Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

Chciałbym mieć nadzieję, że jak ociepla się wełną w płytach, to może jednak mniej gryzie niż jak się to robi taką w rolkach... :roll: Wełna w płytach jest bardziej zbita i sztywna niż w rolce i mniej pyli... chyba... :roll:

My zaczęliśmy ocieplać właśnie wełną w płytach, ale była strasznie sztywna i strasznie gryząca - następną partię zamówiliśmy w rolkach - pylecie porównywalne. Na strychu leżą jeszcze paczki wełny w płytach do ocieplenia strychu - mój mąż powiedział, że się już do nich nie dotknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Guzmanko mam pytanie odnośnie przejścia do garażu z domu jak rozwiązaliście ten problem?

 

ja mam w zamiarze przesunąć ściankę z tego pokoju na dole i utwożyć takie przejście pomiędzy tą ścianą nośną na której będzie kominek a tą ścianką od pokoju, z tego co sobie przypominam to też coś takiego robiliście. i jak macie zroione wejście do tego małego pokoju? proszę o radę bo muszę ostatecznie zadecydować jak postawić ścianki działowe :(

 

Wiesz mirkapki, zmieniliśmy zdanie. Rzeczywiście pierwotnie chcielismy zrobić "korytarzyk" między pokojami, ale zrezygnowaliśmy w z tego pomysłu. Ostatecznie mamy zrobione przejście przez gabinet. Ten pokój na dole (gabinet) nie jest wystarczająco duży, żeby wydzielać z niego korytarzyk, a salonu też szkoda zmniejszać według nas ;) Gabinet troszkę zmniejszyliśmy z drugiej strony-tzn. przesunęliśmy ściankę działową między korytarzem a gabinetem tworząc wnękę na szafę przy wejściu.

Wejście do małego pokoju jest takie jak w projekcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć nadzieję, że jak ociepla się wełną w płytach, to może jednak mniej gryzie niż jak się to robi taką w rolkach... :roll: Wełna w płytach jest bardziej zbita i sztywna niż w rolce i mniej pyli... chyba... :roll:

My zaczęliśmy ocieplać właśnie wełną w płytach, ale była strasznie sztywna i strasznie gryząca - następną partię zamówiliśmy w rolkach - pylecie porównywalne. Na strychu leżą jeszcze paczki wełny w płytach do ocieplenia strychu - mój mąż powiedział, że się już do nich nie dotknie :)

 

kasiaa256 chyba skutecznie nas zniechęciłaś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk - jaki paintoryt żes Pan odp.... Jestem pod wrażeniem :o :wink:

 

Guzmanko,

Pierwsze wrażenia z zamiszkaniu w podobnym domu:

1. Duże okna na dole - konieczne jest pod nimi zagęszczenie podłogówki lub nawet wstawienie grzejników. U mnie nie ma nic i jest mało komfortowo. Niby róznica w tem pod oknem jest niewielka ale odczuwanie tej zmiany jest nieprzyjemne. Mówiąc potocznie - piź...i

2. Akustyka. Jest fatalnie. Działówki mam z 12 cm silkatów a po otwarciu drzwi do sypialni na górze mogę sobie spokojnie rozmawiać z kimś kto jest na dole. Anterosla fajnie wygląda ale akustyka jest utrapieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak chcecie zrobić połączenie okien balkonowych z tarasem?

 

Ja kombinuję coś takiego:

http://img682.imageshack.us/img682/5351/oknotarasowemojawersja6.png

 

Ale może macie jakiś lepszy pomysł?

 

Pzdr

Krzych

 

Ooo co za dokładny rysunek!!!

 

krzyk123 zamierzamy zrobić taras z deski kompozytowej lub z drewna egzotycznego

Konstrukcję tarasu zamierzamy zrobić z takich pali betonowych, na tym szkielet i później na to damy deskę.

Deski mają dochodzić do okien i będą nad parapecikiem.

Tak to widzimy na dzień dzisiejszy.

A i jeszcze jedno, na wizualizacjach mieliśmy taras mniejszy niż szerokość elewacji, teraz doszliśmy do wniosku, że zrobimy taras na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk - jaki paintoryt żes Pan odp.... Jestem pod wrażeniem :o :wink:

 

Guzmanko,

Pierwsze wrażenia z zamiszkaniu w podobnym domu:

1. Duże okna na dole - konieczne jest pod nimi zagęszczenie podłogówki lub nawet wstawienie grzejników. U mnie nie ma nic i jest mało komfortowo. Niby róznica w tem pod oknem jest niewielka ale odczuwanie tej zmiany jest nieprzyjemne. Mówiąc potocznie - piź...i

2. Akustyka. Jest fatalnie. Działówki mam z 12 cm silkatów a po otwarciu drzwi do sypialni na górze mogę sobie spokojnie rozmawiać z kimś kto jest na dole. Anterosla fajnie wygląda ale akustyka jest utrapieniem.

 

Dzięki coulignon za cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ooo co za dokładny rysunek!!!

 

krzyk123 zamierzamy zrobić taras z deski kompozytowej lub z drewna egzotycznego

Konstrukcję tarasu zamierzamy zrobić z takich pali betonowych, na tym szkielet i później na to damy deskę.

Deski mają dochodzić do okien i będą nad parapecikiem.

 

Dobry pomysł. Może faktycznie warto zrobić taras drewniany? Chociaż cena na pewno będzie wyższa niż tarasu z płyt betonowych (no i pozostaje jeszcze kwestia konserwacji).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk - jaki paintoryt żes Pan odp.... Jestem pod wrażeniem :o :wink:

 

Guzmanko,

Pierwsze wrażenia z zamiszkaniu w podobnym domu:

1. Duże okna na dole - konieczne jest pod nimi zagęszczenie podłogówki lub nawet wstawienie grzejników. U mnie nie ma nic i jest mało komfortowo. Niby róznica w tem pod oknem jest niewielka ale odczuwanie tej zmiany jest nieprzyjemne. Mówiąc potocznie - piź...i

2. Akustyka. Jest fatalnie. Działówki mam z 12 cm silkatów a po otwarciu drzwi do sypialni na górze mogę sobie spokojnie rozmawiać z kimś kto jest na dole. Anterosla fajnie wygląda ale akustyka jest utrapieniem.

 

 

A jakie masz odległości między rurkami przy oknach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odległości między rurkami przy oknach?

 

Nie mamy podłogówki. I to raczej błąd przy takich oknach :evil:

 

rzecz następna - nie wiem czy planujecie kominek ale kominkek bez DGP doskonale dogrzeje salon i górną kondygnację natomiast ani kawalek energii nie dociera do kuchni. Antresola jest swoistą pułapką na ciepłe powietrze - wszystko idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

w drugiej wersji też miałam zamiar zrobić przejście do garażu z tego małego pokoiku bo u nas też będzie to gabinet (miejsce na papiery firmowe), tylko jak to będzie w praktyce

 

a obawiam się, że gdy przesuniemy ściankę między gabinetem a salonem to wyjdzie takie "wąskie gardło" do niczego nie podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

w drugiej wersji też miałam zamiar zrobić przejście do garażu z tego małego pokoiku bo u nas też będzie to gabinet (miejsce na papiery firmowe), tylko jak to będzie w praktyce

 

a obawiam się, że gdy przesuniemy ściankę między gabinetem a salonem to wyjdzie takie "wąskie gardło" do niczego nie podobne

 

My właśnie się tego samego obawialiśmy. I podjęliśmy decyzję że robimy przejściowy gabinet. Kupimy jakieś dobre drzwi do garażu i mam nadzieję, że nie będzie stamtąd za bardzo zimno ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odległości między rurkami przy oknach?

 

Nie mamy podłogówki. I to raczej błąd przy takich oknach :evil:

 

rzecz następna - nie wiem czy planujecie kominek ale kominkek bez DGP doskonale dogrzeje salon i górną kondygnację natomiast ani kawalek energii nie dociera do kuchni. Antresola jest swoistą pułapką na ciepłe powietrze - wszystko idzie do góry.

 

O tym, że antresola jest pułapką cieplną ;) przekonaliśmy się gdy próbowaliśmy ogrzać domek kozą z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry pomysł. Może faktycznie warto zrobić taras drewniany? Chociaż cena na pewno będzie wyższa niż tarasu z płyt betonowych (no i pozostaje jeszcze kwestia konserwacji).

 

Pzdr

 

Drewna kompozytowego się nie konserwuje, egzotyczne owszem. A z powodu ceny - budowę tarasu przesuwamy na późniejszy okres. Teraz tylko zrobimy parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry pomysł. Może faktycznie warto zrobić taras drewniany? Chociaż cena na pewno będzie wyższa niż tarasu z płyt betonowych (no i pozostaje jeszcze kwestia konserwacji).

 

Pzdr

 

Drewna kompozytowego się nie konserwuje, egzotyczne owszem. A z powodu ceny - budowę tarasu przesuwamy na późniejszy okres. Teraz tylko zrobimy parapety.

 

Nie znam drewna kompozytowego. Pogooglałem i wygląda to zachęcająco. Muszę zobaczyć na żywo czy nie wygląda "plastikowo" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam drewna kompozytowego. Pogooglałem i wygląda to zachęcająco. Muszę zobaczyć na żywo czy nie wygląda "plastikowo" .

 

No na pewno nie wygląda jak prawdziwa deska :wink:

Ceny drewna kompozytowego też nie są niskie, dlatego zastanawiamy się nad deską egzotyczną. Niektóre gatunki są praktycznie niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanka dlaczego chcecie płytki nieszkliwione? Kurcze z nieszkliwionymi jest spory problem z czyszczeniem - łatwo łapia przebarwienia, z tego co wiem to impregnowanie nie na wiele się zda,

Natomiast to, że odrzucacie gres polerowany to popieram - sama mam gres polerowany KANDO BIANCO i codziennie nad nim płacżę - porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanka dlaczego chcecie płytki nieszkliwione? Kurcze z nieszkliwionymi jest spory problem z czyszczeniem - łatwo łapia przebarwienia, z tego co wiem to impregnowanie nie na wiele się zda,

Natomiast to, że odrzucacie gres polerowany to popieram - sama mam gres polerowany KANDO BIANCO i codziennie nad nim płacżę - porażka.

 

Z tego co wiem, płytki szkliwione to są takie płytki, które składają się jakby z dwóch warstw, ta wierzchnia - cieńka warstwa jest szkliwem - dowolnym wzorem. I w przypadku gdy coś ciężkiego, ostrego, itp. spadnie na taką płytkę może się odłupać i pod spodem będzie widać tą poprzednią warstwę, często w zupełnie innym kolorze. Tak mam w teraźniejszej kuchni: beżowe płytki z brązowymi dziurkami :x .

Nieszkliwione, w moim mniemaniu, nie będą miały tak mocno widocznych errorów, ponieważ są z jednej masy.

Zmusiłaś mnie do poszukania po necie i ...

 

Wyróżniamy gres porcelanowy szkliwiony i nieszkliwiony.

Gres porcelanowy szkliwiony nie ma jednolitej struktury zapewniającej równomierne ścieranie w trakcie użytkowania, jednak warstwa powlekająca jest bardzo twarda i wytrzymała, Gres takiego typu charateryzuje się bogatym wzornictwem płytek wykonanych w tej technologii.

 

Gres porcelanowy nieszkliwiony, zwany technicznym

Płytki takie są o czerepie bardzo spieczonym, jasnym lub barwionym odpowiednimi pigmentami, o barwie jednolitej lub o wzorze granulowanym (sól i pieprz). Tym co je wyróżnia to jednorodność w całej masie, dzięki czemu efekt ścierania powierzchni jest niezauważalny. Tego typu gres jest najbardziej trwały i wytrzymały, idealnie nadaje się na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzmanka dlaczego chcecie płytki nieszkliwione? Kurcze z nieszkliwionymi jest spory problem z czyszczeniem - łatwo łapia przebarwienia, z tego co wiem to impregnowanie nie na wiele się zda,

Natomiast to, że odrzucacie gres polerowany to popieram - sama mam gres polerowany KANDO BIANCO i codziennie nad nim płacżę - porażka.

 

Kasiu, a gdzie masz te płytki położone? Przeszukałam Twój dziennik i nigdzie nie zauważyłam, a starsznie jestem ciekawa jak wyglądają? Jaki format macie -jakie duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...