Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Diuna mix Betomisiów


BeaWroc

Recommended Posts

To ja tez sie pochwale ,jakie my mamy odgorne nakazy,co do wygladu domu 8)

 

 

Kodygnacja jedna z dopuszczeniem drugiej w poddaszu(o tym juz wiadomo)dachy strome o symetrycznym nachyleniu polaci ,pokryte dachowka lub materialem dachowko podobnym (czyli blacha odpada-chyba ze w ksztalcie dachowki :roll: )............zaleca sie wykonanie w dachach wykonanie naczolkow i polaci monsardowych-uffffffff dobrze ,ze tylko zaleca a nie nakazuje :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 816
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I to najbardziej lubie w Radach Gminy, ustalaja cuda, o których ludzie zielonego pojecia nie mają :roll: u Was to chyba jakiś architekt sie dorwał do stołka , bo takim słownictwem operować, nie każdy potrafi :p , ja np. do dzisiaj nie wiedziałam że takie wyrazy sa w słowniku polskim :o przeczytac miałam trudnośc a co dopiero powtórzyć głośno :o :o

w szoku wielkim jezdem normalnie :wink:

pogratulowac Radnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w naszych skromnych "progach" Kaśka73 zapraszam do komentowania, krytyki, opinii i podpowiedzi :D

 

z naszymi urzędnikami, to tylko ubaw 8) , jakby czlowiek poszedl coś zalatwić, to pewno pogoniliby go z kwitkiem-"z obcymi nie gadamy", czasami lepiej byc tubylcem, wtedy wszystko łatwiejsze sie staje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/Dach_mansardowy.svg/200px-Dach_mansardowy.svg.png

 

Dach mansardowy - dach łamany, zbudowany z dwóch oddzielonych od siebie gzymsem powierzchni połaci dachowych. Dach mansardowy może być dachem dwu- lub czterospadowym. François Mansart, francuski architekt okresu baroku, spopularyzował to rozwiązanie konstrukcyjne, wykorzystując poddasze jako część użytkową.

 

Rozróżniamy typy:

francuski – część dolna o spadku około 60°, część górna o spadku około 30°

polski – posiada jednakowy spadek obu części

krakowski – odmiana typu polskiego

 

Zobacz też: przegląd zagadnień z zakresu architektury.

 

Panie i Panowie nasza specjalnośc to GENIALNOŚĆ :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest temat opisany przez ludzi:

 

http://forum.muratordom.pl/cegla-eder-czy-warto,t105448.htm

tutaj kupiłam :

 

http://www.kema.com.pl/webcm/promocje

 

ogólnie uważam że pustaki są super, nawet nasi wymagający budowlańcy stwierdzili się , że takimi dobrymi pustakami jeszcze nie budowali. Podobno ich parametry są wyższ niż wskazane w ogólnych informacjach, nie są popękane, nie sa odbarwione, wszystkie mają jednolity kolor, każda paleta jest identyczna, to też jest rzadkością 8)

 

Zobaczyłam je na reklamówce i "oszalałam" na ich punkcie, dzisiaj nie żałuję , były warte swojej ceny(której teraz nie pamietam :-? )

 

Jakbym miała budowac drugi raz , też bym wybrała te pustaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana napisał:

efilo napisał:

a ja nie wiedziałam tylko co to są naczółki. to co? trójkę dostanę?

 

 

Załapiesz się na +4 - może być?

Przez wakacje - douczanie

A tak poważnie, to za dużo informacji, jak na moją małą główkę

 

 

to aż zanadto

wcale nie nadto, kto prócz nas posiada taka tajemną wiedzę 8) :p może paru budowlańców 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest droższy od porothermu ,ale naprawde gatunkowo nie ma się do czego przyczepić , moi teściowie budują z porothermu 30", też nie wygląda najgorzej.

Ten porotherm co ja widziałam był tragiczny, dlatego zdecydowaliśmy się na EDER.

W KEMIE możecie się potargować , zresztą wcześniej chcialm brać z Lubina, ale utargowałam w Kemie tyle co w Lubinie . :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...