Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

na poczatek bije sie w piers i przeprawszam was wszystkich bo psy na was wieszałam ze tacy leniwi ze nie pisza i...... a tymczasem piszac ostatniego posta nieumyslnie wyłaczyłam opcje powiadomiania nie majac informacji na mailu nie zagladałam tu ,a dzisiaj nostalgia mnie dopadła i pomyślałam ,ze chociaz poczytam sobie stare posty a tu ............ zdziwnienie takze wielkie sorrry joani co do przeciecia wstegii to imprez super dobrze ze zrobilismy ja przed podłogami bo prawie 40 osob skaczacych po mojej nowiutkiej podłodze,biegajacych na ogród do ogniska i z powrotem (a siapiło) przycimiła by mi cała zabawe wypadło w deche

wilanowski jak zobaczyłam twoje ogrodzenie to usiadłam pomijajac fakt ze jest piekne to bardzo podone do mojego tylko u mnie na odwrót wieksza czesc to kratka a na dole na prosto

Witam Wszystkich!

Weście się zmobilizowałam i zrobiłam zdjęcia.

http://images25.fotosik.pl/104/7cda3f232e2d76c0med.jpg

:o mam zamiar troche inaczej wykonczyc góre no teraz jestem zmuszona :wink: :wink: :wink: wyszło pieknie gratuluje

 

joani podziwiam twoja podłoge w kuchni mamy kupiony taki gres na hol (kolor ten sam tylko prostokaty), maz namawia mnie na kuchnie nie obawiasz sie jak bedzie z utrzymaniem czystości ,bo ja do pedantek nie należe i ta jasna podłoga mnie chyba wykonczy :-? :-? :-? :-?

 

 

U nas za wiele sie nie dzieje jutro zaczynamy tynk ...wkoncu, na sobote jestesmy umowieni z panem który bedzie nam konczył górę a tak pozatym posadziłam pare drzewek i czekam do wiosny wtedy bedziemy grodzic , bo jak zobaczyłam u was ogrodzenie wiele dodaje jak juz wkoncu bede miała tynk obiecuje wrzuce fotki trzymajcie sie dzieki za pamiec ps. justap czekam na fotki pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe wypowiedzi na temat mojego ogrodzenia. Ja Wam zazdroszczę, że jesteście już tak blisko ku końcowi. U mnie to jeszcze odległy temat np. wybieranie płytek, koloru ścian i tip.

Mam do Was pytanie. Czy posadzki robiliście mixokretem (nie wiem czy tak sie to pisze). Jeśli tak to czy możecie podać przybliżoną cenę za metr i czy towar oni mają swój czy trzeba samemu się o niego postarać. My chcemy robić posadzki tradycyjnie (podobno taniej), ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. Czy warto się samemu babrać, bo może jest niewielka różnica cenowa. Napiszcie coś na ten temat.

U mnie teście mają piec na eko-groszek i jak narazie są bardzo zadowoleni. Ja nie mam innego wyjścia jak zrobić taki sam piec. Jest mniej uciążliwy niż zwykły na węgiel, chociaż przez całe swoje dotychczasowe życie mieszkałam w domu gdzie był zwykły piec na węgiel i jakoś sobie radziłam, więc gdyby wypadło mi kupić taki piec to bym sobie poradziła z jego obsługą. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł!

 

Wilanowski1 ja za wylewanie posadzki a raczej wysypywanie bo jest to w formie mokrego piasku w kolorze cementu zapłaciłem 11zł za metr kwadratowy sama robocizna. Trzeba im dostarczyć piach i cement. Taśmę którą kładzie się przy ścianach oni sami przywieźli po 0,5zł/mb i doliczyli mi płyn do uelastyczniania betonu który wymagany jest przy podłogówce.

 

Czuwaj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por_zybert ale czy możesz napisać co mieściło sie w cenie 11 zł. Czy oni położyli Ci folię i styropian i czy było robione to miksokretem czy wozili taczkami, bo z Twojej wypowiedzi nie za bardzo mogę sie tego doczytać.

Towar w formie piasku, cementu, plastyfikatora to będę miała w innej formie (chyba wiesz skąd).

Jak możesz to napisz skąd ta ekipa i czy jesteś z nich zadowolony i ile czasu trwała ta robota.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilanowski1 my za wylewki z miksokreta w całym domu (mam powiększony garaż metraż 47m2) zapłaciliśmy 8000,00. Wszystko było ich. Nie pamiętam tylko grubości styropianu. Na dole była: folia, 2 warstwy styropianu i znowu folia. Na brzegach taśmy. Do betonu dodawali włókno. Nie zbroiliśmy siatkami. Na górze folia, jedna warstwa styropianu i folia. Tam gdzie podłogówka, styropian pod podłogówkę. W garażu grubsza warstwa betonu i spadki, pod kominkiem i piecem tylko beton (bez styropianu). Panowie zrobili wszystko w jeden dzień.

 

Anrami teraz w kuchni mam kafle w kolorze ciemnobrązowym (więc przyszedł czas na zmiany), widać każdy paproch. O kafelki się nie martwię, gorzej z fugą. Nie wiem jaką wybrać, żeby się nie brudziła.

 

Justap tynk Caparol w kolorze Marrone 18 taki jasny beż

 

Kończę pracę, zmykam do domu,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilanowski1 Wylewaliśmy cały dół. Płaciliśmy za samą robociznę czyli jak to się mówi wpadli na gotowe. Wszystko leżało już na podłogach tylko lać. Odbywa się to tak: Wkracza kilku asów z podwyższonym poziomem testosteronu. Rozstawiają tego kreta wielkości średniej przyczepki przy kupie z piachem. Odpalają silnik spalinowy i zaczynają kręcić kogiel-mogiel z piachu, wody, cementu i jakiegoś płynu uplastyczniającego. Do kreta podłączona jest gumowa rura która wije się jak zraniony grzechotnik tłocząc towar do wylotu umocowanego na stojaczku. Przy stojaczku robi się hałda którą kolesie rozrzucają po całej powierzchni. Po osiągnięciu pewnego poziomu zaczynają równać poziomicami i pacami aż osiągną gładką i równiutką powierzchnie. U mnie trwało to od rana do ok 14 bo sobota była. Firma z Łomży MIXBUD. Nie wiem czy polecać trochę mnie wkurzyli swoją niechlujnością i robieniem na odpierdziel. Jakby mnie nie było na budowie to byłby dramat. Może dlatego że sobota była. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joani ja także liczyłam, że posadzki wyjdą mnie w takiej cenie, może trochę taniej ok. 6-7 tyś. mam nadzieję,że wrobię sie w tej kasie. Poczytałam trochę na forum o cenach posadzek i niektórzy płacili nawet po 95 zł za metr, ale to już jest zdzierstwo. Twoja cena jest przyzwoita, chociaż mogło by być taniej. Każdy grosz się liczy. Cz Ty tez tak uważasz?

Por_zybert a ja myślałam, że w tej cenie to oni położyli Ci styropian i folię a jak tak to faktycznie przyszli na gotowe. Może śpieszyli się gdzieś bardzo i dlatego tak niezgrabnie im to szło. Wiadoma jest jedna rzecz: trzeba być na budowie dzień i noc, bo jak nie to na pewno coś spartaczą. Sama się o tym przekonałam i inni na pewno też. Gratuluję poczucia humoru.

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilanowski1 posadzki robiliśmy wiosną. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami. Cena za metr posadzki bez materiału wszędzie była taka sama 11 zł/m2. Z materiałem (styropianem i folią) od 32 do 36 zł/m2 (w zależności od grubości styropianu). Do tego doszła taśma, włókno inne dodatki płatne extra. Ceny netto, bez rachunku. Gwarancję facet dał i zaraz z niej korzystaliśmy. Były 2 poprawki. Wybrailśmy firmę, która była polecana na forum - ja bym jej nie poleciła.

A co do oszczędności to oczywiście trzeba ich szukać wszędzie, szczególnie gdy się jest na końcu budowy. Targujcie się wszędzie i proście o super rabaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilanowski1 posadzki robiliśmy wiosną. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami. Cena za metr posadzki bez materiału wszędzie była taka sama 11 zł/m2. Z materiałem (styropianem i folią) od 32 do 36 zł/m2 (w zależności od grubości styropianu). Do tego doszła taśma, włókno inne dodatki płatne extra. Ceny netto, bez rachunku. Gwarancję facet dał i zaraz z niej korzystaliśmy. Były 2 poprawki. Wybrailśmy firmę, która była polecana na forum - ja bym jej nie poleciła.

A co do oszczędności to oczywiście trzeba ich szukać wszędzie, szczególnie gdy się jest na końcu budowy. Targujcie się wszędzie i proście o super rabaty.

Pozdrawiam

 

 

joani!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kupilam projekt adeli na wiosne ruszam z budowa wskaz orientacyjna cene kosztow budowy w takim stanie jak teraz masz,dzieki serdeczne i pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justap i por_zybert mam do Was pytanie. Wy już użytkujecie piec na eko-groszeka. Chciałam Was zapytać ile kW kupiliście, bo w projekcie jest 25 kW. Był u nas wczoraj znajomy i stwierdził, że 25 kW to stanowczo za duży piec na taki dom i przeliczył nam, że maksymalnie to 20 kW. Napiszcie coś na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciniak Mariusz witam nowego inwestora.

Pytasz mnie ile wydałam na Adelę - dużo (pewnie mogłabym mniej). Mury zbudowane są z silki 24, gdybyśmy zdecydowali się na 18 wyszłoby trochę taniej. Ściany ocieplone są wełną mineralną, gdybyśmy wybrali styropian byłoby dużo taniej. Dachówka Keraphane, gdyby był Roben byłoby taniej. Tynk zewnętrzny silkonowy, gdyby był mineralny byłoby taniej. Okna mamy drewniane, plastikowe byłyby tańsze. Itp, itp, można długo wymieniać, nie mówiąc o wykończeniówce, tu dopiero są różnice. Zapraszam do siebie. Z Łodzi do Poznania jest 2 godzinki drogi, wszystkiego się dowiesz na miejscu.

 

A tak w ogóle to w moim domu zaczyna się robić kolorowo. Malujemy ściany.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciniak Mariusz witam nowego inwestora.

Pytasz mnie ile wydałam na Adelę - dużo (pewnie mogłabym mniej). Mury zbudowane są z silki 24, gdybyśmy zdecydowali się na 18 wyszłoby trochę taniej. Ściany ocieplone są wełną mineralną, gdybyśmy wybrali styropian byłoby dużo taniej. Dachówka Keraphane, gdyby był Roben byłoby taniej. Tynk zewnętrzny silkonowy, gdyby był mineralny byłoby taniej. Okna mamy drewniane, plastikowe byłyby tańsze. Itp, itp, można długo wymieniać, nie mówiąc o wykończeniówce, tu dopiero są różnice. Zapraszam do siebie. Z Łodzi do Poznania jest 2 godzinki drogi, wszystkiego się dowiesz na miejscu.

 

A tak w ogóle to w moim domu zaczyna się robić kolorowo. Malujemy ściany.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Cześć joani

czy dobrze widziałam na zdjęciach że masz adele z podwójnym garażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...