Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Witam!

My dostaliśmy dwie wyceny bram garażowych, wymienionych już wcześniej firm (krispol i normstahl) obydwie podobne cenowo, a wybór kolorów duży, ale nie wiemy jeszcze na którą się zdecydujemy.

 

Mam pytanko do Lobyr - jakiej firmy masz okna?

 

A tak ogólnie to pogoda jest kiepska - u nas ciągle pada i pada, a w poniedziałek mają nam przywieźć dachówkę i boję się, że nie wjedzie transport do nas na działkę, bo mamy niezłe błoto. Ale zobaczymy :cry: :o

 

A co słychać u reszty Adelowiczów? Czyżby wszędzie pogoda popsuła humorki? :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie! W końcu po wielu dniach prób udało mi się zalogowac na forum...Kilka "nowych twarzy" się pojawiło....

U mnie właściwie nic nowego, przymierzam się powoli do ogrodzenia, poluję na co okazalsze polne kamienie....hehe.Trzeba sie ogrodzić i odgrodzić... i puścić jakiegoś burka do pilnowania...Pozdrowienia :D

P.S. U nas pogoda dopisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANRAMI ja u siebie dam grzejnik na ściance między kuchnia a przedpokojem. Według mnie to jest jedyne miejsce gdzie można dać grzejnik w kuchni, chyba że zrezygnowaliście z tej ścianki. W takim układzie to za bardzo nie mam pomysłu gdzie zamontować grzejnik i chyba pozostaje ogrzewanie podłogowe.

 

Juz zecydowalismy dzisiaj zakładali w kuchni podłogówke (mamy kuchnie zamknieta) nie zabardzo mi to pasuje bo jestem przeciwko podłogówce( ze wzgledów zdrowotnych) ale nie ma innej mozlliwosc :(

 

Czyżby wszędzie pogoda popsuła humorki?

u nas tez pogoda w kratke ,własnie słucham radia zapowiadaja burze :( nic to jak spiewa jeden z rodzimych zespołow po burzy zawsze porzychodzi spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 120 pkt i myśle że to mi wystarczy chociaż to zależy od upodobania. :D
wracam do tematu bo miałam spotkanie z elektrykiem nie liczyłam ile punktów wyszło u nas ( to sie liczy wszytkie punkty kontakty,przełaczniki , dzwonki, domofony ,telewizyjne ?) powiedział ze wyszło wiecej niz w projekcie .Ale do czego zmierzam -jak rozplanowaliscie oswietlenie korytarza i salonu ? my w salonie wydzielilismy czesc jadalniana i tzw. kawowa. dzieki temu ze okna mamy zamienione ten podział jest dosc naturalny po lewej jadalnia po prawej kominek i reszta dodatkowo czesc koło kuchni dalismy lekki łuk podobnie jak kris i teraz własnie pytanie jak madrze podswietlic salon, wszyscy zwracaja nam uwage ze swiatło to podstawa wiec jakie macie pomysły??// kinkiety ,swiatło centralne czy chalogeny chwalcie sie .. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po dłuższej przerwie.....

Faktycznie bardzo cicho na naszym forum, ale pewnie wszyscy 'budują" korzystając ze sprzyjającej pogody. Ja walczę z ogrodzeniem. Fundamencik już ulany słupeczki stalowe zainstalowane....słupeczki klinkerowe "się stawiają".

Wieczorem pokażę Wam schody zewnętrzne i budowane ogrodzenie.....

Pozdrowienia i postępu w budowniu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki

 

powoli chyba zaczynasz sie pakowac , jak wyglada środek? na elektryce przystałeś? a jak z kanalizacją? jaki warjant( przydomowa , miejska czy jak?)a co z ogrzewaniem (butla,gazociąg,czy co?) U nas w pon. leja wylewkę wszystko już położone przykryte styropianem potem odsapka ,musi wyschnąć a u nas leje i leje wiec troche to potrwa . pozatym namy barierkę na balkoniku piszcie co u was? jak zwykle chaotycznie ale jestescie trudno dostepni wiec lawina pytań:-? justap wystąp tesknie:cry: :cry: :cry: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no do przeprowadzki to mi jeszcze daleko...Ale już nie mogę się doczekać jak usiądę sobie z kawką na schodach słuchając cykających świerszczy...albo ucieknę przed chmara komarów...normalnie plaga.

 

Podłączam się do kanalizacji sanitarnej. Ogrzewanie z braku dostępu do "nowocześniejszych" systemów, tradycyjne na miał, drewno itp.

 

Barierka u mnie też będzie ale najpierw przęsła ogrodzeniowe, żeby wzór był taki sam...

 

Co w środku....hmm...tynk już w kuchni, w kibelku, w łazience....majster zaczyna walkę w piwnicy...

 

A co sądzicie o tynkach gipsowych, bo myślę zrobić na próbę jeden pokój? Podobno 2 x mniej roboty?

 

Zastanawiam się czy nie ugadywać już hydraulików...ale skąd wziąć kaskę na to wszystko....ehhhh... :-?

 

Miłej nocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się!

Miło, że ktoś tęskni za mną :wink:

Anrami chociaż ty jedna pamiętasz o mnie :wink:

 

Nie odzywałam się tak długo, bo ciężko pracujemy na działce i zawodowo. Kończymy stawiać ścianki u góry, trochę próbujemy doprowadzić naszą działkę do porządku - nawozimy ziemię, szlakę na drogę, aby była w czasie deszczu przejezdna.

A tak poważnie to ...... hurrra mam dach!!!

I w piątek przychodzi elektryk, później tynki i dalej do przodu, bo czas goni. Pod koniec czerwca będą nam montować okna i bramę garażową - trochę musieliśmy na nie poczekać, ale mam nadzieję, że nie będzie poślizgu.

Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia w budowaniu Adelci.

 

PS.

U nas jest piękna pogoda!

 

[http://images12.fotosik.pl/62/a1278c6c7f9d4cfemed.jpg

http://images12.fotosik.pl/62/a1278c6c7f9d4cfemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja.

AndrewB chciałam pogratulować Ci schodków - piękne, niestety u mnie jeszcze nie ma. :(

Mam pytanko co do tynków - długo się schodzi twojemu majstrowi, bo my chyba też będziemy kłaść zwykłe, bo maszynowe niestety sporo kosztują - a kasa płynie niemiłosiernie :cry: - i nie wszyscy sobie chwalą , ale ile głów tyle opinii. Najprawdopodobniej zaczęlibyśmy za tydzień, jak elektryk rozprowadzi kabelki.

Mam prośbę, jeżeli masz zdjęcia środka, może pochwalisz się, interesuje mnie głównie rozwiązanie ścianki przy schodach w salonie - po sam strop czy ukośnie czy może jeszcze inaczej. Dzięki.

Pozdrawiam i też życzę dobrej nocki

pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justap....Niestety nie mam zdjęć ze środka ale dzis może pójdę i zrobię, ale w sumie to mam tak jak w projekcie ściana po sam sufit - bez żadnych zmian. I tak jest przestrzennie bo hol jest strasznie duży.

 

U nas gość za m tynku gipsowego krzyknął 15,00 zł plus materiały dać mu trzeba no nie, tak więc trooooochę by wyszło kasy.

 

Ale z drugiej strony jak patrzę na te tynki tradycyjne to je i tak trzeba wygładzić czymś bo nie są rewelacyjne....więc dwukrotna robota nas czeka. No i w końcu czy tańsza? to nie wiem. Może skusimy sie na kilka pomieszczeń tradycyjnie i kilka gipsowo. Zobaczymy.

 

Tynkarzowi nawet długo schodzi tym bardziej że brak luidzi do pracy, więc zazwyczaj babrze sie sam....biedak :wink:

 

Aha! Justap a co masz w kominie? tzn. jak wkład.... bo z moich orientacji wynika że rura kwasowa to będie dla mnie samobójstwo finansowe.....

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o o! Właśnie mój "przedmówca" ma całkowitą rację co do okien. Ja też mam dwustronny kolor okien.....A przy wyborze projektu wcale nie sugerowałem się tym, że Adelcia ma łukowe okna....Cała ogólnie mi sie podobała....i nadal podoba nie wybrałbym teraz innego projektu....jeszcze nie....hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...