Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

btx dzięki za odpowiedź, nie wiem co robić u nas może jutro już zaczną murować nad stropem boje się że na 4cegły może byc za wysoko , żeby dach był proporcjonalny do tego muru, decyzje musze podjąć już jutro najpóźniej, no ale z drugiej strony Joani twierdzi że na 3 cegły jest za nisko - mówimy o cegle porotherm oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3 cegieł Porotherm, wieńca na górze, murłaty, krokwi, ocieplenia 18+5, wylewki ze styropianem i płyty g-k wychodzi ścianka kolankowa "na gotowo" od podłogi na 94 cm.

 

Proponuję się dobrze zastanowić nad dodaniem jeszcze jednego pustaka, bo może wyjść z tego Adela "z podniesioną spódnicą", tzn. dachem ... :roll:

 

Przy wyższej ściance kolankowej spód połaci lukarny będzie blisko rynny czołowej, co bardzo zniekształci zewnętrzny kształt dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savo fajnie że mnie przekonałeś coraz bliżej jestem za trzema pustakami tak tez chyba zrobimy tym bardziej że z pokoi na górze nad salonem robimy jeden duży pokój słup chowamy w ściane ten przy wejściu zaraz bo ścianke przesuwamy w głąb pokoju i jedno wejście to bliżej schodów zostawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znów pisze na forum z zapytaniem - czy może ktos z was drodzy budowlańcy obniżał dach naszej adelki w projekcie jest kąt 45 stopni a my chcemy zrobić 40, mur nad stropem zrobiliśmy jednak tak jak według projektu nie podnosiliśmy o jeden pustak jak już wcześniej wspominałam, ale ten dach nie wiem czy nie będzie źle wyglądał jak go obniżymy - prośba o doradzcto!!!

 

 

A jeszcze nie wspomniałam że drzewo zamówiliśmy jak docieli to już " musztarda po obiedzie"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z kilkoma właścicielami Adeli, którzy nie podwyższyli ściany kolankowej i wszyscy narzekają, że za niska. osobiście widziałem i faktycznie mogłaby być wyższa. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy u nas podnieść ja o ok 25cm (jeden pustak). Aktualne zdjęcia ścianki widoczne w dzienniku - zapraszam. Narazie jeszcze ciężko stwierdzić jaki będzie efekt, bo poddasze nie jest wykończone, ale przynajmniej z grubsza widać proporcje.

Narazie nie żałuję :lol:

 

Amaretta

Raczej bym się nie przejmował że dom będzie wyglądał dziwnie po podwyższeniu o 25cm, dach jest na tyle duży, że wyższa ściana wizualnie zaniknie. Natomiast zmiana kąta może mieć wpływ na wygląd całości. Tylko po co chcecie zmieniać z 45 na 40 stopni? Różnica niewielka, a kłopot z przeprojektowaniem duży... I pokoje na górze się zmniejszą, bo granica 1,90m się przesunie do środka pomieszczeń... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Halooo!!!!!! jest tam kto???

 

co macie zrobione z przestrzenią nad kuchnią, pod tym małym daszkiem, za ścianą w łazience na górze?

Jest wieniec, ale pod nim nie ma ścianki i mam pustą przestrzeń...

Jak to ocieplaliście, bo jakoś nie widzę czołgania się żeby te małe połacie ocieplić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z tej scianki nie skorzystamy czołgać się nie będziemy i jest zamurowana tzn. łazienka na górze kończy się na ścianie tej głównej pod oknem.

 

A teraz ja mam pytanie : czy ścianki na górze robiliście według projektu?Pytanie moje może was dziwić ale powiedziano mi że ścianki działowe górne powinny być zgodne z tymi na dole trochę mnie to zdziwiło ale skoro robię według projektu to nie widzę przeszkód i co wy na to :cry: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziano mi że ścianki działowe górne powinny być zgodne z tymi na dole trochę mnie to zdziwiło ale skoro robię według projektu to nie widzę przeszkód i co wy na to :cry: ?

 

bzdury gadają. Chodzi tylko o to, żeby pod ścianką na górze strop był wzmocniony, tzn podwójna belka teriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx

 

Jeśli chodzi o przestrzeń nad kuchnią - my to wykorzystaliśmy na schowek na rzeczy łazienkowe (ręczniki, itp.). Całość jest (będzie..) zamknięta ażurowymi drzwiczkami drewnianymi, przez co panuje ład i porządek :lol: Daszek jest ocieplony tak jak pozostała reszta dachu (wełna 18+5).

 

http://savo.pl/forum/lal.JPG

 

Wreszcie się doczekałem okna do wolego oczka ! Dla chętnych, co jeszcze chcą go wykonać podaję namiary na producenta - STOLBUD Włoszczowa, cena ok. 1100zł (drewniane, k=1.1). Okno figuruje w katalogu jako "witryna".

 

http://savo.pl/forum/wom.JPG

 

W projekcie jest też jeszcze jeden kącik, który warto wykorzystać. U nas jest przeznaczony jako schowek na narty. Dostęp do tej "dziupli" jest możliwy od strony stryszku.

 

http://savo.pl/forum/nar.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy możecie podzieliś się kontaktami do producentów drzwi wejściowych z łukiem.

rozmawiałam już z kilkoma producentami i dla wszystkich problem stanowi górne doświetlenie w łuku :evil:

dosłownie wszyscy mi odradzają, jeszcze nikt nie powiedział, że to będzie ładnie wyglądać ...

to samo z bawolim okiem, każdy się za głowę łapie że co to za wymiary ...

w oknoplaście pan nam zaproponował powiększenie do wymiarów 180/50 cm tyle, że nie sprawdziłam czy to się zmieści na dachu i nie mam wizji jak to może wyglądać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

150 tys - stan surowy otwarty, Adela powiększona do 220 m2, ściana trójwarstwowa z wełną, dachówka, ławy fundamentowe, ściany fundamentowe trójwarstwowe ze styropianem.

 

+ stolarka (okna, drzwi wej.,garaż) 35tys

+ tynki wewn. 20tys

+ wylewki 10tys

+ ogrzewanie z podłogówką na 60m2 35tys

+ elektryka 10tys

+ instalacja alarmowa 6tys

 

Więcej nie mam. Dopiero te etapy zakończyliśmy. Teraz walczymy z ogrodzeniem i ociepleniem poddasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. Przeglądamy wiele projektów, jednak Adela nadal jest na pierwszym miejscu. Dzięki waszym opisom podoba mi sie jeszcze bardziej. Na pewno w trakcie budowy wiele razy zajrzymy na forum. Już widzę , że można liczyć na Adelowiczów :) Adela może i do tanich nie należy, ale chyba warta jest tych pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...