Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

[

 

Ja mam garaż i jednocześnie kotłownię obniżoną o 2 stopnie po 15cm, ale to inny domek z Archonu :wink:

W każdym razie jakby się trafiła jakaś awaria w kotłowni, żeby się woda polała to nie poleci na dom, bo spłynie kratką w kotłowni i w garażu :roll:

 

A masz suche syfony pomontowane?

Hę ?

Wiem o co biega, ale nie wiem jakie mam :oops:

Muszę zapytać instalatorów.

 

Myślałem, ze wymóg suchego syfona jest np. w łazience jak pod brodzikiem chce się mieć ogrzewanie podłogowe, ale że w kotłowni i garażu też to pierwsze słyszę :roll:

Możesz coś więcej napisać w temacie, albo gdzie można o tym konkretniej poczytać ?

 

co do łazienki to na pewno - zastanowiam się też własnie na garażem i pomieszczenie gospodarczym. te syfony rzadko dostają wodę (chyba tylko w przypadku awarii lub mycia podłogi) więc wydaje mi się na logikę, że nie bedzie tam wody i mogą fajne zapaszki lecieć. Gdzieś to czytałem keidyś na forum i kolega mi kiedyś wpominał żebym na to uważał bo mogę mieć kalnalizę w tych pomieszczeniach :-?

 

tylko nie wiem czy to prawda i jak to technicznie rowiązać - nie wiem czy są takie szerokie syfony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
[

 

Ja mam garaż i jednocześnie kotłownię obniżoną o 2 stopnie po 15cm, ale to inny domek z Archonu :wink:

W każdym razie jakby się trafiła jakaś awaria w kotłowni, żeby się woda polała to nie poleci na dom, bo spłynie kratką w kotłowni i w garażu :roll:

 

A masz suche syfony pomontowane?

Hę ?

Wiem o co biega, ale nie wiem jakie mam :oops:

Muszę zapytać instalatorów.

 

Myślałem, ze wymóg suchego syfona jest np. w łazience jak pod brodzikiem chce się mieć ogrzewanie podłogowe, ale że w kotłowni i garażu też to pierwsze słyszę :roll:

Możesz coś więcej napisać w temacie, albo gdzie można o tym konkretniej poczytać ?

 

co do łazienki to na pewno - zastanowiam się też własnie na garażem i pomieszczenie gospodarczym. te syfony rzadko dostają wodę (chyba tylko w przypadku awarii lub mycia podłogi) więc wydaje mi się na logikę, że nie bedzie tam wody i mogą fajne zapaszki lecieć. Gdzieś to czytałem keidyś na forum i kolega mi kiedyś wpominał żebym na to uważał bo mogę mieć kalnalizę w tych pomieszczeniach :-?

 

tylko nie wiem czy to prawda i jak to technicznie rowiązać - nie wiem czy są takie szerokie syfony....

 

Suchy syfon to teraz chyba taka moda na nie przyszła, a ja czytałem zupełnie co innego, że wiatr po nich hula i zapachy np. od POŚ-a się dostają.

Ale to też chyba jak jest źle wykonana wentylacja pionów, albo jak jej w ogóle nie ma.

 

Jak jest zrobiona wentylacja pionów kanalizacyjnych to nie powinno być żadnych zapachów. Tak mi się wydaje.

Wcześniej nie znali takiego pojęcia jak suchy syfon i jak była poprawnie zrobiona ta wentylacja pionów to nic nie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy syfon to teraz chyba taka moda na nie przyszła, a ja czytałem zupełnie co innego, że wiatr po nich hula i zapachy np. od POŚ-a się dostają.

Ale to też chyba jak jest źle wykonana wentylacja pionów, albo jak jej w ogóle nie ma.

 

Jak jest zrobiona wentylacja pionów kanalizacyjnych to nie powinno być żadnych zapachów. Tak mi się wydaje.

Wcześniej nie znali takiego pojęcia jak suchy syfon i jak była poprawnie zrobiona ta wentylacja pionów to nic nie śmierdziało.

 

Muszę to przemyśleć i sprobuje głębiej zbadać ten temat... tylko skad na to czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z czego ostatecznie budujecie?

 

Ostatecznie wybralismy Porotherm Winerberga 25cm.

A co przyjedzie? Hehe zobaczymy. Gość w hurtowni taki zakręcony...

Jakby przyjechał Leier to też będziemy z niego murować. :wink:

 

a rozmawiasz ze Sławkiem? Właśnie mi powiedziął że mu HDS padł wiec bloczki jutro dowiezie. no co murazrz ktory jutro ma zaczynać, ze jednak wobec tego dopiero w czwartek przyjdzie bo razcej w to nie wierzy :evil:

 

Hej, mam nowe wieści z hurtowni. Byłam tam osobiście;)

Dobra nowina: Uruchomili HDS-a

Zła nowina: Ale mają opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam nowe wieści z hurtowni. Byłam tam osobiście;)

Dobra nowina: Uruchomili HDS-a

Zła nowina: Ale mają opóźnienia.

 

Już do mnie dzwonił :D ale i tak murarz jutro pewno się nie pojawi. :-?

 

Podobno jutro moje pustaki porzyjeżdżają i podobno Porton 24 czyli taki jak zamówiłem :)

 

No to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Pozwolę sobie na małą uwagę/podpowiedź - bo myślę, że nie jest za późno.

Spokojnie nic poważnego :wink:

 

Guzmanko

Sprawdź dokładnie ile masz w projekcie styropianu na podłodze.

Jeśli za mało to to jest odpowiedni moment żeby zrobić na niego miejsce.

Można odpowiednio obniżyć warstwę podbetonu i wtedy wejdzie tyle styropianu ile chcesz. :roll:

Mi murarze obniżyli o 3cm i o tyle dałem więcej. W sumie wyszło 14cm styro pod podłogówką na parterze, 1 cm uciekł na grubszą wylewkę. :wink:

W projekcie miałem 12cm styro i przez obniżenie o te 3cm miałem dodatkowe miejsce. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą uwagę/podpowiedź - bo myślę, że nie jest za późno.

Spokojnie nic poważnego :wink:

 

Guzmanko

Sprawdź dokładnie ile masz w projekcie styropianu na podłodze.

Jeśli za mało to to jest odpowiedni moment żeby zrobić na niego miejsce.

Można odpowiednio obniżyć warstwę podbetonu i wtedy wejdzie tyle styropianu ile chcesz. :roll:

Mi murarze obniżyli o 3cm i o tyle dałem więcej. W sumie wyszło 14cm styro pod podłogówką na parterze, 1 cm uciekł na grubszą wylewkę. :wink:

W projekcie miałem 12cm styro i przez obniżenie o te 3cm miałem dodatkowe miejsce. 8)

 

O dzięki.

My mamy w projekcie 20cm i tyle zamierzamy dać.

Ale dzięki za uwagę i rady. Liczę na więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pozwolę sobie na małą uwagę/podpowiedź - bo myślę, że nie jest za późno.

Spokojnie nic poważnego :wink:

 

Guzmanko

Sprawdź dokładnie ile masz w projekcie styropianu na podłodze.

Jeśli za mało to to jest odpowiedni moment żeby zrobić na niego miejsce.

Można odpowiednio obniżyć warstwę podbetonu i wtedy wejdzie tyle styropianu ile chcesz. :roll:

Mi murarze obniżyli o 3cm i o tyle dałem więcej. W sumie wyszło 14cm styro pod podłogówką na parterze, 1 cm uciekł na grubszą wylewkę. :wink:

W projekcie miałem 12cm styro i przez obniżenie o te 3cm miałem dodatkowe miejsce. 8)

 

O dzięki.

My mamy w projekcie 20cm i tyle zamierzamy dać.

Ale dzięki za uwagę i rady. Liczę na więcej :wink:

 

To te moje 14cm trochę przyskromnie przy Twoich 20cm :oops:

No to tyle styka - zapomniałem, że masz domek wg projektu od Lipińskich, a tam z założenia jest więcej izolacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Widzę ze Wod- kan juz poprowadzone - jestes zadowolona z usługi? i ile taka przyjemnosć kosztuje? :D Musze powoli sobie dogadywać bo za jakieś 2 tyg. będę potrzebował magików od tych instalacji.

 

Pozdrawiam

 

Czy jesteśmy zadowoleni? Tak. O niczym nie zapomnieli - kanalizę zrobili i wszystkie dojścia do niej. Chociaż - wczoraj wieczorem Darkowi przypomniało się, że nie mamy doprowadzenia wody do domu :x . Może zastanów się czy tego nie robić od razu. Instalator, coś mówił, że można to zrobić później, przy odbiorze przyłącza :-? -wtedy PUK założy licznik i sprawdzi czy rura doprowadzająca jest monolityczna. Nie wiem może dlatego tak powiedział, bo zapomniał? A może tak jest. :roll:

Może Kristofuros wie ?

 

A co do ceny. To

- materiał załatwiał =920zł brutto -z 28% rabatem niby

- a robocizna wyszła =428 zł brutto

 

Taką ofertę złożył, nie targowałam się. Potarguję się przy kolejnych- grubszych pracach. :wink:

Oferta nie zawierała rury do kominka. Którą założył nam w cenie. I po rozmowie z nim zdecydowaliśmy się na odwodnienie liniowe, przy wjeździe do garażu-czyli tez trzeba było więcej rury pociągnąc niż w projekcie.

 

Ostatecznie instalator kosztował nas 1350zł

Był na czas. Przyjechał o 7.45. Koniec był o 13.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Czy jesteśmy zadowoleni? Tak. O niczym nie zapomnieli - kanalizę zrobili i wszystkie dojścia do niej. Chociaż - wczoraj wieczorem Darkowi przypomniało się, że nie mamy doprowadzenia wody do domu :x . Może zastanów się czy tego nie robić od razu. Instalator, coś mówił, że można to zrobić później, przy odbiorze przyłącza :-? -wtedy PUK założy licznik i sprawdzi czy rura doprowadzająca jest monolityczna. Nie wiem może dlatego tak powiedział, bo zapomniał? A może tak jest. :roll:

Może Kristofuros wie ?

 

Czuję się wywołany do Tablicy :wink:

Dzień Doberek :D

 

U mnie GW sobie przypomniało ( ja im zwróciłem uwagę) o podejściu do wody na etapie dachu :evil:

Ale zrobili przepust wstawili rurę pcv 100 i tyle. Bez kucia się nie obyło.

Instalatorzy mi wyprowadzili docelowa rurkę (niebieska) do wody przez ten przepust na zewnątrz - teraz tylko czeka na wybudowanie sieci wodociągowej w naszej ślepej uliczce. :-?

Na szczęście mam studnię i podłączoną wodę od tyłu budynku i w pomieszczeniu gospodarczym za garażem będzie sobie stał hydroforek i pompował darmową wodę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jesteśmy zadowoleni? Tak. O niczym nie zapomnieli - kanalizę zrobili i wszystkie dojścia do niej. Chociaż - wczoraj wieczorem Darkowi przypomniało się, że nie mamy doprowadzenia wody do domu :x . Może zastanów się czy tego nie robić od razu. Instalator, coś mówił, że można to zrobić później, przy odbiorze przyłącza :-? -wtedy PUK założy licznik i sprawdzi czy rura doprowadzająca jest monolityczna. Nie wiem może dlatego tak powiedział, bo zapomniał? A może tak jest. :roll:

Może Kristofuros wie ?

 

Czuję się wywołany do Tablicy :wink:

Dzień Doberek :D

 

U mnie GW sobie przypomniało ( ja im zwróciłem uwagę) o podejściu do wody na etapie dachu :evil:

Ale zrobili przepust wstawili rurę pcv 100 i tyle. Bez kucia się nie obyło.

Instalatorzy mi wyprowadzili docelowa rurkę (niebieska) do wody przez ten przepust na zewnątrz - teraz tylko czeka na wybudowanie sieci wodociągowej w naszej ślepej uliczce. :-?

Na szczęście mam studnię i podłączoną wodę od tyłu budynku i w pomieszczeniu gospodarczym za garażem będzie sobie stał hydroforek i pompował darmową wodę 8)

 

mnie przyjadą i zrobię tez przepust - albo odrazu wodę wprowadzą do garażu - jeszcze przed zasypaniem - mam dzwonić dwa dni przed zasypaniem :D ale bez licznika oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przyjadą i zrobię tez przepust - albo odrazu wodę wprowadzą do garażu - jeszcze przed zasypaniem - mam dzwonić dwa dni przed zasypaniem :D ale bez licznika oczywiście

 

A kto przyjedzie to zrobić? Instalatorzy Twoi czy firma związana z PUK-iem?

 

Instalator powiązany jakoś dobrze z PUK-iem. Dzwoniłem do niego przed budową i 2 dni później miałem juz wode wyprowadzoną na powierzchnię a potem tylko poszedłem do PUK z wnioskiem i tamtejszy kierownik zadzwonił to tegoż Pana i wszystko mi podstęplował (bez żadnych protokołów oczywiscie :D ) i mam ryczałt.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...