....

kiedyś robiłem kuchnię swoją....kiedyś robiłem inne.... ale - taka kasa to chyba już ze wszytkim możliwym sprzętem... i to WYPASIONYM!!

 

pozdro

NETbet

 

Moja kuchnia jest raczej mala (jak na kuchnie w domu :wink: ) ma 9 m2, a odnosnie mebli to:

- blat nie marmur tylko laminat 38 mm grubosci bialy polysk

- fronty czarny lakier (dol szafek) i zebrano lakier (gorne szafki)

- uchwyty zwylke standardowe - ponoc liczone 10 zl/sztuka

- zawiasy zwykle Blum Metabox, w szafkach otwieranych do gory podnosniki najtansze gazowe, wszystko bez bajerow: bez cargo, bez hamulcow w szufladach itd.

 

Dzisiaj byl u mnie kolejny wykonawca mebli kuchennych, wycene ma zrobic pod koniec tygodnia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę , że w 10 powinna być mocna górna granica !!! z montażem !!!

A ile metrów bieżących ma Twoja kuchnia? ( róg liczysz z dwóch stron )

 

szafki beda lacznie na 7,5 mb (narozniki liczone 2 razy), z tym ze na 3,5 m beda tylko dolne szafki, a na 4 m szafki dolne i gorne, do tego jeszcze szafka-wyspa 1,2 m (2 razy szuflady 60 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maren

 

Jaka decyzja co do pokojów?

 

Jeśli o mnie chodzi - zrobiłabym najpierw wspolną sypialnię i wspólną bawialnię - choćby dlatego że ciężko mamie usypiać maluchy w dwóch różnych pokojach. Tak samo cięzko się rozdwoić gdy jedno będzie się chciało bawić u "siebie" a drugie "u siebie" i każde zacznie stawiać na swoim ot dla samej "wygranej". Po kilku latach jak sami do tego dojrzeją i wtedy zrobisz przeprowadzkę

 

Napisałaś:

jedna butla 33 kg starczyla na 24 godziny, grzejac do temperatury 21C

 

Skąd bierzesz butle? Jaką płaciłaś kaucję i ile kosztuje wymiana butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maren

 

Jaka decyzja co do pokojów?

 

Jeśli o mnie chodzi - zrobiłabym najpierw wspolną sypialnię i wspólną bawialnię - choćby dlatego że ciężko mamie usypiać maluchy w dwóch różnych pokojach. Tak samo cięzko się rozdwoić gdy jedno będzie się chciało bawić u "siebie" a drugie "u siebie" i każde zacznie stawiać na swoim ot dla samej "wygranej". Po kilku latach jak sami do tego dojrzeją i wtedy zrobisz przeprowadzkę

 

Napisałaś:

jedna butla 33 kg starczyla na 24 godziny, grzejac do temperatury 21C

 

Skąd bierzesz butle? Jaką płaciłaś kaucję i ile kosztuje wymiana butli?

 

 

hej hej :lol:

odnosnie pokojow to 100% decyzji jeszcze nie ma, ale raczej sklaniam sie ku wersji wspolna sypialnia i bawialnia :)

 

butle zamawiamy blisko nas na Klinowej 74, kaucja za butle 300 zl, gaz 33 kg na wymiane 120 zl :( :( :( :( Teraz grzejemy duzo w kominku, ale trzeba dokladac mniej wiecej co 4 godziny, kociol zalacza sie praktycznie w nocy, jak juz brak ciepla z kominka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę , że w 10 powinna być mocna górna granica !!! z montażem !!!

A ile metrów bieżących ma Twoja kuchnia? ( róg liczysz z dwóch stron )

 

szafki beda lacznie na 7,5 mb (narozniki liczone 2 razy), z tym ze na 3,5 m beda tylko dolne szafki, a na 4 m szafki dolne i gorne, do tego jeszcze szafka-wyspa 1,2 m (2 razy szuflady 60 cm)

 

 

To jutro jadę na pomiar :wink: :lol:

 

Zapraszam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

I nadal starcza 1 butla na dzień??? :o

 

na szczescie jest troche lepiej :roll: pierwsza starczyla rowno na 24h grzejac ok 230 m2 tylko gazem, pozniej zaczelismy grzac duzo w kominku i druga butla starczyla na 3 dni, kolejne butle nie wiem na ile wystarcza bo podlaczylismy dwie jednoczesnie, zobaczymy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podglądam Twój dziennik i podziwiam postępy. Chciałabym zapytać o schody które umieściłaś w dzienniku 1 grudnia. Pierwsze są z firmy drewcal a drugie??

Zauroczyły mnie totalnie ale również mojego męża. Jeżeli możesz zdradzić gdzie można podpytać o nie??

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście o zbiorniku gazu 2700 l?? Ja sie nad nim zastanawiam i chłone wszelkie opinie.

 

takiego rozwiazania nie bierzemy pod uwage, bowiem wcinke gazu ziemnego mamy zaplanowana 4m od ogrodzenia tylko na nia czekamy :roll: Mamy nadzieje, ze styczen/luty zrobia nam przylacze 8) Zatem na miesiac czy nawet dwa nie oplaca nam sie inwestowac w taki zbiornik :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podglądam Twój dziennik i podziwiam postępy. Chciałabym zapytać o schody które umieściłaś w dzienniku 1 grudnia. Pierwsze są z firmy drewcal a drugie??

Zauroczyły mnie totalnie ale również mojego męża. Jeżeli możesz zdradzić gdzie można podpytać o nie??

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

rozumiem, ze zauroczyly Was te drugie wstawione przeze mnie schody 8) Mnie tez zauroczyly :lol: :lol: :lol: Jak narazie wiem, ze moze takie schody wykonac firma Grot oraz Wroblewski :) Na ta chwile mam na nie wycene jedynie z Wroblewskiego, w srode mam miec wycene z Grota :D Zatem moge poinformowac gdzie taniej :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieję, że nasze zauroczenie i nadzieje nie będą płonne (patrz cena).

Liczę na to, że będzie nas stać na nie więc będę wdzięczna za informację jakie będą Wasze schody i jakie są wyceny na nie. Da nam to jakieś rozeznanie.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Magda

 

ok, podziele sie informacjami o cenach, choc przyznam, ze sama obawiam sie, ze nie bedzie nas na nie stac :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...