Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też myślę, że funkcjonalnie i praktycznie jest bardzo OK.

Nie wiem czy nie zrezygnowałbym z wiszących szafek na ścianie gdzie jest lodówka. Wiszące o jednakowej wysokości ( takiej jak ta nad zlewem ) , zostawiłbym tylko na ścianie z oknem.

Ale to szczegół !

 

Czyli kombinujesz, żeby dać takie mniejsze szafki na ścianie z oknem. A te w narożniku wyrzucić.

Ładne byłoby takie szafki symetrycznie po obu stronach okna. Ale okno nie wypada na środku kuchni.

Spróbujemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tej szafki jakoś "łyso". Coś trzebaby tam dać, ale co? :-?

 

Zobaczcie sami:

http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Projekt/kuchniabezszafkiprzyoknie.jpg

 

albo tę szafkę wydłuż, żeby była taka sama jak te obok, albo wywal i daj nad zlewem otwarte półki lub dołóż jedną wąską pełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :D

Domek piękny.Bardzo funkcjonalny.Pamiętam że sama interesowałam się projektami -Lipińskich.

No ale tak to jest z miłością od pierwszego wejrzenia.Spojrzałam na Oriona i wpadłam jak śliwka w kompot :wink:

Jeśli mogę coś od siebie dorzucic to wywaliłabym narożna szafkę wiszącą-jakoś mi tam nie pasuje.

Też myślę o płytkach drewnopodobnych mam już nawet upatrzone.A w pomieszczeniach planujemy miec cegłę.A co z pralnią?Będzie?

Będę do Was wpadac i śledzic wątek.Bardzo dużo wiecie o oknach to liczymy na podpowiedzi.

Na forum bardzo dobrze wypowiadają się o montażu okien "OKNOPLAST" z Gniezna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dankaf.

Bardzo mi miło, że zawitałaś do mnie :D

Jeśli tylko będę potrafiła to odpowiem na pytania dotyczące okien i innych... :wink:

Z tego co słyszałam, to Oknoplast w Gnieźnie oprócz tego, że dobrze montuje, ma jeszcze lepsze rabaty. Tak przynajmniej było w zeszłym roku. Mam nadzieję, że w tym będzie podobnie.

Jeśli chodzi o pralnie. To będziemy mieli mały kogiel-mogiel. Mianowicie, koło kuchni mamy 2 pomieszczenia (w projekcie), zamierzamy je połączyć i zrobić tam kotłownio-spiżarnio-pralnio-suszarnie. Będziemy ogrzewać gazem, więc kotłownia będzie "czysta" i prawdopodobnie będziemy mieć tam taki "kombajn", czyli piec ze zbiornikiem (2 w 1). Zajmie to mało miejsca.

Co do kuchni.... próbuje coś z tym rogiem zrobić.... ale mi nie wychodzi :(

Nie mam w programie odpowiednich szafek i kombinuje właśnie co tu zrobić... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloru kuchni... do końca jeszcze nie wybrałam. Ale podobaja mi się takie ciemne. Będą raczej lakierowane, czyli z połyskiem, albo ze szkła. Blaty prawdopodobnie kontrastowe, czyli jasne.

Podłoga i ścinany.... hm, w salonie najprawdopodobniej będziemy mieli płytki drewnopodobne - ciemne, kuchnia i jadalnia- no właśnie.... jakie zrobić??

Kuchnia i jadalnia są częściowo oddzielone od salonu kawałkiem ściany, do której przyklejone będą schody. Od srony kuchni będzie wejscie szerokie na 1.1m a od storny jadalni 1,75m. Jakby były takie jaśniutkie drewnopodobne płytki to by było fajnie. Nie wiem czy takie w ogóle są.

Jeżeli nie to trzeba będzie coś innego wybrać coś raczej jasnego skoro meble kuchenne mają byc ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

bardzo mi sie podoba Wasz domek - gratuluje wyboru!

Okna sa rewelacyjne!

 

Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...

tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;))

 

My cały dół zrobilismy z jednego rodzaju gresu polerowanego, nie dzielilismy przestrzeni na strefy przez co dom optycznie wydaje sie wiekszy.

 

Z miłą chcecią będę tu zagladała :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj froshka miło mi, że tu wpadłaś.

Witaj :)

bardzo mi sie podoba Wasz domek - gratuluje wyboru!

Okna sa rewelacyjne!

Serdeczne dzięki. My właśnie zakochaliśmy się w tych oknach.

Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...

tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;))

Czyli proponujesz zrobić całą ścianę szaf. A co ze ścianą z oknem?

My cały dół zrobilismy z jednego rodzaju gresu polerowanego, nie dzielilismy przestrzeni na strefy przez co dom optycznie wydaje sie wiekszy.

Z pewnościa jak się zrobi cały dół w jednym rodzaju płytek, czy desek to wyglada na większy i szczerze powiem, że tak mi się bardziej podoba. Ale mamy ZONKA ponieważ chcemy mieć ciemną kuchnię i ciemne płytki w salonie. Brrr

Z miłą chcecią będę tu zagladała :)

Bardzo będzie mi miło. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy.Mam nadzieje że znajdą się u mnie.

http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/2061100921.jpg

http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/1607778672.jpg

http://www.insido.pl/gfx/insido/oferta_produktowa/pl/1029/993923721.jpg

Cena niestety powalająca

 

Piękne. Wyglądają jak drewno!

Z tą ceną naprawdę tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Guzmanko :)

 

zajrzałam do Ciebie i zobaczyłam podłogę.. :D o jakiej marzę.. rety te ciemne i ciepłe deski :roll: są śliczne :D jeśli cena zaporowa, to będę szukać innych w tej kolorystyce..też teraz myślę na kuchnią, łazienką itp.

patrzę na Twoją kuchnię..powiem co myślę..podoba mi się bez tej szafki bardziej..ja bym tam powiesiła duży obraz..a jeśli się nie mieścisz..to może zrób zabudowę do sufitu.. z tym, że im jasniejsze szafki u samej góry, tym kuchnia nie jest tak powalająca..

dobrego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuchni to ja równiez radziłabym wyrzucic te narozna szafke...

tam zrobiłabym ciag wysokich szaf (polecam bo mam takie i sie sprawdzaja - pakowne i eleganckie ;))

Czyli proponujesz zrobić całą ścianę szaf. A co ze ścianą z oknem?

 

mozesz poszerzyc polwysek i dodatkowo nadac mu kształt "L", tzn, krótsza strona pod oknem (i tam umiescisz zlew) a dłuzsza tak jak jest teraz. chyba zrobie fotki i Ci podesle to zobaczysz o czym mowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa froshka, to Ty jesteś właścicielką tej pieknej kuchni ze szklanymi frontami. A właśnie miałaś mi przysłać jeszcze zdjęcia od środka kuchni. I jeszcze inne pytania zadałam w mailu :lol:

Zastanawiam się jak taka kuchnia wyglądałaby u nas. U Was wchodzi się do kuchni i widzi całą ścianę wysokich szaf i z przodu szafki z blatem.

My podobny widok mielibysmy z jadalni-na końcu domu. Natomiast jak się będzie wchodziło do domu to po lewej będzie kuchnia i na samym przodzie byłby kawałek pustej ściany.

Może wkleje projekt domu i pokaże o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...