Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie w klubie. U mnie też ekipy nie dotrzymują terminów. Tynk miał być zrobiony do 15.10, potem do końca tygodnia tj. do dziś. I co? Znowu zawalili termin. W pierwszej wersji mieliśmy mieszkać w październiku, a jak tak dalej pójdzie zamieszkamy na wiosnę. Więc będę sobie z Wami dyskutować jeszcze jakiś czas (bliżej nieokreślony).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę budowa się ruszyła. Mamy zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, bramy garażowe, no i przyszli panowie od tynków. Na razie obrabiają okna, bo trzeba trochę podmurować (murarz zostawił za duże dziury). Wybrałam także parapety zewnętrzne (klinkierowe w kolorze cegły na elewacji). Muszę wybrać także parapety wewnętrzne bo tynkarze by je od razu zamontowali. Ogrodzenie ma być założone w tym tygodniu. Może się uda i do zimy będę miała tynki.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sorki :cry: , że nie odzywam się, ale nadal jestem bez dostępu do internetu, a w pracy wiecie sami jak to jest. Nie zawsze można.

Nie mogę też pokazać wam jak tam u mnie, bo prawie wszystko w tych czasach opiera się o internet :wink:

Mam cichą nadzieję, że tak może za miesiąc....

Widzę, że nieźle wam wszystkim idzie, choć problem z fachowcami ogólnie znany - brak lub partacze.

U nas powoli do przodu, ale jeszcze przed nami ogrom prac do zrobienia. Niestety prawdą okazało się powiedzenie, że wykończeniówka wykańcza. Nie widać tak szybko efektów a niestety fundusze uciekają coraz szybciej i nie wiem czy na wszystko starczy - pewnie nie.

Pozdrawiam i życzę udanych decyzji, niekłopotliwych i dotrzymujących terminów budowlańców.

 

PS

Jak tylko mogę śledzę forum i trzymam za was wszystkich kciuki. Proszę tylko o zdjęcia - duuuużo zdjęć - bo jestem ciekawa jak tam u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w po niedzieli zrobię zdjęcia to wkleję bo teraz to nie za bardzo mam czym jechać na budowę (mąż w pracy do wieczora a po ciemku to nie będę robiła zdjęć).

w sobotę idę a raczej jadę na wesele aż do Kielc. Trochę się pobawię i zarazem odpocznę od mojej pociechy, która daje mi popalić za dwóch. Trochę daleko te wesele ale rodzinie się nie odmawia.

Pozdrowienia. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał pan montować ogrodzenie no i ..... oczywiście źle. Brama i furtka są za krótkie. Jak mierzył to myślał, że beton który jest wylany między słupkami nie jest ostateczny i na niego pójdzie jeszcze kostka. Myślał indor o niedzieli a w sobotę łeb ucięli. Jak samemu wszystkiego nie dopilnujesz to nic nie będzie dobrze zrobione. Nie było nas przy pomiarach i wyszło jak wyszło. Oczywiście termin montażu ogrodzenia przedłuż się. Ciekawa jestem co on wymyśli. Pewnie dospawa ten brakujący kawałek tak aby wszystko miało ręce i nogi i zamontuje.Jestem okropnie zła. :evil:

Jak tam u Was. Myśleliście już o zwrocie podatku VAT. Podobno przedłużyli zwrot podatku bezterminowo. Było by dobrze, to bym sobie odliczyła jeszcze towar z przyszłego roku.

Pozdrowienia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie powolutku roboty zbliżają się ku końcowi..

ja bardzo proszę o szczegóły.

 

U mnie powoli ale do przodu. Tynk skończony, niestety cokół i ściana od kuchni (mają być wyłożone klinkierem) będzie czekać do wiosny. Drenaż wokół budynku zrobiony, chcemy zrobić jeszcze fundament pod ogrodzenie. To tyle z robót przed domem. A w środku, łazienka górna skończona brakuje jeszcze blatu pod umywalkę, trzeba powiesić kibelek i bidet, postawić kabinę, ale to po pomalowaniu ścian. W pralni/kotłowni (na dole) zostały jeszcze fugi do zrobienia. Kafelkarz układa podłogę w kuchni, a my wybieramy farby i cały czas się zastanawiamy czy to wszystko musi tak dużo kosztować? No i rzecz najważniejsza w piątek będę miała piec i kaloryfery.

 

 

w sobote wielkie otwarcie domku i biba

 

Anrami jak było z tym przecięciem wstęgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Weście się zmobilizowałam i zrobiłam zdjęcia.

http://images25.fotosik.pl/104/7cda3f232e2d76c0med.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/28/f76e437c22744cbbmed.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/104/30f837bdd6bcc201med.jpg

 

U mnie tynki się robią (powolutku) ale coś się robi. Panowie powiedzieli, że do końca listopada powinni skończyć. Mam taką nadzieję, że się wyrobią to jeszcze zdążę w tym koku zrobić centralne i wodę.

Pozdrowienia dla Wszystkich. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, ale dla mnie to wszystko jeszcze nie ma wyglądu. Brakuje mi tylko tynków zewnętrznych, a wtedy będę zadowolona, bo na takiej ob strupiałej chałupie to i najładniejsze okna czy drzwi nie prezentują się najlepiej. Takiego mieliśmy murarza, że to wszystko wygląda tak jak by zaprawę zrobił nie wiadomo z czego a w szczytach zabrakło mu pustaków i lepił z czego się dało. Jak przyjdą tynkarze to dopiero wezmą się za głowę. :o

Teraz mam inny problem na głowie. Jestem w trakcie poszukiwania pracy, ale nie za bardzo mi to wychodzi. Wszędzie chcą osoby z doświadczeniem. Skąd mam wziąć te doświadczenie. Mogłam zaraz po studiach iść do pracy a nie rodzić dzieci. Teraz mam za swoje. Może coś i dla mnie coś sie znajdzie. Wy pewnie wszystkie pracujecie i jesteście zadowolone. Ja siedzę w domu i cały dzień mam obowiązki kury domowej. Już mi się to znudziło. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

W końcu jakies kolejne zdjęcia od kolejnych pasjonatów Adelci.... Iza i Tomek czekamy na więcej....

 

Wilanowski1 Z tą pracą to niestety tak jest...Jak jej nie ma to bieda, a jak jest to człowiek i tak narzeka...przynajmniej ja. Chociaz nie powiem praca ciekawa, ale poszanowania i odpowiedniej gratyfikacji brak :-? Ale co tam mogło być gorzej....Najważniejsze, że jest zdrowie....

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilanowski1 a ile kosztowały cię drzwi? Bo naświetle boczne spore....Moje robił teść stolarz, a więc ja o kosztach to mogę nie mówić. Tyle co koszt zakupu szyb....Drewno z kolei też "darowane" :D

 

A co do bramy wjazdowej...Czy faktycznie otwiera się aż na przęsła? Bo za bardzo nie widzę na zdjęciu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...