Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Kriss a gore tez robiłeś od razu ? .

 

Skończylem na etapie tynków oraz wylewki, ale żeby to zrobić musiałem zakończyć prace ze wszystkimi instalacjami... + ocieplenie poddasza(bez KG).

Myślę że to warto wykonać, póżniej nie zniszczysz tego co masz wykończone na dole. Ale już więcej nic nie planuję na najbliższy rok.

 

Anrami - może wkleisz jakieś fotki, proszę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anrami - może wkleisz jakieś fotki, proszę...

 

Kriss nie ma co wklejac :cry: dzisiaj lali tarasy,po niedzieli zaczynamy dach ,obiecuje ze jak tylko nabierze kształtów to wkleje co sie da.

Aktualnie szukamy ciekawej oferty ogrodzenia (siatka ,bo przód juz kupilismy tylko murki)

 

Skończylem na etapie tynków oraz wylewki, ale żeby to zrobić musiałem zakończyć prace ze wszystkimi instalacjami... + ocieplenie poddasza(bez KG).
tak tez mamy zamiar , powiedz mi Kriss adela jest dosc wysoka czy byla by szansa na strychu ale mam tu na mysli tę częsc nad sypialniami, zaadoptowac na dodatkowe pomieszczenie? , wysokosc bedzie odpowiednia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na naszym forum strasznie cicho.

zagląda ktoś tu jeszcze??

Też jestem, ale pogoda do niczego i nic ciekawego u mnie się nie dzieje. Czekamy na pogodę...

 

Rozglądamy się za dachówką, ale nie możemy się zdecydować, ale musimy podjąć decyzję bo ceny tak szaleją, że aż strach :o

 

Widzę, że większość - w tym również my - zrobi dół, a górę będzie wykańczać potem - z wiadomych względów :cry:

 

Anrami, a wybraliście już dachówkę? Możesz zdradzić co to będzie?

 

Pozdrowienia! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam...Widzę, że wszystkim dopisują humorki...U mnie też nie najgorzej.Właśnie wróciłem z miasta....złożyłem zamówienie na bramę garażową...będzie za dwa miesiące...mam więc czas, aby wytynkować garaż.... Moja brama będzie wyglądać mniej więcej tak: http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/9/7/4/22539727_d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :) ja jeszcze troche poczekam andrew a okna sa w kolorze bramy garażowej jak sie nie mylę to złoty orzech??????

My sie włąśnie głowimy jak dopasowac kolor okien ,rolety, brama garazowa,drzwi wejsciowe w dodatku robione na zamówienie u miejscowego stolarza, boje sie wszystko bedzie w brązie ale nic nie bedzie do siebie pasowało. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ma być złoty dąb...może to zdjęcie trochę kłamie jeśli chodzi o kolor...ja drzwi też robię na zamówienie, ale nie obawiam się pstrokacizny...Widziałem u sąsiada...część okien ma oryginalny PCV złoty dąb a na poddaszu boczne ma drewniane i pomalowane na złoty dąb...minimalna różnica... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Szanowne Adelowiczki i Szanownych Adelowiczow.

 

Wiele wskazuje na to, ze niebawem dołączymy do waszego grona. Choć sprawa jeszcze nie przesądzona.

 

Baaardzo chcielibysmy zobaczyć taką Adelkę na żywo. Więc może moglibyśmy się do któregoś z was wprowadzić na parę dni. :D Jest nas tylko troje.....no i dwa psy.. i kot .... moze rodzice wpadliby jeszcze na weekend....

 

 

Cisza...

 

To może na kilka minut... gdzieś niedaleko Warszawy

 

Albo chodziaż parę fotek albo krótkich filmików na: [email protected]

 

Będziemy bardzo wdzięczni.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jeszcze kriss jest spod W-wy jesli ten "rajszew" to rajszew o ktorym mysle.

 

A swoja drogą to szkoda ze nie da sie zrobic zlotu adelowiczow ze swoimi domami, tak jak np właściciele VW Golf lub innych autek zjeżdżają się od czasu do czasu w jedno miejsce.

 

To byłby czad, co? W sumie każda adelka po mniejszym lub wiekszym liftingu...

 

AndrewB zagadnąłby do kriss'a: "cześć stary, ile twoja pali na zimę???"

a Anrami by dorzuciła: "chlopaki, kupiłam sobie ostatnio zaj....te nowe foteliki, chcecie zobaczyć?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jeszcze kriss jest spod W-wy ...

 

Witam,

przepraszam za brak odpowiedzi ale miałem ten problemik z "ciasteczkami" i nie mogłem się zalogować !!! Jednak już sie udało. :)

radkoz ... wiadomość wysłałem na maila, jak będziesz zainteresowany to zapraszam.

AndrewB przez pomyłkę również wysłałem numer telefonu do Ciebie -przepraszam, ale jak będziesz miał jakieś pytanko to chętnie pomogę.

 

Właśnie przygotowuję dokumentację do oddania budynku, może na lato już będę na swoim.... :D

 

Ps. To jest mój setny post :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na lato już będę na swoim....

 

Kriss zazdroszczę Ci :cry:

Ale to super, że ktoś z Adelowiczów udzielających się na forum jest tak daleko...

To życzę powodzenia i miłego mieszkania we własnym domu. :D

 

To może jak jesteś już tak daleko to wkleisz trochę zdjęć Adeli, oczywiście jeśli to nie problem :oops:

 

Pozdrawiam :p

 

PS. Jak znajdziesz chwilkę to napisz jaką dokumentację trzeba zgromadzić do odbioru, bo mam nadzieję że na jesień też będziemy na swoim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :D

ppodobie jak Kriss miałam techniczny problem z odpisywaniem ,ale był to chyba probłem z hasłem.

 

właśnie wróciliśmy z tzn. "wiechy " , mój mąż siny i sztywny z dumy wbił ostatniego gwożdzia ,aż mi łezka poszła to było takie nierealne jeszcze rok temu , ale ja mądrze pisze Kriss "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych-nigdy ich nie osiągnie ". potem imprezka pierwsze ognisko z kiełbaskami na działce murarze,cieśle i znajomi sympatyczna impreza ,pogoda jak na zamówienie, od jutra dachówa no i jak za 3 tyg beda okna to hydraulika i elektyryka , no i tynki ale to pare dni jak panowie mówili dzisiaj bliżej niż dalej końca jak zgram zdjecia to wkleje . Justap a jak u ciebie ? akcja dach rozpoczęta , jedna nowość okna jednak beda białe co prawda ze szprosami ale marna to pociecha ale nic to ,

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podzielić się z wami moim doświadczeniem z zakupem okien, a szczególnie jednego typu 'Łukowego'.

Wycena okna kuchennego, trochę zmienionego wymiarami, ale łukowego. Założenia do wyceny: wymiary, stopień bezpieczeństwa, szyby, kolor dwustronny, profil 5-komorowy Veka

1 wycena:

- Bartycka, Okna z Krakowa, cena: 3 800 zł (wycena prostokątnego o podanych wymiarach pomnożona razy 2 ze względu na łuk)

2 wycena

- Bartycka, przedstawiciel handlowy producenta okien łukowych cena: 2 800 zł

3 wycena

- Łódź, salon firmowy tego samego producenta okien łukowych, cena 2 400 zł

4 wycena

- okolice Łodzi, producent okien łukowych, cena 1 789 zł z dostawą na Bartycką, do przedstawiciela handlowego.

 

Oczywiście cena zdecydowała o miejscu zakupu :).

 

PS. Ceny dotyczą tego samego okna, od tego samego producenta - sprawdzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Anrami - mam nadzieję, że w sobotę uda nam się nareszcie zalać strop i będzie można ruszać dalej. Mój mąż już nie może usiedzieć na miejscu, bo chciałby dalej coś robić.

Jak zalejemy strop to chyba się zaleje hehe :wink:

 

Mam pytanko: ile macie kanałów w kominie w kotłowni - czy tak jak w projekcie 4 wentylacyjne i 1 dymowy? bo mamy mały dylemat do czego ten 4 wentylacyjny :(

Jak poradziliście sobie z kominem wentylacyjnym w kuchni i górnej łazience, komin będzie prawie przy samym oknie dachowym? Czy to nie problem?

Dzięki za odpowiedzi. :p

 

Anrami to proszę wrzuć jak najszybciej fotki, bardzo chętnie obejrzę :p

 

Pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...