Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej maren, ja 3 marca odebrałem PNB, czekał od 30 stycznia - czyli bite 4 tygodnie - szczegóły oczywiście w moim dzienniku.

Ale jak juz Ci wydadzą to wszystko sie szybko potoczy, kiedy chcesz zamieszkać? Bedziesz brac kredyt? Rozglądałaś sie za ofertami?

 

miesiac czasu to ponoc standardowy czas na uzyskanie PNB, ale wiadomo jest roznie jedni maja po 2 tygodniach a inni po 2 miesiacach, jak bedzie u nas zobaczymy :roll:

marzy mi sie zamieszanie na Boze Narodzenie w nowym slicznym domku, ale to chyba tylko mi sie marzy, a bede zadowolona jak wprowdzimy sie na Wielkanoc 2010 :lol: :lol:

odnosnie kredytu to niestety ale musimy go zaciagnac :cry: jestesmy zdecydowani na kredyt z doplata w PKO SA, dzisiaj wlasnie jestem umowiona w banku aby wszystko dokladnie omowic a o szczegolach napisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kredytu:

bylam w banku - dostalam wszelkie druki do wypelnienia oraz wykaz potrzebnych nam dokumentow do zlozenia wniosku o kredyt, na chwile obecna oprocentowanie wynosi 4,8%, marza w przedziale 2,0 - 2,7% i prowizja 1% - niestety :(

przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250 zł - to wstepna symulacja przy okresie kredytowania - 30 lat, raty rowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej

a w jakiej walucie bierzesz kredyt?

Bo i my się zastanawiamy nad tym kredytem z dopłatami

 

piach mam po 350zł za tonę namiary u mnie w komentarzach :wink:

 

A rzut domku.....

Miodzio. Gdybym nie budowała swojego to budowałabym Twój. :D a ten Salon............ :D :D :D :D

 

Co ciekawe. W "pierwotnej" wersji mojego domu, garaż miałam nie wysunięty "przed" dom, tylko tak jak u Ciebie z boku domu i też miałam od tylu pomieszczenie gospodarcze na rzeczy ogrodowe. To jest naprawdę potrzebne. Z tym że u mnie się okazało że od granicy muszę zachować7,5m i garaż "się wysunął" przed dom :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

a w jakiej walucie bierzesz kredyt?

Bo i my się zastanawiamy nad tym kredytem z dopłatami

 

ten kredyt z doplata jest tylko w zlotowkach

ja dzisiaj nam dola na maksa, nie wiem czy moj domek wogole powstanie, bo moj problem z pasem drogowym sie powiekszyl a konkretnie pas drogowy sie powiekszyl, obawiam sie, ze jak tak dalej pojdzie to niedlugo zajmie pol mojej dzialki :cry: :cry: :cry: musze szybciutko udac sie do prawnika, tylko najpierw potrzebuje znalezc jakiegos radce prawnego, ktory bedzie orientowal sie w prawie budowlanym ......... help ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

no przeca sama wiem, ze w złotówkach :oops: musiałam być nieźle zmęczona wczoraj :D

 

przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250

zastanowiła mnie taka forma spłaty.

myślałam, że od poczku płacę "całą ratę" pomniejszoną o "udział" państwa, a po 8 latach większą. A Ty piszesz jeszcze o opcji "przez dwa lata same odsetki"

 

To standard, czy Wasz wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kwocie kredytu 200 000 zl w ciagu pierwszych dwoch lat splacamy tylko odsetki: my jako kredytobiorcy 730 zł, rzad doplaca 370 zł, po 2 latach nasze raty wzrastaja do ok 1000 zł, rzad dalej doplaca ok 370 zł a po 8 latach kiedy dofinansowanie kredytu sie skonczy to placimy miesiecznie ok 1250

zastanowiła mnie taka forma spłaty.

myślałam, że od poczku płacę "całą ratę" pomniejszoną o "udział" państwa, a po 8 latach większą. A Ty piszesz jeszcze o opcji "przez dwa lata same odsetki"

 

To standard, czy Wasz wybór?

 

standard, to ma byc udogodnienie dla kredytobiorow, ze w okresie budowy domu maja do splaty tylko odsetki, ale byc moze mozna z tej opcji zrezygnowac, tego nie wiem, nie pytalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opcja to fajnie. ja bym zrezygnowała, bo kredyt robi się przez to droższy w ogólnym rozrachunku

a jakie masz ostatecznie oprocentowanie (jaka marża?)

 

oprocentowanie 4,8% plus marza 2% dla posiadaczy ROR w PKO SA i karty kredytowej, bez tego marza 2,7%, prowizja 1%

lepsze warunki sa w PKO BP bo prowizja 0,8%, a marza dla posiadaczy u nich ROR i karty kredytowej 1,8%, bez tego 2%

my nastawilismy sie na kredyt w PKO SA bo nasz kolega jest dyrektorem jednego z oddzialow, wiec zajalby sie wszystkim szybko i pewnie, ale ostatnio mowil nam, ze ten kredyt z doplatami ma na najlepszych warunkach BANK POCZTOWY, jednak osobiscie tego nie sprawdzalam

 

jest jeszcze kilka wymogow odnosnie otrzymania tego kredytu m.in. nie mozna posiadac wlasnego M i budowany dom musi byc do 140 m2 powierzchni uzytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kilka wymogow odnosnie otrzymania tego kredytu m.in. nie mozna posiadac wlasnego M i budowany dom musi byc do 140 m2 powierzchni uzytkowej

No my się kwalifikujemy :D 139 m2 PU, mieszkamy kątem u mojej mamy :roll:

 

Kredyt to tak najwcześniej będziemy brać w czerwcu. Na razie gotówka.

 

A bank pocztowy też sprawdzę. Ciekwaiło mnie jednak jak to wygląda w praktyce

 

Maren

 

cieszę sięz Twojego pozwolenia na budowę. Teraz to z górki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Hej maren100, jak osuszanie, ruszyliście dalej? U mnie była taka sam sytuacja, błoto ze hej, a teraz susza, ale robota jakoś idzie.

Pozdrawiam

 

niestety nie ruszylismy bo nie rozpoczelismy robot w umowionym terminie i nasza ekipa poszla na inna budowe wiec teraz czekamy az skoncza i wroca na nasza juz osuszona dzialeczke

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello maren100

 

Wpadłam się przywitać. Przepraszam, że tak próżno :oops: . Nie bardzo mam kiedy :oops: .

Budujecie piękny dom. Ekipa niebawem się zjawi i polecicie szybciutko.

Życzę bezproblemowej budowy i szybciutkiego wprowadzenia. :)

 

Będę śledzić.

 

Kibicuję i pozdrawiam serdecznie.

 

 

juz sie nie moge doczekac rozpoczecia budowy ........ ale nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekac.......... :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwoliłem sobie rewizytę zrobić . Przeczytałem caluśki dziennik . Pierwsza rzecz - 12000 za adaptacje , no ładne ceny macie tam w Łodzi . Jeśli do tego doliczysz sobie koszt samego projektu to chyba taniej wyszłoby zrobić indywidualny .

 

Sam projekt - szczerze mówiąc ten parter po adaptacji podoba mi się dużo bardziej od oryginału . Pomiesczenie nad garażem , skoro dwustanowiskowy to aż żal byłoby go nie wykorzystać . Nie do końca skumałem co macie zamiar zrobić z piętrem . Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wychodzi na to że zrezygnowaliście z łazienki na piętrze ? :o A co z pokojami na piętrze ?

 

Dach - noo na oko wygląda na skomplikowany i drogi w zrobieniu ( ale może tylko wygląda) .

 

Faciami z ZE się nie przejmujta , oni już tak mają . Zaczynam podejrzewać że oni se te punkty wpięcia na łoko wybierają . Nam też chcieli wyznaczyć na działce ...ale szwagierki .

 

Życzę powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozwoliłem sobie rewizytę zrobić . Przeczytałem caluśki dziennik . Pierwsza rzecz - 12000 za adaptacje , no ładne ceny macie tam w Łodzi . Jeśli do tego doliczysz sobie koszt samego projektu to chyba taniej wyszłoby zrobić indywidualny .

 

Sam projekt - szczerze mówiąc ten parter po adaptacji podoba mi się dużo bardziej od oryginału . Pomiesczenie nad garażem , skoro dwustanowiskowy to aż żal byłoby go nie wykorzystać . Nie do końca skumałem co macie zamiar zrobić z piętrem . Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wychodzi na to że zrezygnowaliście z łazienki na piętrze ? :o A co z pokojami na piętrze ?

 

Dach - noo na oko wygląda na skomplikowany i drogi w zrobieniu ( ale może tylko wygląda) .

 

Faciami z ZE się nie przejmujta , oni już tak mają . Zaczynam podejrzewać że oni se te punkty wpięcia na łoko wybierają . Nam też chcieli wyznaczyć na działce ...ale szwagierki .

 

Życzę powodzenia w budowie :)

 

witam :D

cena 12000 zl za adaptacje byla z kosmosu dlatego tez z tej p. architekt zrzygnowalismy, inna osoba zrobila nam cala adaptacje projetu, adaptacje przyłaczy, zagospodarowanie terenu za 6000 zl netto

 

odnosnie naszych zmian na pietrze to na chwile obecna mamy zamiar z pietra zrobic czesc rozrywkowo-rekreacyjno-wypoczynkowa :wink: :lol: Tzn. pokoj nad garazem (wyjdzie duzy bo po podlodze 50m2 a powierzchni uzytkowej powyzej 1,9 m ok 27m2 ) planujemy wykorzystac jako silownia i byc moze jakas sauna. Poza tym nie bedziemy robic wiecej pokoi tylko reszta jako calosc z bilardem itd. sofa, Tv ....... :roll: Zastanawiamy sie ewentualnie nad wydzieleniem miejsca na lazienke ale do tej pory nie zdecydowalismy czy ja zrobimy na gorze czy nie. Moze kiedys bedziemy na pietrze robic scianki dzialowe na pokoje, jak nam dzieciaki podrosna i sobie zazycza :wink: :lol: :lol:

Dach chyba jest skomplikowany, ja na poczatku sobie nie zdawalam z tego sprawy, jeszcze nie dawalismy go do wycenym wiec przerazona nie jestem, ale jeden fachowiec jak na niego spojrzal, to powiedzial nam, zebysmy duza kase na niego szykowali :wink: :cry:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...