Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pilarki spalinowe


Recommended Posts

pilniki kupuje się do podziałki łancucha a nie firmy produkującej pilarke bo łancuchy są takie same u wszystkich producentów. Są podziałki np 3/8'' lub 1/2''

Ostrzenie mozna zrobic samemu i tu pilnikiem okragłym ostrzy się ząb (tu najlepiej zaopatrzyć się w prowadnik rolkowy tez niezalezny od producenta) a pilnikiem płaskim spiłowuje się ogranicznik (co 3 ostrzenie chyba) i tu także lepiej zaopatrzyc się w szablon który zadba o to by nie spiłować za dużo lub za mało (wiaze się to pozniej z grubością wiórów).

Nie ma sensu oddawać łańcucha do serwisu. Co wiecej na samym łacuchu są kreski które pokazują dokąd można ostrzyć - po ich osiągnięciu należy wymienić łancuch.

Osobna sprawa ze to troche nie ten dział na takie pytanie - lepiej było to umieścić w wymianie doświadczeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez polecam serwis chociaz jak sie duzo pracuje pila to warto sie nauczyc pilnikiem ostrzyc bo czasami lancuch sie stepi a robota nie skonczona oczywiscie mozna miec kilka lancuchow i ostrzyc hurtowo. Ja jak nie mam innej mozliwosci to ostrze pilnikiem ale co kilka takich ostrzen staram sie naostrzyc lancuch w serwisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie STIHL-a ostrzenie - 6 zł.

Mam dwa lańcychy, wrazie czego mam rezerwe, a jak się sporo tnie to fakt że tępią sie szybko.

Widziałem kiedyś maszynke do ostrzenia łańcuchów KINZO za bodajże 80 zł.

Jestem ciekw jak to spisuje się w praktyce.

Pozdro !!!

 

Najlepszą maszynką są ludzkie ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie STIHL-a ostrzenie - 6 zł.

Mam dwa lańcychy, wrazie czego mam rezerwe, a jak się sporo tnie to fakt że tępią sie szybko.

Widziałem kiedyś maszynke do ostrzenia łańcuchów KINZO za bodajże 80 zł.

Jestem ciekw jak to spisuje się w praktyce.

Pozdro !!!

 

Najlepszą maszynką są ludzkie ręce.

 

kto ostrzy tyle lat co my ,

to nie ma zadnych wątpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

STIHL ma teraz niezłe promocje, kupiłem dobry model ze wspomaganiem odpalania, polerowanym tłokiem (podobno mocniejsza) za 999 zł, a teraz jest za 699 zł.

Sprzęt nie do zdarcia, przynajmniej w domowych warunkach, jak i przemyslowo (mam leśnika w rodzinie).

Może warto sie zastanowić nad markowym sprzętem.

A dużo i tak nie zaoszczędziśz, max 300 zł.

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze nie warto oszczedzac mam Husqvarne od 5 lat i jak potrzebuje to leje paliwo odpalam i moge ciac. Sasiad kupil w tym roku jakas pilarke w markecie i ciagle z nia walczy a to obroty a to cos innego. Na sprawe pilarki moim zdaniem nalezy patrzec dlugoterminowo

 

Jak często używacie takiej pilarki ... 10 mp drewna w rok ?

To nie lepiej wypożyczyć co rok na 1-2 dni. Koszt jakieś 50-100 zł.

 

A do domu to lepiej elektryczną - odpala się automatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze nie warto oszczedzac mam Husqvarne od 5 lat i jak potrzebuje to leje paliwo odpalam i moge ciac. Sasiad kupil w tym roku jakas pilarke w markecie i ciagle z nia walczy a to obroty a to cos innego. Na sprawe pilarki moim zdaniem nalezy patrzec dlugoterminowo

 

Jak często używacie takiej pilarki ... 10 mp drewna w rok ?

To nie lepiej wypożyczyć co rok na 1-2 dni. Koszt jakieś 50-100 zł.

 

A do domu to lepiej elektryczną - odpala się automatycznie :)

 

Ja bym w życiu nie wyporzyczał żadnych narzędzi, płacić za wyporzyczenie jak lepiej kupić i być niezależnym a zwruci sie po paru razach.

Kupiłem ostatnio zagęszczarke do gruntu bo bardziej mi sie oplacło niż wyporzyczać ;)

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kalkulacji.

Fajnie jest posiadać, ale czy tak często potrzebujemy ?

Ja sam 5mp pociąłem w jeden dzień. Z pomocą dałbym radę 10 mp ... więcej w rok nie spalę.

 

Kupiłem ale elektryczną - a tu koszty są dużo mniejsze i użyteczność (pod domem) zdecydowanie lepsza.

Sorry za wejścia z elektrycznymi narzędziami w wątku o spalinówkach, ale niektórzy myślą, że inaczej się nie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kalkulacji.

Fajnie jest posiadać, ale czy tak często potrzebujemy ?

Ja sam 5mp pociąłem w jeden dzień. Z pomocą dałbym radę 10 mp ... więcej w rok nie spalę.

 

Kupiłem ale elektryczną - a tu koszty są dużo mniejsze i użyteczność (pod domem) zdecydowanie lepsza.

Sorry za wejścia z elektrycznymi narzędziami w wątku o spalinówkach, ale niektórzy myślą, że inaczej się nie da ...

Pewnie że sie da, to dokładnie kwestia podejścia, niektórzy nie przywiązujązbyt dużej wagi do tego, efekt końcowy i tak osiągną, nawet pilarką elektryczną za 200 zł z marketu, (choć o jej żywotności nie ma co dyskutować), mi natomiast nie szkoda wydać troche więcej na coś lepszego, daje mi to jakąś satysfakcje, że mam dobre narzędzie, (lubuje się w tym) ale fakt że byle pilarką też bym pocią, choć już z nie taką przyjemnością.

Kwestia podejścia :)

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kalkulacji.

Fajnie jest posiadać, ale czy tak często potrzebujemy ?

Ja sam 5mp pociąłem w jeden dzień. Z pomocą dałbym radę 10 mp ... więcej w rok nie spalę.

 

Kupiłem ale elektryczną - a tu koszty są dużo mniejsze i użyteczność (pod domem) zdecydowanie lepsza.

Sorry za wejścia z elektrycznymi narzędziami w wątku o spalinówkach, ale niektórzy myślą, że inaczej się nie da ...

Pewnie że sie da, to dokładnie kwestia podejścia, niektórzy nie przywiązujązbyt dużej wagi do tego, efekt końcowy i tak osiągną, nawet pilarką elektryczną za 200 zł z marketu, (choć o jej żywotności nie ma co dyskutować), mi natomiast nie szkoda wydać troche więcej na coś lepszego, daje mi to jakąś satysfakcje, że mam dobre narzędzie, (lubuje się w tym) ale fakt że byle pilarką też bym pocią, choć już z nie taką przyjemnością.

Kwestia podejścia :)

Pozdro !!!

 

Zgadzam się w 100%. Szlifierkę kątową i wyrzynarkę też używam powiedzmy 3 x w roku, ale mam i w razie potrzeby nie musze biegać i pożyczać. Co do jakości - trzeba wyśrodkować. Badziew wysiądzie od samego leżenia na półce, a kupowanie profesjonalnych narzędzi jest przy amatorskim zastosowaniu zbędnym wydatkiem.

Jeśli chodzi o pilarki kupiłem STIHL-a MS 180 - rewelacja. Ten ryk cieszy ucho, a ręka nie odpada od ciężaru piły przy cenie 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIHL ma teraz niezłe promocje, kupiłem dobry model ze wspomaganiem odpalania, polerowanym tłokiem (podobno mocniejsza) za 999 zł, a teraz jest za 699 zł.

Sprzęt nie do zdarcia, przynajmniej w domowych warunkach, jak i przemyslowo (mam leśnika w rodzinie).

Może warto sie zastanowić nad markowym sprzętem.

A dużo i tak nie zaoszczędziśz, max 300 zł.

Pozdro !!!

 

Co to za model i gdzie go dostales za taka cene? Ja sie zastanawiam wlasnie czy wziac 2 KM czy 2,3 KM. Waham sie pomiedzy nowym Stihlem 181 c i 211...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIHL ma teraz niezłe promocje, kupiłem dobry model ze wspomaganiem odpalania, polerowanym tłokiem (podobno mocniejsza) za 999 zł, a teraz jest za 699 zł.

Sprzęt nie do zdarcia, przynajmniej w domowych warunkach, jak i przemyslowo (mam leśnika w rodzinie).

Może warto sie zastanowić nad markowym sprzętem.

A dużo i tak nie zaoszczędziśz, max 300 zł.

Pozdro !!!

 

Co to za model i gdzie go dostales za taka cene? Ja sie zastanawiam wlasnie czy wziac 2 KM czy 2,3 KM. Waham sie pomiedzy nowym Stihlem 181 c i 211...

 

Ja kupiłem za 999 zł, ale jak byłem ostatnio u nich ostrzyć łańcuch to widziałem za 699 zł.

Teraz modelu Ci nie podam bo jestem w pracy a nie pamiętam, ale jest wyposażona w ergostart i błyskawiczny naciąg łańcucha za pomocą motylka a nie dwóch śrub.

Szczerze przyznam że jest warta swojej ceny, naprawde świetna i mocna maszyna.

Jutro zerkne to podam model.

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...