Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek z doprowadzeniem powietrza? nie ma takich :(


Rafal111

Recommended Posts

Witam

a ja mam Jotula z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do komory z zewnątrz. Grzejemy drugi sezon, a pierwszy gdy mieszkamy. Jestem b. zadowolony z kominka, nie spala dużo, dość dokładna regulacja dopływu powietrza, a grzeje całkiem fajnie.

Gdy kupowaliśmy go w 2007 to były jeszcze tarna . . ? y i sparthermy.

Wkład nie ma żadnego uzupełnienia czyli szamotu czy czego tam jeszcze innego, ale jak się nagrzeje to bardzo długo trzyma ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś kominek (w cenie do 4500 zł), który ma szybę panoramiczną, moc wystarczająca to ok. 12 kW i szczelne doprowadzenie powietrza?

Zastanawiam się nad ZUZIĄ (ma co prawda moc 16 kW, ale zmieści polana do 0,5 m długości) - te kominki mają doprowadzenie powietrza, ale mają też oprócz tego otwory z przodu - czy w takim razie powietrze z zewnątrz jest tylko "uzupełnieniem" tego co pobiera z pomieszczenia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tarnavva.com.pl/oferta1.php#16

 

Model PPZPOS. Tarnav va 16KW ma moc nominalna 12,2 kW (16 KW w oznaczeniu modelu to od mocy maksymalnej). Kupiłem ten wkład rok temu i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Nie spala dużo drewna, drzwiczki są idealnie dopasowane do korpusu więc nie ma potrzeby zakładania uszczelki. Powietrze doprowadzane z zewnątrz przez stojak. A najlepsze jest to że szyba prawie wcale się nie brudzi.

 

Zastanawiałem się czy nie kupić Jotula lub Tarnave(są dłużej na rynku), ale znajomy który kupił Tarnav ve 3 lata temu wytłumaczył mi różnicę między Tarnav vą a Tarnavą i przekonał mnie do zakupu tej przez dwa "V" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo jest szkodliwe?? Chyba dla zduna ;)

 

Co to za zdun?? Jak nie masz kominka z doprowadzeniem powietrza z zewnatrz to za kazdym razem palac w kominku powinno sie otwierac okno, jesli ktos ma wentylacje mechaniczna takie rozwiazanie w ogole nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem... ale temu zdunowi chodziło chyba o to że lepiej doprowadzić powietrze pod wkład....

 

to jest nawet niegłupia koncepcja - niech kominek pobiera sobie zużyte powietrze z otoczenia a świeże (z dworu) ogrzewa i ogrzane rozprowadza po domu...

 

tak na chłopską logikę.... 8)

 

sam intensywnie zastanawiam się czy kupić wkład Zuzia przerobioną pod podłączenie powietrza z zewnątrz czy kupić tą co pobiera powietrze z domu... rura doprowadzająca powietrze jest wykonana i podprowadzona pod miejsce na kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest zasadnicza...

 

w przypadku podpięcia na sztywno całe dostarczane (zimne) powietrze idzie do kominka - (może to jest szkodliwe?) w przypadku gdy dostarczamy powietrze pod kominek a wkład pobiera powietrze przez otwory np z przodu (pod drzwiami) to dostarczane powietrze w części się ogrzewa i idzie "na pokoje" a wkład spala mieszaninę powietrza dostarczanego i tego które jest już ogrzane w pomieszczeniu

 

co jest lepsze - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam intensywnie zastanawiam się czy kupić wkład Zuzia przerobioną pod podłączenie powietrza z zewnątrz

Tak właśnie planuję zrobić - kupić wkład, przyłącze oraz przejściówkę z rury okrągłej na wejście płaskie + przepustnica;

Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście Zuzie panoramy wyglądają tak, jak na zdjęciach - podobno nigdzie ich nie sprzedają oprócz miejsca produkcji, więc nie mam jak podejrzeć :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc żeby rozwiac wszelkie wątpliwości rozmawiałem z nim powtórnie na ten temat i podłączenie na bezpośrednio w kominek nie rozwiązuje do końca tematu.Natomiast doprowadzone pod kominek tak

-częśc powietrza zostanie w pomieszczeniu i zasili również proces spalania

-częśc natomiast wymieszana z powietrzem z pomieszczenia nagrzeje się opływając kominek No i jeszcze kwestia ceny która w większości przypadków nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyli nam Arysto 10, z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.

Zadaję dużo "gupich" pytań, więc dowiedziałem się, że zimne powietrze powinno być bezpośrednio do wkładu, bo 1. Ma wspomagać spalanie w kominku, a nie wentylować salon 2. Nie ma wychładzać pomieszczenia. Dla mnie logiczne, a kominek chociaż nieskończony jeszcze i tak cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...