Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Amaretta, kuchnia nie jest taka mała, może to przez te surowe mury masz takie odczucie. Ja robiąc półokrągłą ścianę powiększyłam ją troszkę no i mam gdzie postawić stół. Mając okno i drzwi (lub drugie okno jak u mnie) brak jest miejsca na wiszące szafki, ale szafki wiszące nie są teraz trendy :wink:

Co to za cegła na słupie tarasowym?

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

btx , ten szalunek o który pytasz to jest jakiś " podciąg" tak mi murarz mówił no chodzi o to żeby ten strop się na czymś trzymał

Garaż nie jest na tym samym poziomie bo jeszcze nie mamy wylewki ten z ociepleniem więc jak damy styropian i cement to się poziom w mieszkaniu podniesie, będą dwa schody zrobione z korytarza do tego pomieszczenia gospodarczego, zdjęcia będę wklejała na bieżąco

 

 

Joani,dzięki za pocieszenie co do wielkości kuchni miejmy nadzieje że będzie większa jak się tynki rzuci, ale ja u Ciebie dopatrzyłam się że Ty masz ten słup okrągły odsunięty w stronę pokoju i ten zyskałaś powierzchnie troszeczke większą, no u nas okno zlikwidowaliśmy więc szafki wiszące będą musiały zawisnąć, zobaczymy na razie o tym nie myślę

Cegła się nazywa ROBEN JEVER cieniowana-żebrowana, oj długo ją wybierałam nie mogłam się zdecydować która no i padło na tę , ale chyba nie jest zła

 

 

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie dwie fotki wkrótce z prac bardziej zaawansowanych, acha zmniejszyliśmy drzwi tarasowe

 

Hej hej...no my na początku tez mieliśmy tylko dwa skrzydła drzwi tarasowych...jednakże po ich montazu zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno skrzydło...było trochę kucia...ale jak teraz wyjdę na mój nowo "wybudowany" taras (ja mam piwnię więc jest on wyższy) to efekt jest niesamowity no i te widoczki na lasy i pola....lisy, zajączki.... :D

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Joani

jak dla mnie extra!

 

szczególnie ściana kuchni mi się podoba! Macie ta sama płytkę na cokole wokół domu i na tej ścianie?

 

Napisz jaką dachówkę macie, bo właśnie jestem na etapie wyboru i mam mętlik w głowie... :-?

 

Ogrodzenie bomba! Możesz proszę napisać coś na temat kosztów? Jeżeli nie chcesz na forum to na priva lub email. Z tego co pamiętam to macie 27mb zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że się podoba :lol:

 

btx na cokole, ścianie kuchni i boku schodach jest taka sama płytka elewacyjna Rotterdam Stroher

 

 

http://images32.fotosik.pl/307/cf79def3d51b9144med.jpg

 

 

 

na dachu leży dachówka ceramiczna Creaton Kera-Pfane finess kasztanowy brąz

co do ogrodzenia, zgadza się jest 27 mb. Kosztowało b.dużo, chciałam o tym zapomnieć, ale widzę, że się nie da :wink: , koszt wyślę Ci na priv

 

AndrewB, ma schodach jest ułożona kostka

 

http://images29.fotosik.pl/240/4581d0f2926c9ce8med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/307/9b661946d42c9387med.jpg

 

savo, jest tak jak piszesz. rynna ma odprowadzenie w tarasie, dalej połaczona jest z drenażem wokół budynku.

Co do drewnianego łuku, na projekcie wygląda całkiem całkiem, nasz dach uważamy jednak za skończony w związku z tym nic już nie montujemy, czy dobrze robimy to nie wiem, ale jeśli nie zdecdowaliśmy się na łuk wcześniej to już nic nie zmieniamy, chcemy zamieszkać w Adeli we wakacje :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joani piękna ta Twoja adela :)

 

ogrodzenie - po prostu marzenie, koszty domyślałam się, że wysokie, ale za to jaki efekt :)

i to połączenie kostki z płytką elewacyjną - super, nigdy bym na to nie wpadła, że tak ładnie może wyglądać takie zestawienie kolorów ...

 

widze też, że donica jest, a z tyłu też zostawiłaś ?? jak masz to wklej zdjęcia całego tarasu - to taka moja mała prośba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM NA FORUM

 

Pytanko do Joani- czy zmieniałaś wysokość poddasza, to znaczy zrobiłaś tak jak jest na projekcie na 90cm czy wyżej, bo obawiam się że mieszkania na poddaszu będą zbyt niskie, nie wiem może takie mam wrażenie?

 

Oczywiście na temat wykończenia domu to już chyba większość forumowiczów się wypowiedziała więc nie mam nic do dodania poprostu zgadzam się z nimi jest super zrobione z nutą smaku , to ogrodzenie też fajne nie ma co, może kolorystyka jak dla mnie nie ta ja się gustuję wyłącznie w brązach i jego odcieniach ale oczywiście każdy robi według własnego gustu i jak tam mu pasuje , ogólnie rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Michał, kwietniki są dwa, taras jeszcze nie zrobiony, więc nie ma co pokazywać.

 

Amaretta, ścianka kolankowa jest taka jak w projekcie :( , teraz widać, że za niska, ale podnieś się już nie da :( Moja rada dla tych co dopiero budują: zróbcie wyższą ścianę kolankową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po informacjach od adelowiczów ściankę kolankową podnoszę o 25cm (jeden pustak).

 

Mam pytanie do tych co budują wg nowszego projektu, z kominem w łazience na ścianie z drzwiami:

Pytałem już kiedyś ale nadal nie mam jasnej odpowiedzi: jak macie zabudowane piony od kanalizy? kujecie ścianę? Zabudowujecie gipsem? Może jakieś inne propozycje?

Wcześniej odpowiedziała tylko Joani (dzięki! :roll:), ale ma starszą wersję projektu i pion schowany w szybie wentylacyjnym. Teraz takiej możliwości nie ma...

Napiszcie jak to u was wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx,

w moim przypadku rury kanalizacyjne i wentylacja kuchni są schowane w ścianie. Na górze dochodzi wentylacja łazienki. Między nią a ścianą do sypialni wychodzi lekka wnęka, idealna na kilka półek łazienkowych. Generalnie warto przenieść komin wentylacyjny na wewnętzrną ścianę nośną (w zasadzie w "nią").

 

Pion do wanny można trochę zmniejszyć, np. na 75mm. Rury koniecznie trzeba owinąć wełną mineralną przed zamurowaniem, bo inaczej będzie osiadać wilgoć na ścianie w ich obszarze (rura jest zimna w środku, bo jest wywiewka na dachu).

 

Szczegóły na rysunku.

http://savo.pl/forum/pion.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...