Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Chyba masz rację, może warto zapytac jakąś osobę, co by widziała w takim układzie pomieszczeń domu.

Ja w tej chwili przełykam koszty budowy dachu i próbuję rozliczy ulgę. Chyba jednak dam zarobic komus z biura rachunkowego, bo z tymi SWW przy fakturach niewiadomo. Koszt 20 zł, a odpowiedzialnosc za błędne wypełnienie VZM spadnie na biuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o strop to mój wykonawca lekko się "pomylił", poprostu nie zauważył gdzie jest gruba, a gdzie ciennka linia. Chodzi o połączenie garażu i pomieszczenia gospodarczego - tam jest mało czytalnie na rysunku.

Skutkiem tej pomyłki było to, że murłata musiała by dzielona, ocap dzielony, trzeba było ku nad oknami do pomieszczenia gospodarczego, a na koniec, przy budowaniu ścian wewnętrznych - drzwi na strych dla karła (175cm wysokości, odjąc wysokośc posadzki,itd)

 

A jak wam się udały słupy na parterze? Są ocieplone?

 

Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszyscy wylewają strop. No, może prawie wszyscy. Ja właśnie też wróciłem z wylewania. Mam spokój przez następne 2 tygodnie. Strop faktycznie jest beznadziejnie zaprojektowany. Pytanie po co projektować strop terriva i zostawiać takie dziury. A zbrojenia uuuuu mocna przesada. Zmiany zostały wprowadzone na zdrowy rozum i wszystko jest w porządku. Teraz zotaje sprawa dachu. Z dachem to też gość przesadził. Jeśli kładzie się dachówkę to jeszcze należy się zastanawiać nad zmianami ale jak będzie blacha to jestem przekonany że te beznadziejne słupki w pokojach można powyrzucać. Odchudzić strop i zrezygnować z tych dziwnych żelbetonowych słupów w ścianach. Chyba że budujecie z Ytong'a to trza zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze, ze mamy podobne gusta. Wszystkie projekty mi sie podobaja i musze powiedziec, ze rowniez bralismy je pod uwage, choc we wstepnej fazie decyzji. Zdecydowalismy sie na dom w Aloesie 2 ;) Na dniach kupujemy projekt.

 

A z tych dwoch zdecydowanie bardziej odpowiada mi Adela. Ma znacznie ciekawszy uklad pateru. W Dandysie nie podoba mi sie mala kuchnia polaczona z jadalnia i maly salon. Choc oba projekty sa bardzo ciekawe.

A tutaj link do tematu ;) Zalozylam juz jakis czas temu. Pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68441&highlight=aloesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również!!!!

 

Domek w aloesie 2 jest przepiękny...i pewnie by sie skończyło na tym projekcie....jednak nasz fachowiec twierdzi, że rozwiązanie dachu na d jadalnią (połkole) jest bardzo nietypowe i może kiedyś przeciekać.....

...

Poza tym domek nie ma podcienia....a jednak bardzo nam zależy na tym..wiec w koncu zdecydowaliśmy że chyba będzie projekt indywidulany...

 

Troche mi szkoda tego domku w aloesie 2 bo bo strasznie mi się podoba...szczegolnie wlasnie te połkole w jadalni....

 

A Wy gdzie zamierzacie budować ten domek????

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam.Dziękuje za zainteresowanie.Chce budować ten dom ,ale z braku zainteresowania na forum tym projektem boje się że biuro które sprzedaje te projekty jest mało wiarygodne.Mam pytanie odnośnie kosztów.Czy ten dom jest drogi w budowie mam przeznaczone na niego 300 tyś ,i martwie sie czy starczy .Masz może jakiś kosztorys,lub czy istnieje możliwość uzyskania go od biura?Dziękuje i czkam na odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Gość IZ_EK
Najpierw zrobiliśmy oczko. Niestety pokój nad garażem był ciemny i nieprzyjemny. Kazaliśmy więc zerwać oczko i zrobić jaskółkę. W tej chwili pokój jest słoneczny a dom nic nie stracił z wyglądu. Poza tym oczko można zrobić jedynie z karpiówki (sprawdzone) a ta nam się nie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Witam, Zastanawiamy się z żoną nad projektem ADELA. Wyczytałem tutaj wiele cennych informacji, które pomogą mi w późniejszej realizacji. Patrząc na papierowy projekt myślałem nad zlikwidowaniem wyjścia z kuchni i mniejszego tarasu wyrównując ścianę zewnętrzną "na równo" do słupa, plus wydłużenie budynku o ok metr w stronę przeciwną do drzwi wejściowych. Te zabiegi miałyby powiększyć salon i stworzyć jadalnię (na miejscu projektowanego wyjścia na taras i małego tarasu). Poradźcie, mając Wasze domy na żywo, czy to może być dobry zabieg?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...