Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, jeśli mogę doradzić: niech wymieniają. A dlaczego? Na własnym doświadczeniu wiem, że do końca życia będą przeszkadzać: ja po roku od założenia, skądinąd naprawdę pięknych parapetów, zauważyłam, że materiał coś "szwankuje". A już pokoje wymalowane, elewacja zrobiona, pomalowana. Ekspert przyjechał, stwierdził naszą rację i co dalej? zdecydowaliśmy się, że nie będą nam "burzyć" domu, zażądaliśmy zwrotu kaski, zwrócili. A my, co spojrzymy na parapety (zaznaczam, że nie jest to "feler" aż tak widoczny, ale my wiemy i żal gardło ściska. Nie zróbcie tego samego błędu, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Właśnie podejrzewam, że będzie mi to przeszkadzać. Jak odbierałam mieszkanie od dewelopera - nie chciałam być upierdliwa i przymknęłam oko, na niektóre ramy okienne i za każdym razem jak je myję, to się wkurzam.

 

Obawiam się jednak, że cieżko jest zamontować takie wielkie okna bez tego typu niespodzianek.

Jak zwróciłam uwagę montażyście, powiedział właśnie, że nie sposób tego uniknąć przy takich gabarytach. Ale kurcze płaciliśmy za dobre okna ... w końcu. Brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Obawiam się jednak, że cieżko jest zamontować takie wielkie okna bez tego typu niespodzianek.

Jak zwróciłam uwagę montażyście, powiedział właśnie, że nie sposób tego uniknąć przy takich gabarytach.

 

To bzdurne tłumaczenia ! Jeśłi nie potrafią uniknąć uszkodzeń przy montażu dużego okna to nie powinni przyjmować zamówienia. To oni są FACHOWCAMI i to ich problem jak montować , żeby było dobrze.

 

Ale kurcze płaciliśmy za dobre okna ... w końcu.

 

Dokładnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się co zrobić z tymi wadami. Wymiana ram nam się nie uśmiecha. :-?

wierzę :-?

Spytaj się ile będziesz czekac na wymianę ram.

Powiem Ci jedno że jestem zaskoczona osobnego transportu ram i szyb myslałam że to musi byc zabezpieczone jakoś fabrycznie :roll: ale ja dopiero wchodzę w ten temat :wink:

Jak robiłam wycenę w Gnieznie Pani zapewniała mnie że mają specjalne zabezpieczenia podczas transportu aby nie dochodziło do takich właśnie sytuacji :-? ale jak widac dochodzi.....

Nie wiem co radzic ale jeśli uszkodzenia są widoczne i zadrapana jest okleina to reklamuj.Tyle kasy wydaliscie i macie teraz na to patrzec :roll:

 

Okienka bardzo ładnie wyglądają...ale nie zazdroszczę ci ich myć.... ojej jakie duże!!!!!

Otarcia niestety spore...ja też bym była za wymianą.... rzeczywiście pieniądze z rabatu się rozejda a okna zostaną....ale oczywiście decyzja nalezy do Ciebie...

Okna z Gniezna rzeczywiście są bardzo dobrze zabezpieczone, o ja nie miałam nawet milimetrowej ryski... a jechaly około 50 km z magazynu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Obawiam się jednak, że cieżko jest zamontować takie wielkie okna bez tego typu niespodzianek.

Jak zwróciłam uwagę montażyście, powiedział właśnie, że nie sposób tego uniknąć przy takich gabarytach. Ale kurcze płaciliśmy za dobre okna ... w końcu. Brrr

 

No... Samochody też mają duże gabaryty... i raczej daje się uniknąć zarysowań w czasie transportu z fabryki do salonu. A jak już się coś takiego przytrafi, to dealer nie gada głupot "pani... przy takich gabarytach to nie do uniknięcia...". Jest krótka piłka. Albo dają rabat albo nowy samochód całkowicie wolny od wad... (albo po cichu naprawiają i liczą, że nikt się nie zorientuje - ale to jest chamstwo... :evil: )

 

Ja bym wymieniał... bez dwóch zdań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanko i co w końcu postanowiłaś z tymi oknami?

 

Zmobilizowałaś mnie do wpisu w dzienniku. :)

Generalnie można powiedzieć, że wszystkie duże okna są do wymiany + okno trójkątne łazienkowe - (uszkodzona rama i miało byc obustronnie otwieralno uchylne, a zrobili nam z jednej strony tylko otwieralne. Może byśmy nie robili problemów gdyby nie fakt, że uchylne jest od strony przyszłej wanny. Więc żeby uchylić okno musielibyśmy wskakiwać do wanny.)

A szyby? Jedna przed montażem była uszkodzona, więc nie było o czym gadać. Ale zauważyliśmy, podczas wizyty Darka rodziców, wieczorem, przy sztucznym oświetleniu rysy na szybie balkonowej, bardzo słabo widoczne przy świetle dziennym. Też do wymiany. I na jednym małym oknie mamy rysę 15 -20 cm.

 

Tak więc posumowując będziemy chcieli wymiany zniszczonych okien. I będzie potrzebna wizyta montażysty w celu wyregulowania okien. Niewspominając o wymianie niektórych nakładek na zawiasy - jedne mamy złote inne srebrne :o

Zobaczymy jak nam pójdzie podczas dzisiejszych rozmów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Glamurku za dobre słowo :)

Trochę się obawiam tego odbioru, żeby nas nie przekabacili.

Ja czasami miękka jestem :cry:

 

musisz sobie zadac zasadnicze pytanie:

 

czy te usterki , będą mi przeszkadzać, czy przyzwyczaję sie do nich i przejdę do porządku dziennego...

jeżeli obydiwe odpowiedzi brzmią NIE, to Twoja miękkość nie ma tutaj nic wspólnego. To są Twoje pieniądze.... i Twój dom.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewesoło z tymi oknami.

Współczuję, bo ja też nie lubię takich sytuacji i doskonale Cię rozumiem jak się stresujesz. Ja to też miękka jestem i nie umiem załatwiać takich sytuacji.

GLAMOURMUM dobrze napisała. Musisz się zastanowić czy są to wady na tyle widoczne, że będziesz codziennie je zauważać. Okna w końcu są na lata i tak szybko ich wymieniać nie będziesz.

Oczywiście mocno trzymam kciuki za powodzenie i dobre rozwiązania dla Ciebie podczas rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...