Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do okien, mialem podobne montowane w P180 i ani jedno po odbiorze nie bylo porysowane lub popekane. to ewidentnie wina niechlujstwa w transporcie lub przy montazu. walczcie o swoje bo tu nie miejsce na wyrozumialosc. zwlaszcza przy cenie jaka sie placi za takie duze okna.

 

 

pozdrawiam i zycze pomyslnej reklamacji

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiesz co!? Ręce mi opadły :( Nie wiem czy juz chce od nich okna :-?

Skoro odbiór okien powinien odbywac się w słoneczny dzień to po jakiego licha przyjechali o takiej porze!!!!!!!!!!!!!Nie,nie mogę się z tym pogodzic mimo,że sprawa nie dotyczy mnie osobiście.I ten rabat.........kicham na ich 5% rabat nigdy się na niego nie połaszczę...........etam szkoda słów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna oknoplastu - chciałbym wam wszystkim tylko zwrócić jeszcze na jeden fakt:

moje drzwi balkonowe (z ruchomym słupkiem) całe się ruszają na górze. Rozmawiałem jakiś czas temu z inną ekipą montażową i powiedzieli, że tak jest OK. Nie spieram się, ale trochę mnie dziwi jak mocno szarpię klamką a okno całe lata - nie wiem czy da się je wyważyć (próbować nie będę (: ). Niestety moje ekipy (montaż okien i/lub tynkarze) zapomniały uszczelnić górę okna i przez 1-2mm szparę przy ostatnich wiatrach trochę twarz mi zawiało :-? Muszę wstrzyknąć trochę pianki pomiędzy okno, nadproże i roletę zew.(montowaną w warstwie styropianu) i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten rabat.........kicham na ich 5% rabat nigdy się na niego nie połaszczę...........etam szkoda słów :evil:

 

Chyba, że kupuje się u nich za jednym zamachem i okna, i bramę z siłownikiem, i rolety z silnikami elektrycznymi, oraz parapety... Wtedy robi się całkiem pokaźna kwota, od której 5% to całkiem konkretny pieniądz liczony już w tysiącach (np. dwóch).

I teraz pozostaje tylko się zastanowić, czy zrezygnować z tych 5% aby mieć większą siłę rażenia i móc pluć żywym ogniem na spieprzony towar i podpadniętego sprzedawcę... :wink:

 

Oto Guzmanka plująca żywym ogniem na Oknoplast: :lol:

 

http://img39.imageshack.us/img39/9017/ogienl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie popadajcie w panikę. Jedna firma montazowa nie świadczy tego, że firma Oknoplast to partacze.Fakt nie rozumiem zachowania pracownika Oknoplastu z którym Guzmanka rozmawiała.

Ja mam okna Oknoplast i kupowałam je w Gnieźnie. Jestem mega zaowolona, nie ma ryski ani na szybie ani na plastiku, świetny , fachowy montaż, nic nie lata, nic sie nie rusza.... nie ma szpar (chociaż okna są jeszcze przed regulacją).

Guzmanka miała po prostu pecha... nie można tego inaczej nazwać, teraz musi tylko walczyć o swoje ze sprzdawcą tych okien. Guzmanko nie podarowałabym im żadnego okna...wszystkie uszkodzone, nawet lekko - DO WYMIANY!!!!!

Zachowanie właściciela i pracownika firmy, w której Guzmanka kupowała okna jest KARYGODNE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

z zapartym tchem przeczytałam wczoraj cały dziennik budowy, a to dlatego, że my też chcemy wybudować ten dom. Okna od strony ogrodu mnie powaliły i w sumie zadecydowaly o wyborze projektu. Poza tym też chcemy, żeby dom był ciepły i energooszczędny. Bardzo podoba mi się, że sami sporo robicie. Na pewno jest fajna zabawa. Nie mogę się doczekać tego etapu u nas :roll: ale kiedy to będzie... :-?

Powiedz mi proszę, czy jest realnym wybudować ten dom i wprowadzić się w tym samym roku? Chcielibyśmy zacząć na początku 2010 i wprowadzić się jak najszybciej. Najlepiej na boże narodzenie. Naiwni jesteśmy? Nie ukrywam, że jeszcze niewiele (jesli nie nic) wiemy o budowaniu :wink: Ale mamy dobre chęci.

Mam jeszcze prośbę natury technicznej, nie kupiliśmy jeszcze projektu, bo architekt sprawdza warunki, ale czy da się oddzielić jadalnię od kuchni ścianą? Czy będzie tam za ciasno? Chcialabym też wstawić mały stół (na 4 osoby) do kuchni, jest na to miejsce? Jeszcze kwestia finansowa, czy te okna naprawdę są takie drogie? :o

 

pozdrawiam ciepło i gorąco kibicuję!

czekam na dalszy ciąg dziennika,

KVV

 

Cześć KVV.

Domek jest fajny, nie przeczę.

Co do terminu wprowadzenia się, to myślę, że realne jest wybudowanie i wprowadzenie w tym samym roku. Wszystko jest kwestią pieniędzy i dobrej ogranizacji. Inna sprawa czy jest to "zdrowe", ale sporo jest takich domów, mieszkań.

Co do rozdzielenie kuchni od jadalni ścianą, hmmm da się to zrobić, ale jadalnia zrobi się malutka.W tej chwili mamy tam coś ponad 3 m. Mówisz o stole w kuchni... generalnie wszystko zależy od rozmieszczenia mebli, ale jak się zabuduje kuchnię z 3 stron po 60cm, to może być słabo ze stołem. Chyba, że stół będzie przyklejony do jednej ze ścian, wtedy się zmieści. Ciężko jest mi to sobie wyobrazic, pewnie dlatego, ze my cały czas dążymy do otwartych przestrzni, więc mogę sobie wyobrazić że masz kłopoty mając przed sobą rzut parteru ;)

Co do cen okien, my za okna zapłacilismy 24 tys, ale my mamy ciepłe profile, więc to na pewno przedraża i jedno przesuwne, które również nie jest tanie...

 

Życzę powodzenia i samych dobrze przemyślanych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie okien, bo jestem w kontakcie z firmą Profit (przedstawiciel Oknoplast Kraków) w ul. Niecałej. Czy to nie ta sama firma, gdzie Wy zamawialiście?

 

Hej pawalara.

Nie zamawialiśmy okien na ulicy Niecałej. Ale :wink: z Niecałej okna ma forumowy Piwo, zagadaj do niego. Wiem, że też miał jakiąś zbitą szybę, którą długo mu wymieniali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do okien, mialem podobne montowane w P180 i ani jedno po odbiorze nie bylo porysowane lub popekane. to ewidentnie wina niechlujstwa w transporcie lub przy montazu. walczcie o swoje bo tu nie miejsce na wyrozumialosc. zwlaszcza przy cenie jaka sie placi za takie duze okna.

 

 

pozdrawiam i zycze pomyslnej reklamacji

piotr

 

Witaj dzebrys

 

Jestem zdania, że mieliśmy sporego pecha. Wiesz, za dobrze nam szło :wink:

Inna sprawa, że Ty mieszkasz w Krakowie, więc okna nie musiały jechać przez pół Polski. Ale będziemy walczyć. Obiecuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik prześledziłam od deski do deski. Piękny będzie ten Wasz domek, echhh :wink:

Ale najbardziej ujął mnie wiatrak w tle - bajkowy.

Trzymam kciuki za dalsze "owocne" etapy.

 

A co do okien - ja bym się kłóciła. Forsy na loterii nie wygrałam.

Hej AGP

 

Cieszę się, że podoba się Tobie nasz domek. Wiatrak... niestety podupada, spore wiatry po mału przyczyniają się do jego kompletnej ruiny.

Ale przyznam, że za każdym razem gdy przechodzę koło łazienki na piętrze, a drzwi mam na przeciwko okna i widok na wiatrak, zawsze na niego spojrzę. Już nie wspomnę o tym, jak bajecznie wygląda z księżycem i chmurkami w tle. Będzie mi go brakować gdy się zawali.

Dzięci za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i pokazanie nam Waszego domu! Wizyta wywołała poruszenie, dyskusję, co prawda nie wiem, jakie będą rezultaty :o ,

ale możliwość obejrzenia tego domu przyspiesza naszą decyzję o budowie.

 

Serdecznie Was pozdrawiamy!!!

MZM :D

 

Witaj Morlena

 

Bardzo miło było nam Was "gościć".

Cieszę się, jeżeli Wam w czymkolwiek pomogliśmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiesz co!? Ręce mi opadły :( Nie wiem czy juz chce od nich okna :-?

Skoro odbiór okien powinien odbywac się w słoneczny dzień to po jakiego licha przyjechali o takiej porze!!!!!!!!!!!!!Nie,nie mogę się z tym pogodzic mimo,że sprawa nie dotyczy mnie osobiście.I ten rabat.........kicham na ich 5% rabat nigdy się na niego nie połaszczę...........etam szkoda słów :evil:

 

Dankaf powtarzam my chyba mieliśmy pecha.

 

Inaczej pewnie byście to odebrali, gdybym opisywała wszystko sukcesywnie, a gdy teraz opisałam całą historię, która trwa 4 miesiące w jednym poście, to wydawać się to może dla Was szokiem. My już troszkę przywykliśmy do problemów na budowie. Z czasem człowiek się uodparnia. Co nie zmienia faktu, że stan okien mamy niezadawalający. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna oknoplastu - chciałbym wam wszystkim tylko zwrócić jeszcze na jeden fakt:

moje drzwi balkonowe (z ruchomym słupkiem) całe się ruszają na górze. Rozmawiałem jakiś czas temu z inną ekipą montażową i powiedzieli, że tak jest OK. Nie spieram się, ale trochę mnie dziwi jak mocno szarpię klamką a okno całe lata - nie wiem czy da się je wyważyć (próbować nie będę (: ). Niestety moje ekipy (montaż okien i/lub tynkarze) zapomniały uszczelnić górę okna i przez 1-2mm szparę przy ostatnich wiatrach trochę twarz mi zawiało :-? Muszę wstrzyknąć trochę pianki pomiędzy okno, nadproże i roletę zew.(montowaną w warstwie styropianu) i powinno być dobrze.

 

Jak widać ... wszystkie ekipy mają kłopoty z dużymi szkleniami...

 

Wniosek jest taki ... wszystkiego trzeba przypilnować i dokładnie sprawdzić.

 

Piwo, a na jakim jesteście teraz etapie, bo zdjęcia w waszej galerii kończą się na lipcu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten rabat.........kicham na ich 5% rabat nigdy się na niego nie połaszczę...........etam szkoda słów :evil:

 

Chyba, że kupuje się u nich za jednym zamachem i okna, i bramę z siłownikiem, i rolety z silnikami elektrycznymi, oraz parapety... Wtedy robi się całkiem pokaźna kwota, od której 5% to całkiem konkretny pieniądz liczony już w tysiącach (np. dwóch).

I teraz pozostaje tylko się zastanowić, czy zrezygnować z tych 5% aby mieć większą siłę rażenia i móc pluć żywym ogniem na spieprzony towar i podpadniętego sprzedawcę... :wink:

 

Oto Guzmanka plująca żywym ogniem na Oknoplast: :lol:

 

http://img39.imageshack.us/img39/9017/ogienl.jpg

 

 

To mnie rozbawiłeś.... niczym smok wawelski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie popadajcie w panikę. Jedna firma montazowa nie świadczy tego, że firma Oknoplast to partacze.Fakt nie rozumiem zachowania pracownika Oknoplastu z którym Guzmanka rozmawiała.

Ja mam okna Oknoplast i kupowałam je w Gnieźnie. Jestem mega zaowolona, nie ma ryski ani na szybie ani na plastiku, świetny , fachowy montaż, nic nie lata, nic sie nie rusza.... nie ma szpar (chociaż okna są jeszcze przed regulacją).

Guzmanka miała po prostu pecha... nie można tego inaczej nazwać, teraz musi tylko walczyć o swoje ze sprzdawcą tych okien. Guzmanko nie podarowałabym im żadnego okna...wszystkie uszkodzone, nawet lekko - DO WYMIANY!!!!!

Zachowanie właściciela i pracownika firmy, w której Guzmanka kupowała okna jest KARYGODNE....

 

Hej Glamurka. Cały czas powtarzam, że mieliśmy pecha. Właściciel firmy sam przyznał, że u nas jest sporo uszkodzeń i dlatego poprosił Oknoplast, żeby zajął się nami osobiście. Następne okna, które do nas przyjadą będą montowane przez sewis Oknoplastu, a ekipa montażowa z Poznania będzie im pomagać i okna nie będą przepakowywane 2 razy, mają bezpośrednio przyjechać do nas. Mam nadzieję, że tym razem wszystko dobrze się skończy.

Martwię się tym, że po deszczach jest u nas znowu mokro, grząsko, ślisko i nie wyobrażam sobie jak będzie przebiegał transport do domu i montaż tych okien. No i ciekawe kiedy się go doczekamy. Pożyjemy zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...