Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Przytulnego D12a Marioli w Łodzi :)


Recommended Posts

witam, chwilkę mnie nie było a u Was takie zmiany :D

gratuluję

 

mogę zapytać czy zdecydowaliście się na kredyt "rodzina na swoim"?

my rozmawialiśmy w PKO BP i pan powiedział coś co mnie zastanawia:

1) jakiśtam wskażnik do wyliczania oprocentowania jest ustalany przez bank

2) wysokość kolejnej transzy jest uzależniona od wartości już wybudowanej inwestycji i stanowi 50% tej kwoty, wyliczana każdorazowo po kontroli na budowie przedstawiciela banku

3) za wcześniejszą spłatę jest pobierana opłata bodajrze 1-1,5 % kwoty? to sporo wychodzi, vbo ten kredyt wypadałoby spłacić tuż po końcu dopłat, bo po tych ośmiu latach to on się drogi robi

macie może wiedzę na te zagadnienia? spotkaliście się z tym? nie wiem czy nam tak człowiek naopowiadał, czy ja coś pokręciłam, ale w sumie to byłam na tej rozmowie z pracownikiem komkurencyjnego banku, i ten pan o tym wiedział, więc nie wiem jak to rozumieć :-? przecież nie zniechęcał celowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, chwilkę mnie nie było a u Was takie zmiany :D

gratuluję

 

mogę zapytać czy zdecydowaliście się na kredyt "rodzina na swoim"?

my rozmawialiśmy w PKO BP i pan powiedział coś co mnie zastanawia:

1) jakiśtam wskażnik do wyliczania oprocentowania jest ustalany przez bank

2) wysokość kolejnej transzy jest uzależniona od wartości już wybudowanej inwestycji i stanowi 50% tej kwoty, wyliczana każdorazowo po kontroli na budowie przedstawiciela banku

3) za wcześniejszą spłatę jest pobierana opłata bodajrze 1-1,5 % kwoty? to sporo wychodzi, vbo ten kredyt wypadałoby spłacić tuż po końcu dopłat, bo po tych ośmiu latach to on się drogi robi

macie może wiedzę na te zagadnienia? spotkaliście się z tym? nie wiem czy nam tak człowiek naopowiadał, czy ja coś pokręciłam, ale w sumie to byłam na tej rozmowie z pracownikiem komkurencyjnego banku, i ten pan o tym wiedział, więc nie wiem jak to rozumieć :-? przecież nie zniechęcał celowo

 

budowa ruszyla wiec zmiany sa :lol: :lol: :lol:

 

odnosnie kredytu to:

1. oprocentowanie jest wyliczane na podstawie WiBORU + marza, na dzien 4.06.2006 wynosilo 6,22%, przy marzy 1,85%

2. wysokosc pierwszej transzy wynosi 20% wysokosci kredytu, a wysokosc kolejnych transzy do 50%, po wyplacie kazdej transzy jest kontrola na budowie, niestety platna - 150 zl

3. przy nadplacie kredytu w ciagu pierwszych dwoch lat pobierana jest prowizja w wysokosci 1,5%, po dwoch latach mozna nadplacac kredyt bez oplat, tylko ostatnia nadplata, ktora bedzie zerowala kredyt jest objeta prowizja, ile % nie pamietam, w kazdym badz razie nie mniej niz 200 zl. W praktyce wyglada to tak, ze warto jako ostatnia nadplate wplacic np. 5000 zl i wowczas do zaplaty bedzie tylko to 200 zl prowizji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.

 

Poza bankiem, znalazłam jeszcze jeden punkt wspólny: problemy z betonem przy zalewaniu ław. Nasze gruchy przyjechały prawie 2 godziny wcześniej mimo iż mieli czekać na mój telefon.

 

Czytam dalej, bo może jeszcze coś znajdę. :wink:

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazłam kolejny :lol: też nam brakowało i brakowało i .... żwiru do zasypywania.

 

widzialam, ze Wy tez wysoko bloczkami jestescie wyniesieni do gory :lol: U nas tak wysoko, bo bedziemy nawozic na dzialke ziemie, zeby podniesc poziom dzialki i nie byc nizej od sasiada :lol: co by woda do nas nie splywala :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.

 

hmm my tez jakis czas temu bralismy kredyt na zakup mieszkania, kredyt juz dawno splacony a mieszkanie sprzedane :roll: i jakos nikt nie mowil nam, ze jest to przeszkoda, aby dostac kredyt "rodzina na swoim" :o kto Was o tym poinformowal ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też braliśmy kredyt w PKO BP, ale w listopadzie ubiegłego roku i musze przyznać, że warunki były lepsze, nie pomyślałabym że przez kilka miesięcy tak się zmienią warunki !!! ale my juz nie mogliśmy mieć z opcją "rodzina na swoim", bo latka teku kupowalismy mieszkanie na kredyt.

 

hmm my tez jakis czas temu bralismy kredyt na zakup mieszkania, kredyt juz dawno splacony a mieszkanie sprzedane :roll: i jakos nikt nie mowil nam, ze jest to przeszkoda, aby dostac kredyt "rodzina na swoim" :o kto Was o tym poinformowal ??

 

Właściwie to nikt nie doradzał ani nie odradzał. Sami, czytając o warunkach tej opcji, stwierdzilismy że to nie dla nas i nawet nie myślelismy o tym. Ale chyba napiszę do "naszej" Pani z PKO i spytam co z tym można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Porotherm już tak ma . Wprawdzie nie aż 5 ale ze trzy zawsze się znalazły popękane .Nie wiem czy to niedoróbki czy też beztroski sposób załadunku i rozładunku. Za bardzo bym się tym nie przejmował przecież część będzie że tak powiem docinana na wymiar więc murarze i tak to wykorzystają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły między belki - te które były całe , bo całkiem spora kupka rozlecanych się uzbierala - co nasz kierbud twierdzi że w sumie to one pełnią tylko rolę zapełniacza miejsca między belkami . Oczywiście reklamowaliśmy to ale niewiele wskoraliśmy. Zwrócili nam tylko kasę za te parędziesiat rozlecanych. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy systemówkę . Leier-a dokładnie . Majster jakoś nam nigdy nie zgłaszał że toto się między terrivy nie mieści .

 

Wymiar pustaka : 140 i 160 - 350x350x330

200 - 400x400x330

 

z otworem wentylacyjnym - 140 i 160 - 350x510x330

200 - 400x585x330

 

 

wymiary oczywiscie to szer/dłg/wys w [mm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...