Malobert 20.11.2008 07:16 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 20 Listopada 2008 Mam mieć wykonane tynki cw.Czy warto samemu kupić materiały/tynki ?Przykładowo tynki maszynowo wycena: robocizna 13zł, z materiałem 24zł Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
MariuszAER 20.11.2008 18:08 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 20 Listopada 2008 Pewnie ze tak , sam na pewno więcej wytargujesz, bo wykonawcy z góry mają ustalone upusty, ja sam targowałem i wygrałem Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klimaw 05.12.2008 13:28 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 Mam mieć wykonane tynki cw. Czy warto samemu kupić materiały/tynki ? Przykładowo tynki maszynowo wycena: robocizna 13zł, z materiałem 24zł Kupuj sam .Odliczysz 15% VAT. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
pierwek 05.12.2008 14:02 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 a jak zamówisz materiał z robocizną nie odliczysz tych 15% bo ich wcale nie zapłacisz Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Harissa 05.12.2008 14:16 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 Kupowaliśmy sami, wyszło taniej, poza tym mieliśmy ciągły podgląd, ile tak naprawdę materiału poszło na ściany. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klimaw 05.12.2008 14:53 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 a jak zamówisz materiał z robocizną nie odliczysz tych 15% bo ich wcale nie zapłacisz A dlaczego? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
pierwek 05.12.2008 15:13 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 dlatego że za usługę tynkowania z materiałem zapłacisz 7% vatu Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
mdzalewscy 05.12.2008 15:55 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 dlatego że za usługę tynkowania z materiałem zapłacisz 7% vatu ojej pierwek, myśl trochę, gdyż dopłacisz do robocizny 7% 2 opcje ************************************* MATERIAŁ OSOBIŚCIE, BEZ FAKTURY 1) 600 x 13zł = 7800 + materiał (piach bez faktury, cement/wapno z fakturą) 6600 zł i dodatkowo odliczysz 15% od cement/wapno = ~13600 MATERIAŁ z fakturą Wykonawcy 2) 600 x 24zł = 14400 + 7% VAT = ~15408 Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
pierwek 05.12.2008 15:59 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 jeszcze jest 3 opcja - materiał można kupić od złodzieja albo samemu ukraść w tej ostatniej opcji będzie najtaniej bo tylko 7800zł + materiał gratis Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klimaw 05.12.2008 17:10 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 jeszcze jest 3 opcja - materiał można kupić od złodzieja albo samemu ukraść w tej ostatniej opcji będzie najtaniej bo tylko 7800zł + materiał gratis Zawsze jest tak , że jak zlecisz coś global to wykonawca cię łoi po kieszeni jak może. Na pewno doliczy marżę,narzut jak zwał tak zwał na wszystko co możliwe więc lepiej kupić samemu i odliczyć ten VAT. Piasek rzeczywiście jest zawsze bez faktury. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
mdzalewscy 05.12.2008 19:35 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 Zawsze jest tak , że jak zlecisz coś global to wykonawca cię łoi po kieszeni jak może. nie łoji a zarabia, ty łojsz swego pracodawcę ?, czy może swoich pracowników ? dużo dobrych wykonawców, których znam ma problemy finansowe bo nie doszacowują kosztów. przykład, ktoś to na forum pisał, że za tynki ekipa brała 13zł/m2 kładzione ręcznie, powiedzmy, że ekipa zrobi miesięcznie 700m2 = 9000zł, co w przeliczeniu na brygadę 3-4 osobową legalnie pracujacą, po odliczeniu ZUS, kosztów dojazdu, wyżywnienia na budowie, ubrań roboczych, telefonów, okazuje się iż CI ludzie pracują jak niewolniki za pensje prawie głodowe. Wszystko jest dobrze jak jest robota, jak wchodzą przestoje, lub opóźnienia w płatnościach to taki wykonawca leży i kwiczy. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klimaw 05.12.2008 19:47 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 nie łoji a zarabia, ty łojsz swego pracodawcę ?, czy może swoich pracowników ? Nie chodziło mi o robociznę tylko narzuty na zakupionym materiale.Czytaj uważnie. Idą do hurtowni , mają upusty a klientowi liczą normalnie. Znana praktyka-czyż nie? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
frykow 05.12.2008 19:55 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 Wszystko jest dobrze jak jest robota, jak wchodzą przestoje, lub opóźnienia w płatnościach to taki wykonawca leży i kwiczy. To jest biznes. Jak nie potrafi sobie kosztów policzyć to nad czym się litować (tzn. można się litować, ale obowiązku nie ma). Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klimaw 05.12.2008 20:57 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 5 Grudnia 2008 To jest biznes. Jak nie potrafi sobie kosztów policzyć to nad czym się litować (tzn. można się litować, ale obowiązku nie ma). frykow-co tam masz w tym samochodzie? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
frykow 06.12.2008 08:02 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Grudnia 2008 To jest biznes. Jak nie potrafi sobie kosztów policzyć to nad czym się litować (tzn. można się litować, ale obowiązku nie ma). frykow-co tam masz w tym samochodzie? Już gdzieś to wyliczałem To było z 50 słupków ogrodzeniowych, dwa kanistry wody po 50 litrów, 12(?) worków cementu, narzędzia, krzesła i ja. Auto dało radę Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
mynia_pynia 06.12.2008 08:48 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Grudnia 2008 Miałam robione tynki tradycyjne ręczne, cena za robociznę to 23 zł, sama kupiłam materiał, innej opcji nie było.Ponieważ pracy u mnie było dużo, tu i tam trzeba było zamaskować kilka "bawołów" i widziałam ile pracy tynkarze wkładają, umówiłam się, że im dopłacę i końcowa cena wyszła 27zł za 1m2.W porównaniu do waszych cen ta cena jest kosmiczna, ale mój tynkarz nie narzeka na brak roboty, na mojej budowie czasami zjawiali się przyszli klienci żeby oglądnąć dzieło tynkarza.Tynki były filcowane, minęło już 3 miesiące i ani pół ryski, spękania, wszystko ładnie dosycha, a ściany wystarczy zagruntować podkładem i pomalować. A i ta cena nie była jakaś kosmiczna gdy szukałam tynkarza. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
mdzalewscy 06.12.2008 15:31 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Grudnia 2008 moja ekipa 2 osobowa właśnie skończyła, brali za robociznę 14 zł + 2zł filcowanie, w 2 miesiące położyli 968m2 tynków, zarobili łącznie 15,5 tyś czyli wychodzi brutto miesięcznie na głowę 3875zł, jak na kogoś kto skończył 5 klas podstawówki to faktycznie głodowa pensja skoro umiesz liczyć to policzyłeś że w sumie wzieli 16zł a nie 13zł inna sprawa, że nie umiesz liczyć kosztów 3875zł ale brutto - 30% kosztów (ZUSY, itd...) - wyżywienie - narzędzia (łata, kielnia, wszystko się psuje, niszczy, gubi) - inne koszty (telefon, ubranie, itd..) - dojazdy (czasami to grosze czasami duża suma), amortyzacja pojazdu, a na budowwie po paru latach jest jak śmieć mi tu wychodzi 1500zł !!!!!!!!!!!, teraz podziel to jeszcze na przestoje, święta. Chyba że napiszesz mi kolego, że więcej zarabiali bo ZUSy nie płacili, a jak coś się stanie to kto będzie karmił dzieciaki tynkarza, TY !!!! jeśli sam nie płaci to jego ryzyko, dureń jest a za co on ma dom pobudować, wiem nie obchodzi CIę to, tylko później są dramaty, patologie, alkohol i przestępstwa za które często bezpośrenio i pośrednio płacimy. Pewnie rodzina tynkarza bierze zasiłek z pomocy, za który my wszyscy płacimy, płacimy za Twoje tynki Sami gdzieś pracujemy, chcemy aby nasz Parcodawca dobrze nam płacił i płacił za nas podatki mamy prawo się targować, walczyć o niższą cenę, ale musmy też wiedzieć skąd to się bierze i jakie niebezpieczeństwa za sobą ciągnie Miałam robione tynki tradycyjne ręczne, cena za robociznę to 23 zł, sama kupiłam materiał, innej opcji nie było. Ponieważ pracy u mnie było dużo, tu i tam trzeba było zamaskować kilka "bawołów" i widziałam ile pracy tynkarze wkładają, umówiłam się, że im dopłacę i końcowa cena wyszła 27zł za 1m2. . mynia_pynia, ale to jest jakaś realna i uczciwa cena za tynki Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
mdzalewscy 06.12.2008 17:53 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Grudnia 2008 PS wczoraj robili u mnie miksokretem wylewkę 11zł/m2 zgarnęli razem za 2 dni pracy 1300zł, normalnie śmieć nie pieniądz robisz nadintepretację, nie pisałem, że pieniądz to śmieć, naprawdę nie masz pojęcia o robocie, akurat się składa, że mam mixokreta swego, za 2 dni pracy razem tylko 1300zł ! ! !, taka brygada to min 3 osoby, z reguły 4. Sam nowy mixokret to około 150tyś zł. Dobra brygada robi przez 2 dni nawet 300m2. powiedz lepiej jakim samochodem śmieciem ty jeździsz ja mam swój prywatny samolot myślę, że dyskusja bez sensu i tłumaczenie, że to są samochody najczęściej w leasingu myślę ze czas to zakończyć Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.