Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Rozumiem że jest to wasza słodka tajemnica? Ale w porzo poczekamy zobaczymy.

Boże jak ja bym chciała być na etapie wykańczania wnętrza atu ........................ nawet murów nie ma :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

 

 

 

 

Zapytam jeszcze raz wszystkich forumwiczów może ktoś wie jak zmienić nazwe użytkownika pozostając przy tym samym adresie meilowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IZA I TOMEK

 

Jak wyszliście w kosztach pokrycia dachu dachówką?

 

Co prawda daleko nam jeszcze do krycia dachu ale zbieramy opinie bo byliśmy u trzech różnych dekarzy i każdy mówił żeby pokrywać gontami bitumicznymi a w przypadku adeli to jest spora powierzchnia dachu i będzie ciężki dach,a w przypadku krycia blachodachówką to jest od groma strat byłoby dużo odpadów no tak nam powiedzieli

 

No i co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zabierałam sie do krycia Adeli dostałam wycenę zarówno na blachę jak i na dachówkę....i wiecie co...koszty wyszły mniej więcej takie same. W przypadku blachy:droższy materiał tańsza robocizna; w przypadku dachówki poraził nas koszt robocizny...A zaważył brak dobrych fachowców w okolicy... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK
Jeśli chodzi o koszt dachu to udało się nam kupić dachówkę Euronit po 1,80zł, ale było to dwa lata temu. Natomiast jeśli chodzi o jej ułożenie na tym dachu to nie ma żadnych przeciwskazań, nawet w oryginalnym projekcie wymieniona jest dachówka Brass. U nas pomimo rezygnacji z belek podporowych we wszystkich pokojach i oparcie konstrukcji dachu na ścianach nośnych i działowych nic się nie dzieje. Oczywiście wcześniej skonsultowaliśmy zmiany z naszym inspektorem. W ten sposób uniknęliśmy słupów SL4 i SL5 w sypialni i słupów SL3 w pomiesczeniu nad garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joani Czy jesteś na 100% pewna, że ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym została zmieniona?

Właśnie czytam tą ustawę i nie widzę żadnych zmian:

Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami wystawionymi od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2007 r.

3. Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT.

4. Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, o których mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej.

. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, może być złożony raz w roku, z tym że ostatni wniosek może być złożony nie później niż do dnia 30 czerwca 2008 r.",
:roll:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co myślec, bo znalazłam zmianę od 1 stycznia 2008 :

Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami wystawionymi od dnia 1 maja 2004 r."Wniosek, o którym mowa w ust. 1, może być składany nie częściej niż raz w roku."

 

 

Nie ma dat końcowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeszła czy nie, ja byłam we wrześniu w innej sprawie ale ponieważ też bedę adelke stawiać to się zapytałam przy okazji o ten zwrot vat.Ja już korzystałam z takiego zwrotu przez 2lata i nie było żadnych problemów myśle że teraz też nie pownniście mieć kłopotu, ja się niestety już nie załape na odliczenia bo dopiero na wiosne ruszamy z budową

 

Trzymajcie się cieplutko pogoda ku temu sprzyja ja spadam do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odnośnie Vat zmiany tutaj:

 

Art. 2. W ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 oraz z 2007 r. Nr 23, poz. 138) wprowadza się następujące zmiany:

 

1) w art. 3:

 

a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

 

"2. Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami wystawionymi od dnia 1 maja 2004 r.",

 

 

Do poczytania wszystko Dziennik Ustaw z 19.10.2007 nr. 192 poz.1382 atr.2 p.1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zwrotu VAT to dorwałam ostatnio najnowszy Murator i tam przeczytałam, że cytuję "1 stycznia 2008 r. - od tego dnia będziemy mieć bezterminowe prawo do zwrotu VAT i pięcioletnie okresy limitów (dla wszystkich wniosków składanych od 1 stycznia 2006 r). Mój kolega stwierdził, że będę mogła sobie odliczyć nawet wydatki poniesione w 2008 roku, 2009 roku, bo napisane jest że bezterminowo. Może wy coś wiecie więcej na ten temat, bo już sama nie wiem co mam myśleć i czy w ogóle mam myśleć, bo i tak zaraz coś zmienią. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę od jakiegoś czasu opinie na temat Vat-u po 1.01.2008 na materiały budowlane gdyż jestem osobiście zainteresowana tematem / jesteśmy na etapie projektu a dom chcemy budowac sami jak większość w 2008 roku/

Na 100 % to nigdzie nie znalazłam informacji ile zapłacę za meteriały kupjąc np .cegłę czy zawierająć umowę o roboty budowlane na montaż okien .

Nowe uregulowania mówią o obniżonej stawce Vat 7 % dla budownictwa społecznego /a definicja dotyczy tylko dewelopeów i spółdzielni / i do limitu powierzchni użytkowej którego pojecia nie precyzują i tu jest wiele wątpliwości co zaliczać do powierzchni użytkowej lokalu społecznego a co nie gdyż wszystko powyżej limitu to już 22 % .Jest to pewnien kłopot ale też pole lub furtki ucieczki od 22 % . Na dzień dzisiejszy przepisy te nie regulują także pojęcia remontów lub zmiany przeznaczenia lokalu i powinny być jak najpredzej doprecyzowane zanim ktoś nie wpadnie w kłopoty.A najważniejsze co z nami budującymi w systemie gospodarczym kupujemy z VAT 22 % a potem zwrot czyli na budowę wydamy 15 % więcej i kredytujemy nasze kochane pańswo ? Znalazłam na stronie :http://www.eGospodarka .pl

w temacie :-Wzrośnie Vat w budownictwie.- takie informacje :"..najbardziej podwyżkę VAT odczują osoby samodzielnie budujące domy w .tzw.systemie gospodarczym.... i .."..Z niższej stawki podatku cieszyć będzie sie tylko część budownictwa mieszkaniowego ...Przyjęcie definicji spowoduje wzrost kosztów większości remontów mieszkań i samodzielnej budowy domu..."" i tyle.

Poza tym nigdzie więcej nie ma o budujących i remontujących Polakach a ponoć jesteśmy same złote rączki ponad połowę z nas buduje.

Może zatem ktoś ma lepsze informacje ? albo znalazł inne wyjaśnienie do hasła budownictwo społeczne bo jeżeli tam wciągnięto budujących w własnym zakresie to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joani!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kupilam projekt adeli na wiosne ruszam z budowa wskaz orientacyjna cene kosztow budowy w takim stanie jak teraz masz,dzieki serdeczne i pozdrowionka

 

Witam,

no to widzę że nie będę sam :D

Właśnie dostalismy warunki zabudowy i kupujemy Adelę. Z budową też zamierzamy startować na wiosnę, jak tylko załatwimy resztę papierów.

A jeżeli chodzi o koszty budowy, to też mnie to interesuje, szczególnie mając na uwadze zeszłoroczne podwyżki cen... Jeżeli ktoś z kończących byłby w stanie podać przybliżone koszty chociaż na PW lub maila, to będę wdzięczny.

 

W temacie zwrotu różnicy podatku: z tego co udało mi się ustalić zmieniona ustawa dotyczy nowego budownictwa ale tylko domów BUDOWANYCH PRZEZ FIRMY, A NIE SYSTEMEM GOSPODARCZYM, w związku z czym, raczej się nastawiam na 15% większe koszty... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Budowniczy!

 

Całą sobotę spędziłam na zakupach budowlanych.... na szczęście owocnych....kupiliśmy gres polerowany do kuchni, holu i kawałka salonu oraz gres szkliwiony do wiatrołapu /wszędzie tam jest podłogówka/.

 

A co do VAT-u to ja czytając przepisy nie doczytałam się że dotyczy to tylko firm budujących a nie nas budujących systemem gospodarczym..... :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joani!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kupilam projekt adeli na wiosne ruszam z budowa wskaz orientacyjna cene kosztow budowy w takim stanie jak teraz masz,dzieki serdeczne i pozdrowionka

 

Witam,

no to widzę że nie będę sam :D

Właśnie dostalismy warunki zabudowy i kupujemy Adelę. Z budową też zamierzamy startować na wiosnę, jak tylko załatwimy resztę papierów.

A jeżeli chodzi o koszty budowy, to też mnie to interesuje, szczególnie mając na uwadze zeszłoroczne podwyżki cen... Jeżeli ktoś z kończących byłby w stanie podać przybliżone koszty chociaż na PW lub maila, to będę wdzięczny.

 

W temacie zwrotu różnicy podatku: z tego co udało mi się ustalić zmieniona ustawa dotyczy nowego budownictwa ale tylko domów BUDOWANYCH PRZEZ FIRMY, A NIE SYSTEMEM GOSPODARCZYM, w związku z czym, raczej się nastawiam na 15% większe koszty... :-?

 

 

Super ze też zaczynasz budowe na wiosne, my w obecnej chwili szukamy jakiejś pakamery lub barakowozu (właśnie może ktoś czyta tego meila i ma coś takiego to chętnie odkupie okolice Łodzi) mamy złożone dokumenty u projektanta który załatwi pozwolenie na budowe no i zaadoptuje nam adelcie.

 

Jeśli chodzi o koszty to ja przewiduje około 200.000 tys. oczywiście w systemie gospodarczym na stan surowy zamknięty no i wykończenie takie standardowe bez żadnych "marmurów" to łacznie 300.000tys to będzie max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty to ja przewiduje około 200.000 tys. oczywiście w systemie gospodarczym na stan surowy zamknięty no i wykończenie takie standardowe bez żadnych "marmurów" to łacznie 300.000tys to będzie max

....

 

Życzę powodzenia..... :wink:

 

Ja do obecnego stanu tj do tynków , posadzek no plus ogrodzenie wydałam już ponad 200000,00.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty to ja przewiduje około 200.000 tys. oczywiście w systemie gospodarczym na stan surowy zamknięty no i wykończenie takie standardowe bez żadnych "marmurów" to łacznie 300.000tys to będzie max

....

 

Życzę powodzenia..... :wink:

 

Ja do obecnego stanu tj do tynków , posadzek no plus ogrodzenie wydałam już ponad 200000,00.......

 

 

No może i tyle wydaliście ale wydaje mi się że wy to chyba macie dom na piwnicach? czyżbym się myliła?A przecież są to dodatkowe koszty no tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co ko kosztów budowy podzielam zdanie AndrewB. Budowa za 200 000 może się nie udać (nawet bez piwnic). A z wykończeniówka to jest tak: trzeba mieć jakiś kosztorys wydatków (podłogi, kafelki, armatura, sprzęt i meble kuchenne itp.) mnożymy to przez 2 i jeszcze trochę dorzucamy. I to jest koszt wykończeniówki. Nawet jeśli dużo prac wykonuje się samodzielnie to wykończenie domu pochłania olbrzymie pieniądze. A gdzie w Twoich wyliczeniach ogrodzenie, jakiś bruk przed domem, trawnik?

 

btx jaka decyzja odnośnie garażu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...