Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szkoda, że ten gęsty trawnik jest widoczny tylko w makro! :D

No, ale przynajmniej coś tam rośnie! ;)

 

Zmachałam się, bo dziś wróciłam wcześniej i zdążyłam wsadzić 23 irgi Coral Beauty. Sadziło się kijowo, ziemia zbita, poprzerastana korzeniami, a co gorsza, pod warstwą twardej ziemi była miejscami druga warstwa, biała! Poczatkowo nie mogłam pojąć, skąd ci u mnie taki wapienny przekładaniec, aż przypomniał mi się spychacz sąsiada, szalejący po działce! :-x

Kto pamięta początki dziennika, ten wie, o co chodzi!.. :bash:

 

Wygrzebywałam to wapno rękami, bo już za późno było, żeby wymienić całą ziemię. Normalnie czułam się jak Kopciuszek!

Pod irgami i obok na pewno już nie ma, reszty nie ruszałam, nie dałam rady!.. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha, mówisz, ze ładny? Dzisiaj miły wrócił z wyjazdów i pierwszą rzeczą, którą zrobił, była "lustracja" trawnika. Śmieszne, bo zieleni się w takim mchowym kolorze, ze człowiek nie jest pewny, czy to trawa, trzeba przykucnąć, żeby dostrzec! :)

Oglądałam Twój pasiasty trawnik, wygląda o niebo lepiej od mojego! Dziwne, że nawóz z siewnika tak nierówno się wysiał... widziałam w markecie takie przystawki do węża ogrodowego, które służą do nawożenia, ciekawe, czy to się lepiej sprawdza? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam Twój pasiasty trawnik, wygląda o niebo lepiej od mojego! Dziwne, że nawóz z siewnika tak nierówno się wysiał... widziałam w markecie takie przystawki do węża ogrodowego, które służą do nawożenia, ciekawe, czy to się lepiej sprawdza? :rolleyes:

Nawóz wysiał sie nierówno, bo najwyraźniej nierówno jeździłam z siewnikiem... Podobno lepiej się sprawdza taki ręczny - podobny do lejka - idziesz i kręcisz korbką i w promieniu 1-2 się rozsypuje nawóz. Choć nie do końca jestem przekonana do tego pomysłu. O tych przystawkach też czytałam, ciekawe czy każdy nawóz tak można aplikować czy są specjalne. Bo ja używam Substrala - w zeszłym roku do siewu, w tym zwykłego. A jesienią jesiennego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana, jestem po "kocim budziku" - łobuziak ma swoją stałą porę, weekendów nie różnicuje!.. ;)

 

...a za oknem pochmurno, ale trawnik się zieleni! Nad poziom wątłych ździebełek trawki wystają jednak chwasty i kępki starej trawy. Czy powinnam jakoś je wyplewić? Po tym deszczu jest miękka ziemia, boję się tam wchodzić, żeby nie narobić szkód!

 

Aniu, ogólnie z tego nawozu jesteś zadowolona? Obejrzałam sobie ofertę, mają różne, także te długo działające. Niedługo będzie trzeba pomyśleć i o nawożeniu! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenix, dwie pompy? To znaczy w jaki sposób to działa? Na stałe chodzą? :rolleyes:

 

Wiesz wstyd się przyznać , ale sam nie wiem . Wiem tylko że są . Jedna jest w piwnicy a druga to sam nie wiem gdzie . Głupio mi się teraz pytać , po tylu latach zamieszkania . Kiedyś mieliśmy spory problem , teraz już jest lepiej odkąd autostradę pociągnęli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fajne kocurki! :)

 

... chętnie pojechałabym pooglądać, ale w następny weekend mogę nie mieć czasu. A gdzie i w jakich godzinach się odbywa?

 

Za to jestem po giełdzie roślinkowej, nawet dwa okazy nabyłam. Większości poszukiwanych przeze mnie jednak nie mieli. Jest szansa, że znajdzie się cyprysik dla Aki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...