Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

Kolega w Rokietnicy ma 14 metrową i to wydawało mi się dużo, czy ktoś czasem nie nabija Cię w butelkę?

 

Ja rozmawiałam z sąsiadem który niedaleko naszych działek ma studnię.... i mówił,że w tych terenach woda jest bardzo głęboko.

A tak na prawdę to się okaże jak już zaczną kopać

 

No niby tak..... A to opłaca Ci się kopać za 8000zł studnię?

Trzebaby to przeliczyć...

 

ja już sama nie wiem... ale teraz płacę najwięcej za wodę w całym bloku. Idzie tej wody masa... a teraz jak dojdzie jeszcze ogród itp... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak sobie myślę.... o ile się nie mylę, to my za projekty i te wszystkie papierkowe cuda z PUK-iem (lokalny monopolista na wode)wydaliśmy koło 2 tys i samo podłączenie też będzie 2 tys kosztować. Więc licząc wszystkie koszty związane z wodociagiem i biorąc pod uwagę, że nie będzie się płaciło za dostawę wody, to ta cena, nie jest juz taka zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glamurku ta studnia to na cele ogrodowe, czy może macie generalnie kłopot z wodociągiem?

 

Podłączenie sie do wodociągów to tez bardzo wysoki koszt.... jakieś 200-300 metrów. Więc pewnie wyjdzie podobnie....

Problem polega na tym, że co ja zrobię jak ta woda nie będzie nadawać się do spożycia...??? to kolejne grube pieniądze wyłożę, że przyłączyć sie do wodociągów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Rokietnicy ma 14 metrową i to wydawało mi się dużo, czy ktoś czasem nie nabija Cię w butelkę?

 

Ja rozmawiałam z sąsiadem który niedaleko naszych działek ma studnię.... i mówił,że w tych terenach woda jest bardzo głęboko.

A tak na prawdę to się okaże jak już zaczną kopać

 

No niby tak..... A to opłaca Ci się kopać za 8000zł studnię?

Trzebaby to przeliczyć...

 

ja już sama nie wiem... ale teraz płacę najwięcej za wodę w całym bloku. Idzie tej wody masa... a teraz jak dojdzie jeszcze ogród itp... :roll:

 

No my też starsznie dużo wody zużywamy, mimo, że już ciągle upominam chłopców, żeby nie lali sobie całej wanny, zamykali wodę jak myja zęby..itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glamurku ta studnia to na cele ogrodowe, czy może macie generalnie kłopot z wodociągiem?

 

Podłączenie sie do wodociągów to tez bardzo wysoki koszt.... jakieś 200-300 metrów. Więc pewnie wyjdzie podobnie....

Problem polega na tym, że co ja zrobię jak ta woda nie będzie nadawać się do spożycia...??? to kolejne grube pieniądze wyłożę, że przyłączyć sie do wodociągów???

 

A nie orientowałaś się u sąsiada, czy ta woda się nadaje do picia?

Wydaje mi się, że woda z tak głęboka jest o wiele lepsza niż w wodociagu.

Kiedyś z rodzicami mieliśmy działkę w Kobylnicy i mielismy tam studnię, pyszna woda tam byla. Zwykła herbata zupełnie inaczej smakowała.

A jeżeli (ale wątpię) nie nadawałaby się to może ktoś międzyczasie pociągnie bliżej ten wodociąg.

Znajomi w Rokietnicy właśnie ze względu na to, że musieliby ciagnąc wodę przeszło 50 m, zdecydowali się na studnię, podobnie jak ich sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko ja juz wszystko wiem... byłam na działce na spotkaniu z Panem z różdżka

Wykrył wodę.... w super miejscu, blisko pomieszczenia gospodarczego...huraaaa. Woda jest na głębokości 5-6 metrów. Pomacał ziemię i powiedział, że woda będzie bardzo dobrej jakości, bo w ziemi jest glina, a glina nie przepuszcza zanieczyszczeń. Więc studnia zmieści sie w kosztach 4,5 tyś brutto :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p

W poniedziałek stwierdziliśmy, że trzeba ruszyć sprawę wody na działce. Dodzwoniliśmy do jednego z trzech wykonawców podanych przez PUK i umówiliśmy na miejscu. Okazało się, że projekt przyłącza nijak ma się do sytuacji na ulicy. Narysowali nam kreseczkę od drogi przy płocie do miejsca na działce, a okazało się, że rura wodociągowa jest po drugiej stronie drogi, brrrr.

Nie do pomyślenia...., kto tam pracuje i tworzy takie knoty.

 

Wykonawca od razu podał nam koszty...

* nawiertka z obudową, skrzynką_____________________500 zł

* przecisk pod ulicą (90 zł za m)_____________________400-450zł

* dalsze poprowadzenie rur (50zł za m)_______________350-400zł

* zajęcie pasa drogowego__________________________100 zł

* inwentaryzacja przyłącza wodociągowego - geodeta___350 zł

* odbiór przyłącza_________________________________73 zł

 

_____________________________________________ ---------------

W sumie ______________________________________1773-1873 zł

 

Sporo, jak na taki mały kawałek (11-12m). Współczuje tym co mają więcej.

 

Ach i dodatkowo dowiedzieliśmy się, że będziemy musieli o roku płacić haracz gminie, za to, że mamy poprowadzoną rurę w ulicy. Jakieś 30 zł, niby niedużo... ale zawsze.

 

Dawno tu nie zaglądałam...i chyba coś wcześniej narozrabiałam. Ups...

Nam Puk to zrobił za 2.500 i była to najtańsza oferta jaką otrzymaliśmy!!!! Powodzenia. :wink:

:p

 

Również prowadziliśmy rurę przez drogę gminną. Zrobili też jakąś studzienkę na granicy z działką następnie doprowadzili wodę do budynku. Wodę zakładaliśmy, gdy fundamenty były już wymurowane, aby nie płacić podwójnie za pracę. Dom mamy postawiony na 13 metrze od granicy a droga jest ma ok. 8 metrów. Sporo! :evil: Ale woda jest i przez dwa lata można jej używać za jedyne 360zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko ja juz wszystko wiem... byłam na działce na spotkaniu z Panem z różdżka

Wykrył wodę.... w super miejscu, blisko pomieszczenia gospodarczego...huraaaa. Woda jest na głębokości 5-6 metrów. Pomacał ziemię i powiedział, że woda będzie bardzo dobrej jakości, bo w ziemi jest glina, a glina nie przepuszcza zanieczyszczeń. Więc studnia zmieści sie w kosztach 4,5 tyś brutto :) :) :)

 

No to cudnie. A tak swoją drogą... ciekawe jak oni (różdżkarze) to robią. Dużo Cię skasował za to "macanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko ja juz wszystko wiem... byłam na działce na spotkaniu z Panem z różdżka

Wykrył wodę.... w super miejscu, blisko pomieszczenia gospodarczego...huraaaa. Woda jest na głębokości 5-6 metrów. Pomacał ziemię i powiedział, że woda będzie bardzo dobrej jakości, bo w ziemi jest glina, a glina nie przepuszcza zanieczyszczeń. Więc studnia zmieści sie w kosztach 4,5 tyś brutto :) :) :)

 

No to cudnie. A tak swoją drogą... ciekawe jak oni (różdżkarze) to robią. Dużo Cię skasował za to "macanie".

 

nic nie skasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko ja juz wszystko wiem... byłam na działce na spotkaniu z Panem z różdżka

Wykrył wodę.... w super miejscu, blisko pomieszczenia gospodarczego...huraaaa. Woda jest na głębokości 5-6 metrów. Pomacał ziemię i powiedział, że woda będzie bardzo dobrej jakości, bo w ziemi jest glina, a glina nie przepuszcza zanieczyszczeń. Więc studnia zmieści sie w kosztach 4,5 tyś brutto :) :) :)

 

No to cudnie. A tak swoją drogą... ciekawe jak oni (różdżkarze) to robią. Dużo Cię skasował za to "macanie".

 

nic nie skasował :)

 

No to super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko ja juz wszystko wiem... byłam na działce na spotkaniu z Panem z różdżka

Wykrył wodę.... w super miejscu, blisko pomieszczenia gospodarczego...huraaaa. Woda jest na głębokości 5-6 metrów. Pomacał ziemię i powiedział, że woda będzie bardzo dobrej jakości, bo w ziemi jest glina, a glina nie przepuszcza zanieczyszczeń. Więc studnia zmieści sie w kosztach 4,5 tyś brutto :) :) :)

 

No to cudnie. A tak swoją drogą... ciekawe jak oni (różdżkarze) to robią. Dużo Cię skasował za to "macanie".

 

nic nie skasował :)

 

No to super!!!

 

kurcze , ale ciągle mało mi sie podoba ta cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dużo jak za kilkumertową studnię, kurcze. Może poproszę Darka żeby zadzwonił do tego kolegi w Rokietnicy - ile oni płacili za studnię.

 

będe bardzo wdzięczna :)

Trochę mi szkoda 4500 tyś na wodę....

hmmm...ja też jeszcze szperam....

 

Hej, już wszystko wiem :D

Koledze wykonali studnię za 150 zł (krąg + robocizna). Chyba nieźle co? Wyślę Tobie dane na priva jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

właśnie przeczytała o waszych koształ przyłącza wodnego i wychodzi mi, że to bardzo tanio !!!!! Dlatego chciałam zapytać, czy w tym jest też materiał, jakieś rury, rurki itd. Bo ja mam ok 6-8 m przyłącza i wyliczył mi facet na 2500 zł ze wszystkim na gotowo plus do tego jedynie musze kupic licznik. Wydawało mi się ze to niedrogo, a teraz wychodzi że drogo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

właśnie przeczytała o waszych koształ przyłącza wodnego i wychodzi mi, że to bardzo tanio !!!!! Dlatego chciałam zapytać, czy w tym jest też materiał, jakieś rury, rurki itd. Bo ja mam ok 6-8 m przyłącza i wyliczył mi facet na 2500 zł ze wszystkim na gotowo plus do tego jedynie musze kupic licznik. Wydawało mi się ze to niedrogo, a teraz wychodzi że drogo !

 

Wycenę przyłącza mamy z materiałem. Bez licznika. Będziemy mieli przez najbliższe 2 lata ryczałt.

Właśnie dzisiaj wykonawca "działa" na działce.

Hmm, a mi się drogo wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Guzmaniuś.Przychodze do Ciebie w sprawie okien dachowych :wink: Powiedz mi jak to jest z nimi.Czy to jest prawda że nie powinno sie ich wstawiac gdy dom jest jeszcze nieogrzewany?Stoi sobie np.z rok czasu?

I jak to jest jeśli chodzi o materiał - są plastikowe czyli do łazienki,pralni.A do pokoju wstawia sie tylko drewniane okna dachowe czy te plastiki też?Wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...