Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas niestety robota będzie stała przez cały długi weekend.

 

Joani

Działka wielkości 15 arów w kształcie kwadrata, także znajdzie się miejsce na studnię, dużego grilla i może jakąś huśtawkę dla dziecka :D

 

Z tego co pamiętam chcecie robić okładzinę cokołu i ściany kuchni z płytek klinkierowych. Kiedy startujecie? Chętnie zobaczyłbym jak to wygląda, bo mam to samo w planie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę się tego obawiam... Z przodu mamy dokładnie 40m, ładnie trafiłaś ;-)

Chciałbym murowane słupki i stalowe lub drewniane płoty pomiędzy. Jak to się kształtuje cenowo? Kojarzę coś koło 200-250zł/mb - zgadza się?

 

PS

Zdjęcia w dzienniku już powinny działać, zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx, daj mi kilka dni to powiem Ci dokładnie ile to kosztuje, właśnie zacząliśmy ogrodzenie. U nas front 27m tj. ponad 2000 sztuk cegieł klinkierowych - położenie 1 cegły 3,00 zł. Do tego dodaj cenę cegły + zaprawę + przęsła i bramę + napęd + domofon i wyjdzie okrągła sumka. Czemu to wszystko musi być takie drogie?? Jest tańsza wersja: drewniany płot lub gotowe przęsła z marketu (tylko wymiary nie zawsze są takie jak się chce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

JOANI

 

Masz bardzo fajny kolor elewacji. Jaki to producent? Szukamy koloru jasnej kawy z mlekiem bo mamy brązowy dach.

 

Po weekendzie majowym wchodzi koleś od ogrzewania i drugi od tynków.

A właśnie. Jakie macie tynki? Naturalne czy gipsowe? My chcieliśmy gipsowe ale podobno są robione z odpadów z elektrociepłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Joani. Prawdę mówiąc jeszcze sobie popalam w piecu bo mi został dosłownie jeden worek węgla. Spaliłem tej zimy ok. 3 ton węgla. Jest to jednak pierwszy rok i wszystko schło. Nie miałem drzwi między domem a garażem, kratek wentylacyjnych i dużo wietrzyłem. Z drugiej strony nie grzałem wody i trzymałem ok. 17 st. celciusza. Myślę ,że następnej zimy nie spale więcej jak 2tony węgla ale będę popalał w kominku.

 

Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza i Tomek tynk silikonowy Caparol kolor wybrany z wzornika, wyszedł taki sam jak na tym małym kwadraciku.

Co do tynków wewnętrznych my mamy cementowo-wapienne, a co do gipsowych to faktycznie sa zbierane z filtrów na kominach w elektrociepłowniach. Są tez naturalne gipsowe ale te są ciężkie w obróbce i z agregatu nie chcą ich kłaść.

 

Poz_zybert lepiej się przyznaj, że nie chodzi o ten jeden worek węgla co się został, tylko o przyjemność jaką daje palenie we własnym piecu.

U mnie też pierwszy sezon, też wszystko schło, bez drzwi między garażem a domem, drzwi wejściowe zbite z desek, pod brama garażowa dziura, temperatura 17-18 st.C. Od pażdziernika do połowy kwietnia zużyliśmy 1847 m3 gazu GZ-35. Cena gazu + abonametn + wszystkie opłaty ważne i ważniejsze = 1,00 zł , czyli na ogrzewanie wydaliśmy 1847 zł. Z moich obliczeń wychodzi, że za gaz zapłaciłam jakieś 10% więcej niż zapłaciłabym za eko-groszek. Dobrze policzyłam czy nie?? czuwaj

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por_zybert ja nie mam problemów ze snem. W Wielkopolsce odkryto bogate złoża gazu ziemnego, i jeszcze cały czas szukają. Cały Swarzędz jest w kablach, wszędzie jakieś czujniki w ziemi, przeprowadzają badania sejsmiczne. Wynikiem badań będzie trójwymiarowe zdjęcie, które zlokalizuje złoża ropy naftowej i gazu. Jeśli okaże się, że gaz jest na naszej działce, to mój mąż zostanie szejkiem a ja będę żoną szejka i będziemy bardzo bogaci :D I co mi tam Putin...

 

No to teraz się pochwalę: mamy już prawie gotowe podłogi (brak listew) jesion natur i gestraift

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/1b0f473e41228f8ad5803618db5a7bc0,5,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/6cc97ec17148c3da48b137c2a1a2e4e4,5,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/fb9bfbeee1e732c7ea8fc0cbda34ec68,5,19,0.jpg

 

w salonie jest pariet z merbau, fotka potem.

A na zewnątrz dalej murowanie słupków pod ogrodzenie.

 

Pozdrawiam, proszę czasem coś napisać, a nie tylko podglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk, puk

można dołączyć do Adelowiczów ?? :D

 

w poniedziałek zajwiła się u nas po długich oczekiwaniach ekipa i rozpoczęło się budowanie naszej Adeli :)

fundamenty wykopali, zalali i pojechali do domu, wracają w piatek i zabierają się za bloczki ...

na projekt zdecydowaliśmy się bo generalnie pracownia Archipelag przypadła nam do gustu, wśród wielu projektów, które nam się podobały wybór padł na Adelę bo ma m.in. to coś co mnie zawsze urzeka czyli tzw. bawole oko, chociaż nie tylko to oczywiście zadecydowało o wyborze :p

w zasadzie nie wprowadzaliśmy żadnych większych zmian, garaż jest jednostanowiskowy, rozkład pomieszczeń zostaje tak jak w projekcie, zlikidowaliśmy tylko wyjście z kuchni na taras - będzie okno, schody będą prawdopodobnie wylewane, chcę po za tym zrezygnować ze ściany na górze przy schodach, co więcej zobaczymy w trakcie :wink:

budujemy metodą gospodarczą, ekipę mamy tą samą od fundamentów, ścian i więźby

cieszę się, że tyle osób było przed nami i myślę, że z Waszych doświadczeń na pewno będziemy korzystać :D

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...