Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli tak, to mamy już kupione, jutro do nas przyjeżdżają!!!

Tak jak pisałam w dzienniku, tam gdzie kupiliśmy w Stalbudzie, nie mieli najtaniej za kg, ale wycenili nam tyle metrów ile potrzebujemy, co się rzadko zdarza.

Ceny:

Dwuteownik 240 Heb 9,6 + 6,9 = 16,5 mb cena za metr =278,73 zł

W sumie 4599,05

I dzisiaj zamówiliśmy jeszcze dwuteownik 200 Heb 3,55 mb, cena za m 208,94

 

W sumie za :

heby 240 16,5 m

heb 200 3,55m

i transport

zapłaciliśmy 5420 zł

 

Dzisiaj jak pojechaliśmy zapłacić Pani powiedziała, że miała trochę problemów ze zrealizowaniem zamówienia, gdyż ktoś się pomylił i poinformował ją, że są takie heby na stanie, a ich w rzeczywistości nie było i musiała ich szukać (były ponoć już droższe).

My oczywiście dostaniemy towar po umówionej wcześniej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to mamy już kupione, jutro do nas przyjeżdżają!!!

Tak jak pisałam w dzienniku, tam gdzie kupiliśmy w Stalbudzie, nie mieli najtaniej za kg, ale wycenili nam tyle metrów ile potrzebujemy, co się rzadko zdarza.

Ceny:

Dwuteownik 240 Heb 9,6 + 6,9 = 16,5 mb cena za metr =278,73 zł

W sumie 4599,05

I dzisiaj zamówiliśmy jeszcze dwuteownik 200 Heb 3,55 mb, cena za m 208,94

 

W sumie za :

heby 240 16,5 m

heb 200 3,55m

i transport

zapłaciliśmy 5420 zł

 

Dzisiaj jak pojechaliśmy zapłacić Pani powiedziała, że miała trochę problemów ze zrealizowaniem zamówienia, gdyż ktoś się pomylił i poinformował ją, że są takie heby na stanie, a ich w rzeczywistości nie było i musiała ich szukać (były ponoć już droższe).

My oczywiście dostaniemy towar po umówionej wcześniej cenie.

 

tak, chodziło mi własnie o Heby :D - rozumiem ze są to elementy tylko docięte ale bez pospawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu1, nie wiem czy my się do końca rozumiemy...

My te Heby mamy mieć w stropie, zrezygnowaliśmy ze ściany nośnej i heby potrzebujemy, żeby usztywnić strop. Nie musimy mieć nic spawanego. Mamy 2 heby, które biegną rówolegle i jeden mniejszy, który "wejdzie" między nimi.

 

aaaa, ok...

Ja niestey muszę mieć trapezy pospawane tzn. bez dolnej podstawy... to będzei dopiero jazda... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu1, nie wiem czy my się do końca rozumiemy...

My te Heby mamy mieć w stropie, zrezygnowaliśmy ze ściany nośnej i heby potrzebujemy, żeby usztywnić strop. Nie musimy mieć nic spawanego. Mamy 2 heby, które biegną rówolegle i jeden mniejszy, który "wejdzie" między nimi.

 

aaaa, ok...

Ja niestey muszę mieć trapezy pospawane tzn. bez dolnej podstawy... to będzei dopiero jazda... :-?

 

Na to wygląda.

Ale dobrze by było, jakbyś rzeczywiście wcześniej się tym zainteresował.... są czasami OKAZJE..., nam się niestety spieszyło :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma postów, nie ma zdjęć :cry:

Hej mort,obiecuję poprawę .... to chyba zmęczenie...

A poza tym sądziłam, że Was zanudziłam zdjęciami :wink:

 

A co u Ciebie?

 

Jaaaasne :wink: A u mnie - jeśli chodzi o 'budowę', to w zasadzie dzieje się tyle co w forumowym dzienniku, czyli nic nowego... Uzbierałem kontakty i zacząłem je segregować i weryfikować, niektóre już wykorzystałem. W czerwcu powinno wszystko się zgrać - pieniążki, ekipa i jakiś urlop, żeby można było kogoś wpuścić, bo troszkę teren zarasta... Do wycięcia są także dwa drzewka owocowe - w kuchni i w jadalni... W maju czeka jeszcze nas załatwienie kredytu, ale po wizycie w banku jesteśmy dobrej myśli.

Guzmanko, z oferty którego tartaku korzystaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko, z oferty którego tartaku korzystaliście?

 

Hehe, z tartaków różnych.

 

Drobne rzeczy typu okorek, krawędziaki na płot i inne duperele braliśmy z tartaku w Mrowinie, tak dokładnie to jest skład drzewny

Deski szalunkowe braliśmy w tartaku w Przeżmierowie u Jana. Cena akurat na to, była najkorzystniejsza.

A więźbę zamówiliśmy w jeszcze innym, w tartaku w Skórzewie, nasz kierownik i cieśla zawsze brali od nich i uważają, że mają tam dobry, sprawdzony materiał. Cena była podobna jak w innych tartakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Do-Berek :D

 

Ja w kwestii tych rolet

u mnie są takie i same w sobie są docieplone, przy murowaniu okien murarze zostawili 20cm większy otwór co by ta skrzynka się pomieściła zlicowana ze ścianą, a od zewnątrz i tak będzie docieplona styropianem tak jak elewacja 16cm. także powinno być git.

Rewizje ma od wewnątrz od spodu estetyczną klapką.

 

Rolety są takie zamontowane, Termolux model BPR200

 

http://portos-rolety.pl/images/stories/produkty/rolety_nadstawne/pl_rol_nadst_termolux.jpg

 

Link do strony:

http://portos-rolety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=28&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do-Berek :D

 

Ja w kwestii tych rolet

u mnie są takie i same w sobie są docieplone, przy murowaniu okien murarze zostawili 20cm większy otwór co by ta skrzynka się pomieściła zlicowana ze ścianą, a od zewnątrz i tak będzie docieplona styropianem tak jak elewacja 16cm. także powinno być git.

Rewizje ma od wewnątrz od spodu estetyczną klapką.

 

Rolety są takie zamontowane, Termolux model BPR200

 

http://portos-rolety.pl/images/stories/produkty/rolety_nadstawne/pl_rol_nadst_termolux.jpg

 

Link do strony:

http://portos-rolety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=28&lang=pl

 

Krzysztof a Ty nie zakładałeś okien Oknoplast od razu z roletami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Zakładałem, ale właśnie mi te rolety zamontowali :D
Czyli ja kupując okna z Oknoplastu też mam te rolety...czy to był Twój indywidualny wybór?

No niekoniecznie, bo pewno Ty zamawiałaś w Gnieźnie - a tam dają inne rolety ( chyba Krispol - już nie pamiętam).

Ja zamawiałem na Góreckiej - miałem te same ceny na okna jak z Gniezna, ale lepsze rolety dostałem z Góreckiej. Montaż może nie był idealny, bo drzwi tarasowe trzeba było podnieść i lekko krzywo zamontowane okno w kotłowni - ale na to machnąłem ręką. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, ale właśnie mi te rolety zamontowali :D
Czyli ja kupując okna z Oknoplastu też mam te rolety...czy to był Twój indywidualny wybór?

No niekoniecznie, bo pewno Ty zamawiałaś w Gnieźnie - a tam dają inne rolety ( chyba Krispol - już nie pamiętam).

Ja zamawiałem na Góreckiej - miałem te same ceny na okna jak z Gniezna, ale lepsze rolety dostałem z Góreckiej. Montaż może nie był idealny, bo drzwi tarasowe trzeba było podnieść i lekko krzywo zamontowane okno w kotłowni - ale na to machnąłem ręką. :roll:

 

hmmm, wogóle się nie interesowałam roletami .... w sumie to nie wiem dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

hmmm, wogóle się nie interesowałam roletami .... w sumie to nie wiem dlaczego :)

Też mnie to właśnie dziwi, wszyscy tylko o oknach a rolety już miej istotne jakie - rolety ? - po prostu są i tyle. Ci od okien dobrze o tym wiedzą, bo już samych rolet, ich funkcjonalności i rozwiązań technicznych to ludzie już tak nie porównują.

A przecież one też sporo kosztuję - w moim przypadku drugie tyle co okna, ale wszystkie na parterze mam elektryczne z automatyką w komplecie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...