Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ogrodzenie to moj priorytet aktualnie , musze jednak zaczekac na oczyszczalnie niby ma byc w poniedziałek nauczona doswiadczeniem dodaje minimum tydzien ale jak tylko skoncza to sie grodze

a ja czekam z ogrodzeniem na skończenie elewacji na razie jest tyle:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/fc9a3b7c384823216bfb55b8d510e87a,5,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/00a5bb2f6cac06abfee85b4e28b0e14d,5,19,0.jpg

ale w tym tempie to chyba zima mnie zastanie, i ogrodzenie będzemy robić wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anrami.

Czy zastanawialiście się nad podbitką (podsefitką). Za drewnianą panowie do podbitek policzyli sobie 115,00/m razem z robota. Ładna ta podbitka, ale co 4 lata trzeba odnawiać, malować. Myślimy nad PCV może Gamrat albo cos innego. A co Wy macie (chcecie mieć)?

 

my mamy drewniana, malowana 3 razy bejco lakierem idealnie zgrało sie z rynnami , 115 zl/mk troche duzo u nas wzieli 80zl/mk bez malowania,malowalismy sami ,mezus nie bardzo zadowolony mowi ze palst. by sie połozyło i by było ,ale znajomi maja i po 1 wyblakła ze strony bardziej nasłonecznionej(niby mozna malowac ) ,po 2strzela i mi sie bardziej podoba drewniana ,kwestia gustu , co do malowania to trche mnie to przeraża ale nie sadze zeby po trzy krotnej impregnacji trzeba była az tak szybko :-? :) jak dojrzysz to mam takie zdjecie zrobie lepsze to wrzucehttp://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/7/0/3/25339267_d.jpg nie cała pomalowana dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze wcześniejszą obietnicą wklejam zdjęciamojego domu. Narazie rzobiliśmy tylko tyle. Tynki w środku już sie robią, ale ciągną się jak flaki z olejem. Widze , że u was robota idzie na całego.

http://wilanowski1.fotosik.pl/albumy/170361.html

ANRAMI czy ty majujesz na gładko elewację. My będziemy robić najpierw zwykły tynk (tak jak wewnątrz budynku) a potem pomalujemy na biało. Nie mamy innego wyjścia. Zaciąganie klejem tych wszystkich nierówności wyszło by nas strasznie drogo.

Pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy drewniana, malowana 3 razy bejco lakierem idealnie zgrało sie z rynnami , 115 zl/mk troche duzo u nas wzieli 80zl/mk bez malowania,malowalismy sami ,mezus nie bardzo zadowolony mowi ze palst. by sie połozyło i by było ,ale znajomi maja i po 1 wyblakła ze strony bardziej nasłonecznionej(niby mozna malowac ) ,po 2strzela i mi sie bardziej podoba drewniana ,kwestia gustu , co do malowania to trche mnie to przeraża ale nie sadze zeby po trzy krotnej impregnacji trzeba była az tak szybko jak dojrzysz to mam takie zdjecie zrobie lepsze to wrzuce

 

Wiesz, to nawet nie kwestia gustu, tylko pieniędzy. Mnie też podobją się drewniane podbitki. Ale dobrej jakości PCV (w połowie ceny albo tańsze) nie tak łatwo odróżnić. Okna mam drewniane, na razie o.k. a co będzie się działo za 5 lat zobaczymy. Nie chciała bym tylko chodzić cały czas z drabiną i pędzlem. Wolę poleniuchować na tarasie :lol:

Wilanowski co to za słup przy schodach w salonie? Ja go nie mam.

U mnie będzie podobna elewacja. Cokół i ściana w kuchni w klinkierze i jasny tynk. Parapety klinkierowe. Aha, ja też mam kwietniki. Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W szczególności witam Wilanowskiego1. Miło, że wróciłaś do nas.... Bardzo mi sie podoba ta cegła klinkerowa na fundamentach, cokołach i na ścianie elewacyjnej od kuchni... ma to w sobie coś. Też chciałabym białą elewację ale znajomi mi odradzają... rzekomo bardzo się brudzi i tzn. muchy pozostawiają na niej swoje ...."znaki"... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałabym białą elewację ale znajomi mi odradzają... rzekomo bardzo się brudzi i tzn. muchy pozostawiają na niej swoje ...."znaki"...

 

Jeśli jest tak jak mówią Twoi znajomi to wyjściem byłoby zrobienie elewacji w kolorze musich "znaków". Wcale bym w to nie wierzyła. Moi rodzice mają może nie białą ale bardzo jasną elewację, dom na wsi, tynk 6 lat i nie widać żadnych znaków po muchach. A dom z jasną elewacją i klinkierem wygląda bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilanowski co to za słup przy schodach w salonie? Ja go nie mam.

Ten sup wymyśliliśmy sobie sami ze względu że nie robilśmy ścianki miedzy schodami a salonem. Schody na góre też mam ze spocznikiem (podobno wygodniejsze). Kwietniki zrobiłam bo bardzo mi sie podobały. Elewacja będzie biała (mąż tak chce więc będzie taka). Podbitki też mamy drewniane. Impregnowane Duluxem, nie wiem jak będzie za pare lat ale mi sie tak podobało. Dziś idę wybierać przęsła do ogrodzenia. mam nadzieję że Pan za wiele mnie nie skasuje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat ogrodzeń na topie :wink: To ja dalej "chwalę się" swoim:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/8/8/27176614_d.jpg

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/5/2/27176667_d.jpg

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/2/6/8/27176860_d.jpg

 

no i w tle najpiękniejsze na świecie "drzwi" wejściowe.... :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz oficjalnie witam wilanowski 1 witam na łonie budujacej rodziny ,całkiem niezle idziesz do przodu widac ze kobieta rzadzi na budowie dbałosc o szczególy zauwazalna ja np. nie mam ani cokołu ani kwietników ,a ogrodzenie to apstrakcja

 

Też chciałabym białą elewację ale znajomi mi odradzają... rzekomo bardzo się brudzi i tzn. muchy pozostawiają na niej swoje ...."znaki"...

 

Jeśli jest tak jak mówią Twoi znajomi to wyjściem byłoby zrobienie elewacji w kolorze musich "znaków". Wcale bym w to nie wierzyła. Moi rodzice mają może nie białą ale bardzo jasną elewację, dom na wsi, tynk 6 lat i nie widać żadnych znaków po muchach. A dom z jasną elewacją i klinkierem wygląda bardzo ładnie.

 

ciekawe nawet nie pomyslałam o tym ,ale jak tak teraz sobie wyobrażam to moze na super płaskiej scianie ,bo my mamy miec taka chropowatą , to cos niecos bedzie widac ale wsrod roslinek i gry swiatła nie bedzie chyba nic widac, czy wszyscy bedziecie mieli cokól z klinkieru jakos mi sie tak wydaje ,ludziska a kombinujecie cos na deszczówkę ? :D pa pa pa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew ogrodzenie piękne, napatrzeć się nie mogę. Czy furkę macie na wprost drzwi wejściowych czy trochę ją przesunęliście? Ja mam podwójny garaż, więc brama będzie miała szerokość 5 metrów. W związku z tym będę musiała przesunąć furtkę. Ale chyba nie uda się tak, żeby przy otwartej bramie korzystać z furtki.

no i w tle najpiękniejsze na świecie "drzwi" wejściowe.

moje drzwi są podobne do Twoich. Chociaż panowie od elewacji chcą już "prawdziwe drzwi" ale ja się boję, że zaraz ktoś je zniszczy. Zwlekam ile mogę z montażem tych docelowych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...