Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Choć przed nami jeszcze długa droga do rozpoczęcia budowy (na razie prowadzimy walkę papierologiczną w temacie działki) zgodnie z Twoją sugestią czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy :) Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa: wiem, że jesteście bardzo dobrze przygotowani do tematu budowy i mnóstwo rzeczy robicie sami, wiecie co i jak , ale czy można tego wszystkiego się poprostu dowiedzieć ( w sieci, od fachowców itp) czy macie wykształcenie w tym kierunku. Ciekawa jestem, czy bylibyśmy w stanie też tak bardzo zaangażować się w budowę nie mając w tej chwili o niej większego pojęcia. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałas :)

Pozdrawiam Lorwet

 

Hehe, nie mamy wykształcenia nawet spokrewnionego z budowlanką. Za to, dużo zapału i chęci, chociaż z tym ostatnio trochę gorzej....

Oboje jesteśmy dosyć uparci i wnikliwie poznajemy każdy temat, który nas czeka.

Prawdziwą skarbnicą wiedzy jest Internet, po prostu.

Wszystko zależy od chęci. Jak będziecie na tym etapie co my, też będziecie już w jakimś stopniu "ekspertami budowlanymi".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowna Guzmanko, muszę przyznać, że od pewnego czasu czytam Twoje posty i obserwuję postępy w budowie, czy też bardziej już w wykańczaniu domu. Jestem pod wrażeniem, chylę głowę - Twoja wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie są godne pochwały. Sama po mału przymierzam się do budowy Montreala III, przeraża mnie jednak perspektywa wyboru materiałów, ekip budujących, etc. Przerażenie bierze się przede wszystkim z braku wiedzy - boję się, że wcisną mi bubla, a ja nawet nie będę o tym wiedziała. Podziwiam osoby, które z pasją realizują swoje marzenia. Mam nadzieję, że w końcu również dołącze do posiadaczy Montreala, choć wcześniej z pewnością będę zasięgać Twoich opinii :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Guzmanko, muszę przyznać, że od pewnego czasu czytam Twoje posty i obserwuję postępy w budowie, czy też bardziej już w wykańczaniu domu. Jestem pod wrażeniem, chylę głowę - Twoja wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie są godne pochwały. Sama po mału przymierzam się do budowy Montreala III, przeraża mnie jednak perspektywa wyboru materiałów, ekip budujących, etc. Przerażenie bierze się przede wszystkim z braku wiedzy - boję się, że wcisną mi bubla, a ja nawet nie będę o tym wiedziała. Podziwiam osoby, które z pasją realizują swoje marzenia. Mam nadzieję, że w końcu również dołącze do posiadaczy Montreala, choć wcześniej z pewnością będę zasięgać Twoich opinii :)

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Bardzo cieszą mnie kolejne osoby, które będą budować lub budują domy takie jak nasz.

Myślę, że duuuużo na wyrost mnie/nas tu oceniacie. Staramy się prowadzić naszą budową najlepiej jak potrafimy, po prostu. Nie zawsze idzie wszystko po naszej myśli, praktycznie każdego dnia musimy podejmować kompromisy.

Budowa - to niewątpliwie ogromne wyzwanie, w czasie którego trzeba podejmować tysiące decyzji, wybierać między jakością a ceną, na którą nas stać, to sprawdzian naszych sił, cierpliwości, różnych umiejętności manualnych, negocjacyjnych, jest to test dla naszych związków...

Piszesz, że jesteś przerażona.... bądź czujna, zadawaj dużo pytań. Im więcej się dowiesz, w jednej, drugiej hurtowni, od osób budujących... tym będziesz miała większe rozeznanie. Trzeba nabrać dystansu, oceniać obiektywnie, konfrontować to czego chcesz z tym co powstaje, czy ... może powstać...

My dziś, muszę przeznać, jesteśmy bardzo zmęczeni naszą budową, pewnie dlatego, że poświęcamy jej każdą wolną chwilę, że praktycznie podporządkowaliśmy budowie swój porządek dnia. Ale mimo to strasznie cieszy nas to co już mamy i jesteśmy zadowoleni z każdego postępu.

Także zachęcam do czytania i zadawania pytań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie fajnie.... montaż kuchni..... rozmarzyłam się....

My nie będziemy mieli pieniędzy na kuchnie. Mamy taką prowizoryczną i będzie musiała nam na razie starczyć.

Dzisiaj jest wtorek, to pewnie kuchnia już cieszy oko...

Pochwalisz się jakimiś zdjęciami|

 

My kuchnie miec będziemy, za to 3 pokoje puste będą stały;)

 

hej, zdjęcie tylko jedno póki co dałam, bo:

1. primo jedną szafkę źle zrobili,

2. primo ultimo nie ma blatu jeszcze, czekam na uznanie reklamacji zlewu, który skutecznie blokuje zakończenie montażu:bash: nic to. Ponoć cierpliowść popłaca:cool:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Chyba podkradniemy Wam pomysl na drzwi. To Cal? I czekam na schody, bo kto wie, kto wie... Jaki jest ich koszt (podaj na priva ;) )?

Generalnie - pieknie sie wykancza Wasz domek, gratuluje!

 

Pudło ;)

 

 

Przez chwilę się zastanawiałam... czy mnie przedrzeźniasz i czy mówisz o naszych prowizorycznych drzwiach ;)

 

Drzwi mamy już zamontowane, wyszły - wyglądają trochę inaczej niż chcieliśmy, tak na prawdę to trochę czujemy się oszukani, człowiek uczy się całe życie....

Ach nie będę się może rozpisywać.

Wrzucę do dziennika nasze drzwi i dodam, że są z Rożnowa k. Obornik Wlkp.

 

A schody... dłuuugo się robią.... i nie będą od razu takie piekne, ponieważ na razie będą bez szkła-szkoda nam na to kasy. Reasumując będzie nierdzewka i płyty OSB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę się zastanawiałam... czy mnie przedrzeźniasz i czy mówisz o naszych prowizorycznych drzwiach ;)

 

Sorki, ze tak to odczytalas, nie mialam zlych intencji... :)

Bardzo pobieznie przejrzlam dziennik i zauwazylam sliczne drzwu z niestandardowa 'klamka' i bardzo mi przypadly do gustu. Wydawalo mi sie, ze juz je macie wstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak to odczytalas, nie mialam zlych intencji... :)

Bardzo pobieznie przejrzlam dziennik i zauwazylam sliczne drzwu z niestandardowa 'klamka' i bardzo mi przypadly do gustu. Wydawalo mi sie, ze juz je macie wstawione.

 

Żartuje...

 

A co do drzwi, to w dzienniku wkleiłam takie jak nam się podobają, podobne mamy, tylko chyba węższe naświetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kuchnie miec będziemy, za to 3 pokoje puste będą stały;)

 

hej, zdjęcie tylko jedno póki co dałam, bo:

1. primo jedną szafkę źle zrobili,

2. primo ultimo nie ma blatu jeszcze, czekam na uznanie reklamacji zlewu, który skutecznie blokuje zakończenie montażu:bash: nic to. Ponoć cierpliowść popłaca:cool:

 

Pozdrawiam

 

Ładną ta kuchnie masz.

Widzę, że bruk macie zrobiony. Powiesz mi co to za bruk, widzę 2 kolory i jakie ceny są na niego i robocizna ile kosztuje.

Muszę się zainteresować tym tematem, jak chcemy parkować samochody w garażu w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną ta kuchnie masz.

Widzę, że bruk macie zrobiony. Powiesz mi co to za bruk, widzę 2 kolory i jakie ceny są na niego i robocizna ile kosztuje.

Muszę się zainteresować tym tematem, jak chcemy parkować samochody w garażu w tym roku ;)

 

zdecydowalismy się na bruk, bo tańszy niż granit. U nas ceny za bruk ten co mamy to cena ok 25zł za metr, po rabacie. Bruk to neolit (czy coś takiego podobnego w nazwie - nie pamietam) kolor: kolory jesieni. Cena za robociznę, ok 200 m2, za całość ok 6000k. Ale po promocyjnej cenie wyrównali poziom, dowiezli ziemi i ją zbronowali. Ja jestem ogólnie zadowolona, i w okól domu jakoś tak przyjaźniej i czyściej się wydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy baterię prysznicową podtynkową Tres Cuadro i na końcu ramienia miała takie jakby dziurki dookoła okręgu o średnicy 2-3 cm, nie wiem jak to wytłumaczyć, brakowało tam tej warstwy chromu.

 

A zdjęcia drzwi z bliska zrobiłam wczoraj, ale nie wzięłam aparatu ze sobą do pracy ;) Wrzucę przy pierwszej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy baterię prysznicową podtynkową Tres Cuadro i na końcu ramienia miała takie jakby dziurki dookoła okręgu o średnicy 2-3 cm, nie wiem jak to wytłumaczyć, brakowało tam tej warstwy chromu.

 

A zdjęcia drzwi z bliska zrobiłam wczoraj, ale nie wzięłam aparatu ze sobą do pracy ;) Wrzucę przy pierwszej okazji.

 

Dzieki za opis, musze sie poogladac nasza baterie!

I czekam na fotki drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Gdzie budujesz ten wspaniały domek? My zamierzamy budować Berlin 3 przerobiony na dom dwurodzinny.Pozdrawiam

 

Witam, musiałam w sieci sprawdzić, co to jest za projekt Berlin 3, gdy my kupowaliśmy projekt, nie miały one wtedy takich nazw ;) Czyli Berlin to jest DCP 160, a DCP 180 to Montreal. OK.

 

A my budujemy się koło Poznania. A Wy gdzie zamierzacie się budować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.My zamierzamy się budować w Stargardzie Szczecińskim czekamy tylko na sprzedaż mieszkania,które jakoś nie chce się sprzedać.Puki co szukam ludzi którzy budują ten domek,zbieram informacje.W naszym województwie nie znalazłam nikogo.My mamy rodzinę w Jarocinie więc jeździmy tam od czasu do czasu.We wrześniu chcemy odwiedzić rodzinę no i domek modelowy Lipińskich ,no i przynajmniej dwie rodzinki ,które budują taki domek.Wasz domek jest większy ale rozkład pomieszczeń ma prawie taki sam jak nasz.Na razie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
no hej, zajrzałam dziś do ciebie, a tu taka lipa!!! Ludzie maja chyba za dużo pieniędzy i nie narzekaja na brak klientów skoro tak ich traktują. My o naszym stolarzu też słyszeliśmy że ma poślizgi czasowe, ale wiedzieliśy o tym więc teraz nie możemy miec pretensji. Ale żeby tyle czasu was zwodzić???:mad: Mój małż to by chyba zastrzelił tego Pana:) Mam nadzieję, że kase odzyskacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...