Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przypisy do Historii Szałasu ...


Fenix999

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytam o te rolety bo zauważyliśmy że coraz więcej osób z nich rezygnuje , na rzecz lepszej klasy okien . Zależy też do czego będziemy uzywać rolet . Chronić przed złodziejami - można , chronić dom w upał przed nadmiernym nagrzewaniem - tu już bym polemiozował czy spełniaja swoją funkcję . :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o te rolety bo zauważyliśmy że coraz więcej osób z nich rezygnuje , na rzecz lepszej klasy okien . Zależy też do czego będziemy uzywać rolet . Chronić przed złodziejami - można , chronić dom w upał przed nadmiernym nagrzewaniem - tu już bym polemiozował czy spełniaja swoją funkcję . :-?

 

tak właśnie uczynilim :D

przed złodziejami ochrona marna, zaciemniać latem to ja nie planuję bo jakoś grobowiec rodzinny mi się jeszcze nie marzy i jeszcze w pigułę kasy kosztuje - po co mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zdania są podzielone . U nas podobnie , małża jest za roletami , ja coraz bardziej skłaniam się ku rezygnacji z nich .

 

A powiedzcie , te wasze okna mają jakieś dodatkowe zabezpieczenia , takie bajerki typu "głośne klikanie" przy przekręcaniu klamiki , albo zamki w niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się tez roletowy bajer podoba, ale przydatność znikoma, da się toto zwykłym nożem do tapet unieszkodliwić (a propos antywłamaniowej ochrony), chłodek mogą zapewnić estetyczne rolety wewnętrzne lub inne zasłony vel żaluzje, a jak juz total skwar bedzie, to za cenę rolety na okno tarasowe - mam klimę do całego domu.

 

dlatego darowlim sobie, ale jak bym miała zbędne 18 k - to pewnie bym sobie machnęła, tak dla bajeru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zabezpieczeń, to sorki za laicki jezyk, ale poprostu nie znam się na tym

1- mamy w oknach jakieś rygle (ponoć w naroznikach) co by nie dało się okna w całości wywalić

2 - szyby antywłamki z jakąś folia czy innym czyś co ma zapewnić, że jak ktoś z młotka lub buta przywali, to szyba sie pokruszy, ale nie wypadnie, wgniecie się jakby- wybacz ale nie sprawdzę tego na własnych szybach :wink:

3 - proponowano nam jeszcze kluczyk od wewnątrz - rozważamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie po pierwszych wycenach , może argument ekonomiczny pomoże nam rozwiązać problem . O roletach opowiadał nam jeden pan na targach (okna drewniane) że da się je zneutralizować w 60 sekund i w dodatku bezszmerowo . Jakiś filmik im pokazywali na szkoleniu . :o

 

A tak przy okazji to ilu komorowe okna zamówiliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę rzucić namiary małży , niech wybiera , potem będzie na nią ! :wink: Jak się tak troche im przyjrzałem to dojrzałem że są już nawet szesciokomorowe . :o

 

są, ale moim skromnym zdaniem, to taka sztuka dla sztuki jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wskażniki, współczynniki działają niektórym na wyobraznię . Ja te wszystkie zapewnienia o samych superlatywach przyjmuje z przymrużeniem oka 8)

 

 

q, k, r czy inne literki 0,00000000001 w jedną czy drugą stronę , wsjo rawno, mnie nie przekonuje - nieadekwatne do ceny.

 

sukces - to dobrze wstawione okna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces - to dobrze wstawione okna :D

 

No i tu jest sedno sprawy . Mam nadzieje że te okna mnie nie przyprawią o zawał caną jak i wykonaniem .

 

Tak przy okazji dalszego ciągu molestowania , to jakie parapeciki przewidujecie ? :wink:

 

wewnętrzne marmur, na zewnątrz blacha ocynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemówie z pozycji lenia . Niech spadnie deszcz , to nie trzeba będzie betoniku podlewać ciągle .

Hahaha - tak samo mi sie marzyło :) Raz nawet kropiło i mielismy podlewanie darowane :)

 

Właściwie to powinienem się cieszyć dzisiaj , cyrografik podpisany , jeszcze tylko parę drobnych formalności i powinno być z górki . Oczywiście nie obeszło się bez paru zgrzytów . Pan rzeczoznawca jakoś tak przeoczył te kupe materiałów co była przed domem no i jeszcze studzienki z przyłączem wod też nie zauważył , co w rezultacie obniżyło nasz wkład własny. Zamiast zadowolenia że wszystko idzie do przodu czuję się jakbym miał dużego kaca . No ale ja malkontent i wielka maruda jestem ....

Z rzeczoznawcami tak to jest - przed kredytem robią 3-4 zdjęcia, na których g... widać, ale potem jak będziesz wnioskował o kolejną transzę to przyjedzie Pan i wytknie Ci każde niedociągnięcie. Ja musiałam sciągnąć dekarza na dach, żeby udawał, że pracuje, bo leżąca blacha i faktura za nią rzeczoznawcy nie wystarczyły :)

 

Wkleje jeszcze ze dwie foty z wnętrza domu . Teraz to jeszcze wygląda jakby tam było dużo wolnej przestrzeni, ale to się zmieni i będzie - takie małe ?

Po tynkach znowu zobaczysz przestrzeń - jakies większe te pomieszczenia się wydają :)

 

A w weekend malowanko pokoju , tak na przygotowanie maluszka . :(

A to przyjemny weekend Cię czeka :) Godzina zero już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...