Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Witam wszystkich "Adelowiczów". Sam mam również zamiar wybudować Adelę. Zgadzam się z przedmówcami, że dom to nie hotel i zdecydowanie warto dołożyć troche kasy i mieszkać w wymarzonym domu (a projektów przejrzałem już sporo). Projekt wybrałem spośród Manuel, Vigro, Libr itp z tego względu, że:

1. Można w prosty sposób powiększyć garaż na dwustanowiskowy - co w przypadku Manueli czy Libry, które są w planie kwadratu byłoby dosyć skomplikowane.

2. Taras jest po przeciwnej stronie niż garaż - w podobnym Vigro niestety garaż i taras są po tej samej stronie co jest dużym manakamentem, ponieważ taras od strony południowo-zachodniej gwarantuje dobre doświetlenie salonu i kuchni, natomiast w Vigro słońce "zabiera" garaż.

Planuję wprowadzenie następujących zmian:

1. Jak już wspomniełem powiększenie garażu, a co za tym idzie i strychu.

2. Przesunięcie tylnej ściany w salonie o 0,5 m w stronę tarasu/ogrodu co powiększy salon o ok. 4 m2.

3. Zastanawiam sie nad pomysłem Krzysztofa - tzn wybudowaniem wykusza w ścianie salonu.

4. W powiększonym pomieszczeniu gospodarczym za garażem planuję wykonać kotłownię.

5. Likwidacja okna przy drzwiach na taras w salonie - wykonanie kominka narożnego ze "stanowiskiem" dla TV.

6. Również podniesienie ścianki kolankowej, ponieważ pokoje na poddaszu sa delikatnie mówiąc "nieustawne".

W związku z powyższym pytanko - kto wprowadzał wam zmiany do projektu i ile to kosztowało, bo jak usłuszałem cenę Archipelagu za zmiany to myślałem że spadnę z kszesła ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zaglądam często do tego tematu i nic się nie dzieje, czyżby wszyscy zapadli w sen zimowy? A jak przygotowania do kampani wiosennej? Czy wybrane są już instalacje, instalatorzy, czy też inne sprawy - nie wiem jakie, bo dopiero mam fundamenty.

Napiszcie czego nie kupować, czego nie robić podczas wykonywania projektu (ukryte błędne rowiązania w projekcie)

 

Pozdrawiam

 

Jutro będzie odwilż, a 21 marca wiosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No my i nasza Adela powoli szykujemy sie do kampani wiosennej, murarze wchodzą 10 kwietnia, po miesiacu dach i już Adela powinna przypominać siebie i wasze Adelki - mam taka nadzieję :wink:

 

Instalator też już czeka i na razie zostały okna zwykłe do załatwienia, tynkarz, posadzkarz.

A jak wasze Adelki- jakie pomysły!!

Dzielcie sie wszystkimi spostrzeżeniami, my budujemy rok po naszym przyjacielu i łatwiej nam zdecydowanie, na wiele rzeczy zwrócił nam uwagę, dzielimy sie naszymi spostrzeżeniami, pytamy. W ten sposób budowa domu to wielka frajda :D

 

Pozdrawiam

AgaU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
zaglądam często do tego tematu i nic się nie dzieje, czyżby wszyscy zapadli w sen zimowy? A jak przygotowania do kampani wiosennej? Czy wybrane są już instalacje, instalatorzy, czy też inne sprawy - nie wiem jakie, bo dopiero mam fundamenty.

Napiszcie czego nie kupować, czego nie robić podczas wykonywania projektu (ukryte błędne rowiązania w projekcie)

 

Pozdrawiam

 

Jutro będzie odwilż, a 21 marca wiosna

 

O! witam Cezare! Skoro Ty już się obudziłeś ze swojego zimowego snu, to zapraszam do Dziennika z Kalonki i upraszam o usunięcie Twojego wpisu. Będę wdzięczna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!

 

Ale nadal nie wiem czy budujesz, czy wybudowałaś ten dom!

 

Jesteś niedaleko mnie, stąd pewnie będę miał do czynienia z tymi samymi ludźmi, sytuacjami.

 

Pozdrawiam

 

Buduję. Fundamenty dokonały się w zeszłym roku, w tym roku chcemy osiągnąć stan surowy otwarty. Co do sąsiedztwa - to moja Kalonka jest w okolicy Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę daleko ode mnie. Obok mnie jest miejscowość Kalonka, gdzie jest tak jak opisywałaś, niedaleko Warszawy.

 

Pozdrawiam i życzę realizacji planów budowlanych.

 

Dziękuje, również życzę powodzenia i przypominam o mojej prośbie dotyczącej usunięcia postu z dziennika. Sprawdzałam - nadal tam jest. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dołączam się do fanatyków projektu Adela. Niedawno kupiłem projekt i zaczynam w lipcu. To fantastycznie, że jest nas coraz więcej. Chciałem przede wszystkim życzyć Adelowiczom szczęścia i pomyślego zakończenia budowy. Szczególnie tego potrzebuje Henk_GK który jak widzę będzie nam przecierał szlaki. Chwała mu za to, na pewno nie będzie to zapomniane zwłaszcza że jest aktywny na forum i nie daje o sobie zapomnieć. W miarę możliwości też będę relacjonował swoją budowę i prezentował zdjęcia. Mam nadzieje że nasz wątek będzie najsilniejszy na forum muratora. Niech moc będzie z wami. Ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W zewnętrznych ścianach fundamentu znajdują się 2 podciągi (słupy betonowo-stalowe). Nie wiem co z tym zrobić, ponieważ dopiero teraz zorientowałem się, że są zalane przez całą grubość fundamentu. Pewnie będzie przemarzać. Jak wybrnąć z tego problemu? Jak to rozwiązaliście w swoich adelach? Jak to ocieplić? Ja buduję z jednej ściany P44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zewnętrznych ścianach fundamentu znajdują się 2 podciągi (słupy betonowo-stalowe). Nie wiem co z tym zrobić, ponieważ dopiero teraz zorientowałem się, że są zalane przez całą grubość fundamentu. Pewnie będzie przemarzać. Jak wybrnąć z tego problemu? Jak to rozwiązaliście w swoich adelach? Jak to ocieplić? Ja buduję z jednej ściany P44.

 

U mnie ten sam problem. Dopiero teraz to zauważyłem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

konsultowałem problem słupów żelbetonowych z projektantem i są dwie możliwości:

1. Wyciąć druty zewnętrzne, wywiercić otwory bliżej wnętrza tak aby cały słup miał 24 cm w kwadracie, a od zewnątrz ocieplić wełną.

2. Podobno te słupy są wyłącznie ze względu na małą nośność ścian z Ytonga, stąd możliwe byłoby przeprojektowanie (przeliczenie projektu), gdy ściany budowane są z porothermu44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czyżby nikt z budowniczych domku Adela nie miał problemów np. z kanalizacją. Ja niestety zaczynam odkrywać błędy Adeli. Wydaje mi się, że rura kanalizacyjna w kuchni, na wierzchu to nie mały błąd, a jeśli powiem, że są dwie takie rury!!!!!!!!!!!! po obu stronach kuchni.

 

Jak to poprawiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...