Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

btx jaka decyzja odnośnie garażu?

 

 

na 100% robimy garaż dwustanowiskowy. O ile poszerzyliście swój, bo nie wiem czy to standardowe wymiary, a szacuję tak ok 3m.

Podobnie do Ciebie prawdopodobnie zrezygnuję z wolego oczka, ze względu na koszty.

Jaka różnica ceny okien z zaokrąglona górną krawędzią? Tego też się trochę obawiam...

 

Z tego co doczytałem we wcześniejszych postach, jesteś z Poznania. Chętnie zajechałbym przy okazji pogadać i zobaczyć na żywo, ok?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Rozchorowałem sie trochę i nadaję z tzw. wyra. Dobrze się stało bo żońcia ma pojazd do dyspozycji a etap budowy mamy raczej damski - wykończenia. Ja natomiast delektuję się dobrą muzyką i błogim nieróbstwem. Dodatkowo doczytowywuję wszystkie zaczęte książki. Przejrzałem już chyba wszystkie wątki na forum muratora. Odwiedziłem wszystkie interesujące mnie strony internetowe. Wypiłem wagon wody mineralnej i dalej pokasłuje. Co jest?!. Chyba będzie prześwietlenie płuc.

 

Jeśli kogoś interesują koszty budowy to polecam Dzienniki Budowy tam ludzie piszą co i za ile zrobili. Różnice nie są chyba aż tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Rozchorowałem sie trochę i nadaję z tzw. wyra. Dobrze się stało bo żońcia ma pojazd do dyspozycji a etap budowy mamy raczej damski - wykończenia. Ja natomiast delektuję się dobrą muzyką i błogim nieróbstwem. Dodatkowo doczytowywuję wszystkie zaczęte książki. Przejrzałem już chyba wszystkie wątki na forum muratora. Odwiedziłem wszystkie interesujące mnie strony internetowe. Wypiłem wagon wody mineralnej i dalej pokasłuje. Co jest?!. Chyba będzie prześwietlenie płuc.

 

Jeśli kogoś interesują koszty budowy to polecam Dzienniki Budowy tam ludzie piszą co i za ile zrobili. Różnice nie są chyba aż tak duże.

 

"por zybert"

 

Gdzie mam do tego dziennika budowy zajrzeć jeśli chodzi o koszty budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wypiłem wagon wody mineralnej i dalej pokasłuje. Co jest?!. Chyba będzie prześwietlenie płuc.

 

por-zybert co to za nowoczesne, niekonwencjonalne metody leczenia. Ja rozumiem woda ze świętego źródełka ale zwykła mineralna?? To chyba nie pomoże.

 

A tak w ogóle to u mnie też wykończeniówka. Mokre roboty skończone, od poniedziałku wchodzi parkieciarz.

 

Wszystkim życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wykańczacze!

jestem na etapie kupowania projektu i mam pytanie:

możecie proszę napisać czy zmienialiście coś w układzie słupów podpierających więźbę? Chodzi mi o te w pokojach, szczególnie przy łóżku w sypialni nr 2.

Można je jakoś schować w ściany?

 

chyba trochę wam zazdroszczę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć btx!

 

 

Te słupy można schować w ściane działową i w ścianę koło okna my na górze to te pokoje będziemy łączyć i tak te słupy właśnie chowamy żeby nie były widoczne bo widzieliśmy jak to wygląda "na żywo"w tym projekcie adelki i nie jest to za ładnie(bez sensu żeby słup stał na środku pokoju)

 

Życzę szybkiego postawienia adelki "sobie zresztą też" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btx na stronie 8 naszego wątku zamieściłam kiedyś fotki sypialni nr 2...że tak powiem prawą i lewą stronę pokoju....na nich właśnie widać jak "ukryliśmy" słupy....(wsparte są na ścianach działowych)....

 

no własnie widziałem, że są tam opisy, ale zdjęcia się nie otwierają... :(

i to na domowym i służbowym komputerze, możesz podesłać coś na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx u nas słupy tak jak w projekcie. Z małym wyjątkiem, jeden słup SL5 jest schowany w ścianę. Mam powiększoną łazienkę i zmienioną sypialnię z garberobą, ale o tym juz pisałam wcześniej. Słup, który jest na projekcie w garderobie u mnie wylądował na środku pomieszczenia nad garażem (ze wzgledu na powiększenie garażu). I pozostał ostatni słup SL5 w sypialni (w projekcie ten, który jest przy drzwiach do garderoby) na którym zrobię półki.

 

 

A tak w ogóle to na naszej budowie pełnia sezonu: jedni panowie zaczeli ustawiac meble w kuchni, drudzy panowie układają parkiet a trzeci panowie pracują na strychu. Ależ się tych panów narobilo na budowie, gdyby takie tempo było od początku :wink:

 

Marcinika Mariusz wysłałam wiadomość na priv.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

udało się! znalazłem Adelę w mojej okolicy, jest co prawda na etapie składania więźby, ale przynajmniej można się przejść w środku i popytać o doświadczenia.

Właściciel mówi, że strasznie drogo wychodzi strop budowany wg projektu - terriva. Możecie to potwierdzić czy macie inne zdanie na ten temat?

Czy ktoś z was robił strop z płyty, albo przynajmniej kalkulował, jak to wyjdzie pod względem kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Marciniak Mariusz odezwij się do mnie.

 

 

 

Zdjęcia kominka (obiecane kiedyś)

http://foto0.m.onet.pl/_m/17a5cfee06f5aab39a7f48652bc590b0,5,19,0.jpg

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/3140d9cc945727ba69b10ea0f64e62e6,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam

 

i jeszcze jedno zdjęcie (dla Joli i Artura :wink: ):

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/c4d339a12b64a9d5a2421d80a582871b,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe właśnie wczoraj dotarł do nas projekt Adeli :lol:

 

Joani,

wielkie dzięki za umożliwienie obejrzenia domu na żywo. Bardzo nam to pomogło, tym bardziej, że większość zmian jakie wprowadziliście my też planujemy.

 

Por_zybert,

napisałem ci wiadomość na priv i maila, proszę o odpowiedź

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...