Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wysokie okna w sypialniach


Recommended Posts

Witam,

 

remontuje dom i architekt zaproponowal mi okna o wysokosci 150cm (zeby optycznie zmniejszyc wys budynku) w sypialniach na gorze. Pomieszczenia na gorze maja wysokosc 2.54m ale wysokosc sie zmniejszy po zrobieniu wylewek i ulozeniu podlog.

Nadproza pozostana bez zmnian i po zamontowniu okien o wys 150cm wyjdzie, ze beda sie one zaczynac 40cm nad podloga.

 

Mam pytanie - czy jest sens montownia tak wysokich okien w niskim pomieszczeniu i jak te okna zabezpieczyc od zewnatrz zaby nie wypasc podziwiajac piekno okolicy :-?

 

Bardzo prosze o Wasze opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle nad tymi oknami i moze gdyby porzadnie zabezbieczyc je z zewnatrz np kilkoma poziomymi barierkami takie wysokie okno nie wygladaloby najgorzej, pokoje bylyby dobrze doswietlone (teraz okna maja 116cm wys.) a biorac pod uwage metraz - 2 sypialnie maja po 20m2, jedna 16m, kolejna 15m to nie byloby to najgorsze rozwiazanie...

 

Mysle....

 

Ktos ma takie dlugasne okna w sypialniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzieciaki, szczególnie malutkie się ucieszą bo bez pomocy dorosłych będą mogły podziwiać świat z cieplutkiej sypialni... a tak to domagają się na ręce żeby zobaczyć jak piesek szczeka:)

Moim zdaniem główną wadą takiego rozwiązania będzie odczuwalny chłód od tych okien (mimo, że w całym pokoju będzie ciepło) chyba, że pójdzie się w jakieś super k (może fixy ratowałyby sprawę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ktos ma takie dlugasne okna w sypialniach?

okien o wys. 150 cm nie uwazam za "długaśne" lecz typowe

(mam takie na poddaszu)

u Ciebie problemem jest to, ze masz za nisko nadproża - wystarczy je podnieść i nie będzie problemu z "długasnymi" oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzieciaki, szczególnie malutkie się ucieszą bo bez pomocy dorosłych będą mogły podziwiać świat z cieplutkiej sypialni...

 

ja widze w tym pewnien problem, co bedzie jak te dzieciaki otworza takie okno lub jak bedzie uchylowne i wylezą ? 40cm nad podłoga do tego ich może zachecić wiem że dzici same nie powinny zostać itd, ale do okna na wyskosci 80cm sie podciągnie tak szybko jak do 40.

 

Co do wyskosci 150 to normlana wyskosc okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie w sypialniach bedziemy mieli specjalnie duże okna "3/4" tj 1,7 m wysokosci - zrezygnowlaismy z okien w dachu doswietlając pokoje w ten sposob.

No i z racji ze dom mam na zbocza jak na wielkopolske warunki mozna powiedziec góry to z dwóch pokoi bedziel widok na fajną panormake miasteczka.

Aktualnie od nadbetonu nad teriva mam 62 cm do planowanego parapetu potem 1,9 m otworu (1,7 m okno +,0,2 m na skrzynie rolet zewnetrznych) + nad tym nadproze strunobetnowe 11 cm i nad tym ok 10-12 do poziomu planowanego sufitu.

Planujemy dac jakies barierki na zewnatrz + okna z zamkiem w klamkach w celu zabezpieczenia pomysłow dzieciecych.

A jak przyjdzie podłoga to bedziemy mieli +/- 50 cm do parapetu czyli kaloryfer o wyskokosci 40 cm spokojnie wejdzie.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...