Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

hej!

 

Pozdrawiam wszystkich Adelowiczów!

Ja już od maja mieszkam w mojej Adeli - mimo że nie jest jeszcze do końca wykończona

Niestety nie mam jeszcze neta więc bardzo żadko mam okazję zajrzeć na forum- przy okazji przepraszam tych którym nie odpowiedziałem na prywatne wiadomości - niestety nie miałem takiej możliwości

 

pzdr

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam!

Razem zdecydowaliśmy się również na budowę domu Adela, braliśmy jeszcze pod uwagę dom Pola również z Archipelagu.

Najistotniejsze zmiany to:

1. Powiększyliśmy garaż do szerokości 5,75 m, przez co powiększył nam się strych do sporych wymiarów.

2. Powiększyliśmy wole oko do wysokości ok. 80 cm i szerokości ok. 3,5 m. Zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną tzw. karpiówkę - świetny efekt.

3. Ściana przy schodach od strony salonu będzie ukośna, poniżej stopni, aby uzyskać efekt otwartch schodów.

4. Słup przy tarasie zrobiliśmy okrągły.

5. Dodaliśmy wspólny balkon do dwóch pokoi na poddaszu, a drugi nad wejściem powiększyliśmy (wg projektu miniatórka).

6. Przesuneliśmy symetrycznie okno od gabinetu na parterze.

7. Zmniejszyliśmy okno w salonie, ze względu na usytuowanie słupa żelbetowego bezpośrednio z oknem. Zrobiliśmy to symetrycznie względem okien balkonowych na poddaszu.

8. Zmniejszyliśmy okno w kuchni również symetrycznie.

9. Zbudowaliśmy dom z cegły Porotherm 25 i ocieplimy go wełną mineralną.

10. Dom obłożymy częściowo cegłą klinkierową, przy czym obłożymy jeszcze dodatkowo pasek okna od salonu w górę nad dwoma pokojami na poddaszu.

11. Zrezygnowaliśmy z okien i drzwi wyjściowych na ogród od garażu.

12. Zastosowaliśmy strop typu filigran.

13. Założyliśmy w trakcie budowy rolkasty do rolet zewnętrznych, podnieśliśmy przez to dom o 10 cm.

14. Na poddaszu w pokoju z garderobą niestety słupy, z jednego w rogu pokoju możnabyło zrezygnować z drugiego niestety nie.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

Uwielbiamy naszą przyszłą Adelkę. Na zachęte wygraliśmy od Archipelagu w konkursie zwrot pieniędzy za projekt.

 

Nasze zmiany to:

1)wole oczko zostaje bo bez niego Adela staje się zwykłą chałupiną

wole oczko nadaje jej charakter bez względu na koszty.

2)Nasza Adelka ma 220 metrów

3)Salon ma 45 metrów kw

4)Do salonu schodzi się po dwóch zaokrąglonych stopniach, teraz salon ma 3 metry wysokości, drzwi balkonowe 4-skrzydłowe czyli 4 metry szerokie

5)W gabinecie na parterze będzie kuchnia, na miejscu kuchni otwarta jadalnia.Pomiędzy nimi wielkie drzwi suwane

6)Przeliczyliśmy dach co pozwoliło usunąć słupy, mimo że będzie dachówka

7)Schody poszerzyliśmy do 2m (cała szerokość)

 

 

POZDRAWIAM I ZYCZĘ BEZSTRESOWEGO BUDOWANIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mamy pytanie na jakim etapie macie budowę ?Chętnie byśmy obejrzeli zdjęcia oraz podzielili się nawzajem cennymi uwagami. Jeśli zwiększyliście salon, to chyba zwiększyliście również wielkość domu?

Zastanawiamy się jak udało Wam się wyeliminować wszystkie słupy na poddaszu? U nas na poddaszu jest 6 słupów, z których tak naprawdę będzie przeszkadzał 1 w pokoju z garderobą.

Pozdrawiamy

Viola i Piotr[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

W sprawie słupów rozmawialiśmy z architektem uprawnionym, który powiedział, że Archipelag już tak ma, że projektuje dachy na wypadek tsunami. Poza tym rozmawialiśmy z murarzem-dekarzem (inżynier z uprawnieniami inspektora budowlanego, nie zwykły pan Władek). Powiedział, że mimo dachówki słup w sypialni (ten uznaliśmy za wyjątkowo przeszkadzający) jest do pominięcia. A jeśli mu nie wierzymy to dla naszego spokoju ducha można zrobić w więźbie coś w rodzaju podciągu.

Co do powiększenia domu to ma teraz 220 metrów: hall-12, kuchnia-10 to gabinet w projekcie, salon -43, WC-6,5, pom.gosp-10, hall+klatka schodowa-16,5, sypialnia 17m, sypialnie"dzieci" po 18, łazienka 7,5 itd.

Od przodu Adela pozostała niezmieniona.Jedynie z boku jest trochę dłuższa. Dobrze zrobiliście,że zachowaliście wole oczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zrozumiałam, że jeszcze nie macie wybudowanego domu w całości.

Jestem ciekawa jak wygląda dom po poszerzeniu. Miałam również taki pomysł aby z gabinetu zrobić kuchnię, a kuchnię i salon połączyć razem.

Nie chcieliśmy stracić jednego pokoju, gdyż musimy mieć jeden pokój na biuro. Jeśli chodzi o dach, że projektują go na jakieś silne wiatry to się zgadzam, w stropie było zaprojektowane uzbrojenie co 10 cm. Wszyscy się dziwili.

Pozdrawiam

Viola i Potr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

Cześć!

Dzięki za wymianę doświadczeń.To miłe.

Jak tylko będziemy mieli czym się pochwalić to napewno to zamieścimy. Poza tym musimy kupić aparat cyfrowy :) Napiszcie coś o stropie i z czego macie ściany i ile warstw.My ceramika + wełna,zastanawialiśmy się nad komórkowym.Z tym powiększeniem to było tak, że marzy mi się ( a mąż się zgodził) hall cały w jasnym kamieniu a stopnie do salonu i salon z drzewa egzotycznego albo brzozy palonej w kolorze złotego brązu.Pozdrawiam i życzę samych dobrych decyzji.

P.S. Co myślicie o grzejniku kanałowym przy drzwiach balkonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK

Jeśli chodzi o blachodachówkę na Adelę, a w szczególności o "wole oczko" to nadaje się do tego szwedzka Plannja typ Regola.

Jest to blachodachówka samonośna i zakłada się ją w poziomych a nie w pionowych arkuszach, jest elastyczna i śmiało można ją wygiąć na "wolim oczku". Jej zaletą jest również to że na takim dachu będzie mało odpadów. Pozostaje kwestia ceny, która w chwili obecnej jest prawdopodobnie wyższa od dachówki, ale musiałbyś sprawdzić na składach.

W załączeniu ich strona http://www.plannja.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

W Adeli zaprojektowany jest strop terriva, a my mamy strop typu filigran. Budowaliśmy z cegły porotherm 25 a będziemy ocieplać oczywiście wełną mineralną + klinkier w trzech miejscach. Jeśli chodzi o ogrzewanie, to początkowo również chciałam mieć w salonie ogrzewanie kanałowe przy wyjściu balkonowym. Potem mieliśmy pomysł aby zastosować w domu ogrzewanie nadmuchowe. Obecnie mamy pomysł aby w całym domu zastosować ogrzewanie podłogowe-wodne. W ten sposób pozbylibyśmy się tych koszmarnych kaloryferów. Oczywiście dodatkowe ogrzewanie to kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK
Też myśleliśmy o takim ogrzewaniu ale to wyklucza drewnianą podłogę. Będziecie musieli poszukać specjalistycznych paneli albo położyć gres. I nie dajcie sobie wmówić, że podłoga egzotyczna się sprawdzi na tym ogrzewaniu.Poza salonem też chcemy podłogówkę (tam gdzie kamień).Czytałam, że drewno zatrzymuje ponad połowę ciepła i nie pozwala mu się wydostać do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Gość IZ_EK

Miałam nadzieję, że to oczko wychodzi trochę większe ale i tak wygląda ślicznie. Stoimy właśnie przed decyzją czy z niego nie zrezygnować, ale dzięki tobie wiem, że trzeba je zostawić. Dlaczego nie ma łuków z przodu przy oknach??Jeśli dowiedzieliście się, że to straszny koszt to dajcie znać bo mieliśmy zamiar być wierni tym łukom.

Nie przepadam za czerwonym kolorem ale rewelacyjnie dobraliście kolory dachu i klinkieru. Fajnie to wygląda. Wrzućcie tu proszę zdjęcia opasek wokół okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nadzieję, że to oczko wychodzi trochę większe ale i tak wygląda ślicznie. Stoimy właśnie przed decyzją czy z niego nie zrezygnować, ale dzięki tobie wiem, że trzeba je zostawić. Dlaczego nie ma łuków z przodu przy oknach??Jeśli dowiedzieliście się, że to straszny koszt to dajcie znać bo mieliśmy zamiar być wierni tym łukom.

Nie przepadam za czerwonym kolorem ale rewelacyjnie dobraliście kolory dachu i klinkieru. Fajnie to wygląda. Wrzućcie tu proszę zdjęcia opasek wokół okien.

 

Witam,

 

1) Luki sa wszedze tam gdzie wg projektu (z przodu i nad oknem w kuchni). Jeszcze sa pozostawione drewniane szablony i dlatego na zdjeciach wyglada jakby bylo na prosto.

2) Co do opasek wokol okien, to jeszcze nie podjelismy decyzji ...

 

Pozdrawiam - Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...