Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Diuna mix Betomisiów


BeaWroc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 816
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak strop żelbetowy też Kema liczyła wyszło niecałe 4.800 , nie wiem czy to dużo czy mało, ale wydaje mi się że nie jest najgorzej 8)

U nas kładziemy izolację poziomą, dzwoniłam do ekipy żeby w piątek wchodzili, mają oddzwonic czy będą :-?

 

A ile Was wyszedł YTONG na cały domeczek ?

 

Strop właśnie mi liczy KEMA, ale daliśmy do wyceny jeszcze w dwa miejsca -zobaczymy co z tego wyjdzie :D

 

YTONG-a 400x199x599 kupiliśmy po 15,91 za szt. brutto z dowozem i "przechowaniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkiego dobrego na święta ;-).

 

Przeczytałam wpisy w dzienniku oraz komenty i gratuluje postępów, plus kredytu (przez kłopoty pofarciło wam się z kursem ... chyba, że bierzecie w zł).

 

Coś czuję że szybko nas dogonicie ;-) czekam na poświąteczne foty i wpisy. Powodzenia i szybkiego wyjścia z ziemi. Jak się zakończy stan zero to faktycznie trochę szybciej idzie ...

 

Ps. Gratuluje ekipy i ceny za roboty. My niestety płacimy jak za zboże :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zastój :cry: :cry: :cry:

dzisiaj deszcz padał od rana, a że u nas glina jak do lepienia dzbanków, to robota poszła w las :( , przywieźli styropian , który od ostatniego telefonu podrożał o 20 zł :o

Czekam na wycenę nowego budowlańca, tamtym podziękuję niestety za współpracę :evil:

Jutro pojadę na pole bitwy, to zrobię przepiękne zdjęcie krzywych fundamencików posmarowanych dysperbitem 8) 8) 8)

Taki mamy stan na dzisiaj :roll:

U mnie to się doooopiero ciąąąąąąąąąąąąąągnie :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nooo, umowa podpisana 8) , 10.000 zł drożej niż poprzedni :roll: , ale cóż było robić , zobaczymy jak wyleją chudziak pod koniec tygodnia, na razie to słyszę tylko : p.B..... wszystko będzie dobrze, niech się pani nie martwi, my jesteśmy sto razy lepsi niż ta poprzednia ekipa 8) (i sto razy drozsi :evil: :evil: :evil: )

podobno do końca sierpnia dom będzie stał :-? , pożyjemy i zobaczymy :wink:

teraz szukam kogoś na przyczepkę do kupienia betonowego szamba (w grupie podobno taniej) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, umowa podpisana 8) , 10.000 zł drożej niż poprzedni :roll: , ale cóż było robić , zobaczymy jak wyleją chudziak pod koniec tygodnia, na razie to słyszę tylko : p.B..... wszystko będzie dobrze, niech się pani nie martwi, my jesteśmy sto razy lepsi niż ta poprzednia ekipa 8) (i sto razy drozsi :evil: :evil: :evil: )

podobno do końca sierpnia dom będzie stał :-? , pożyjemy i zobaczymy :wink:

teraz szukam kogoś na przyczepkę do kupienia betonowego szamba (w grupie podobno taniej) :wink:

 

Nooo to trzymam kciuki za nową ekipę i dobrze wykonaną robotę :D :D :D

Czy będą robić wszystko do końca, czyli do stanu surowego otwartego?

Napisz jeśli możesz co to za ekipa, ta którą pogoniłaś, żeby inni się na nią nie skusili :cry:

Co do szamba, my zdecydowaliśmy się na POŚ-a.

Moja koleżanka w pracy skutecznie mi szambo obrzydziła.

Już słyszę od dwóch tygodni, że czeka na szambiarza iiiiiiiiii...........................

wciąż nie może dojechać, a ona się denerwuje, że za chwilę g....na będą pływać po działce. Tydzień temu nie mógł, bo był chory....., obiecał, że będzie w piątek. W piątek o 19 :00 zadzwoniła wściekła dlaczego nie był , a on z rozbrajającą szczerością, że zapomniał......................

Na dodatek , to jedyna firma w jej rejonie i biorą 120 zł ( więc nie drogo) za wywóz.

Niestety nie wszyscy mogą założyć POŚ ( sami mieliśmy taką wizję ze względu na podłoże) no i tak kasa wydana za jednym zamachem to niestety dużo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeśli możesz co to za ekipa, ta którą pogoniłaś, żeby inni się na nią nie skusili

 

Ekipa pogoniona to p. Tomasz Krząstek z firmy TOM-BUD (tyż oryginalnie 8) ) z Milin (koło Kątów Wrocławskich)

 

Czy będą robić wszystko do końca, czyli do stanu surowego otwartego?

 

Nowi będą robili stan otwarty z dachem (dachówka plus rynny i obróbka okien)

chudziak 10 zł metr 2

ściany 40 zł m2

strop 60 zł m2

dach 70 zł m2

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: razem kole 50tys.zł. :o :o :o :o

 

Co do szamba, my zdecydowaliśmy się na POŚ-a.

 

Szambo musi być po nic innego nie wchodzi w rachubę -niestety :evil:

będę walczyła o szambonurka jak lwica 8) 8) 8)

u nas też podonie pracują i liczą , wkońcy monopoliści :wink:

kanalizacja u nas będzie może w najbliższej 50-latce :evil:

o gazie ziemnym nie wspomnę bo się rozpłaczę :cry: już zaczęłam :wink:

 

Będziemy więc mieli same super rzeczy 8) 8)

-szambo

-butla gazowa

- studnia głębinowa

jeszcze fosę wykopiemy i ......

gród jak się patrzy :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jesteśmy ciemnogrodem,

u nas może za 10 lat będzie kanalizacja ( może akurat POŚ się zużyje, to podłączymy się, ale to wszystko w dalekiej, bardzo dalekiej perspektywie..........

O gazie nie śmiem wspomnieć, również nie ma żadnych perspektyw. W związku z tym chyba na elektryczność mogę tylko liczyć ( butli z gazem się boję).

:cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jeśli macie cień szansy na gaz, to warto poczekać.

Przeróbki są okropne i niestety kosztowne.

 

Szlag człowieka trafia jak pomyśli, że tyle kasy musi do wszystkiego dokładać przez to , że niczego nie można się od gmin doprosić. Woda , gaz, prąd przecież nic za darmo nie chcemy, ale dziwne, że nikomu nic się nie opłaca :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :evil: , za darmo nie daja a i tak nie ma nic :evil: :evil: :evil: ,

u nas polega to na tym, że jak na wójta wybiorą z lewej strony szosy, to robota furczy po lewej stronie a jak z prawej to po parwej 8) 8) 8) 8)

 

komunizm zupełny w tych gminach pozostał :cry:

 

a że z mojej strony szosy wójta kadencja zakończyła się rok temu, to i gaz zakończył się dwie wioski przed naszą :cry: a już było tuż tuż http://www.gify.org/bazagif/ludzki_pozy/figura012.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :evil: , za darmo nie daja a i tak nie ma nic :evil: :evil: :evil: ,

u nas polega to na tym, że jak na wójta wybiorą z lewej strony szosy, to robota furczy po lewej stronie a jak z prawej to po parwej 8) 8) 8) 8)

 

komunizm zupełny w tych gminach pozostał :cry:

 

a że z mojej strony szosy wójta kadencja zakończyła się rok temu, to i gaz zakończył się dwie wioski przed naszą :cry: a już było tuż tuż http://www.gify.org/bazagif/ludzki_pozy/figura012.gif

 

Też mam swojego przyszłego wójta już dosyć, ale obiecaliśmy sobie, że jak się przemeldujemy, to na niego głosować nie będziemy. Obiecał, że 40% dołoży do wody, jak już kupiliśmy działkę to się wycofał :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecasnki cacanki -niestety- późny PRL dalej modny 8)

 

ja dzisiaj zaszalałam pozamawiałam w dwóch hurtowniach materiałów do murowania,wylewania i zasypywania, normalnie z 20 tys zapłacę za wszystko. Murarz powiedział, że może zaczynac juz, wiec na co czekać , już tyle czekamy, ze mam dość :roll:

Zdecydowałam sie wkoncu na EDER , mam nadzieje ze pustaki będa takie piekne jak na zdjeciach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rewizytą :D. Bea dla pocieszenia powiem że w niektórych etapach jesteście daleko przed nami ... macie już schodki i pierwsze odpływy kanalizacyjne. My dopiero prowadzimy pierwsze rozmowy z hydraulikami. Nasza ekipa chudziak i rury robi w jakimś dziwnym etapie prac i chyba im podziękujemy w ramach prac hydraulicznych (chcemy żeby coraz więcej prac robiło jednocześnie kilka ekip o ile się da).

 

pozdrawiamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...