Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wkład kominkowy z wentylacją mechaniczną?


marbuz

Recommended Posts

Podciagam temat

 

Witam.

Do domów z rekuperacją najodpowiedniejsze są paleniska (wkłady kominkowe), spełniające wymagania niemieckich norm DIN Plus.

Jeżeli wkład posiada znaczek informujący o tym, to znaczy (między innymi) o tym że w 100 procentach pobiera powietrze z zewnątrz domu podczas funkcjonowania przy zamkniętych drzwiczkach.

Wiele wkładów wyposażonych w podłączenia umożliwiające podpięcie powietrza z zewnątrz, pobiera również częściowo powietrze z pomieszczenia poprzez regulacje dopływu powietrza, pseudo systemy czystej szyby (zwykły brak uszczelki w górnej części szyby) czy niezbyt dobrze dopasowane drzwiczki.

Pozdrawiam.

 

Forest Natura jeszcze w innym miejscu Pisałeś, że m.in wiele wkładów Jotula spełnia te wymagania. Chcę zakupić wkład I 18 Harmony z Jotula ale nie znalazłem na stronie informacji o spełnieniu -lub nie -tych norm din o ktorych Pisałeś. Instrukca na stronie nie jest w jeżyku polskim, w anggielskojezycznej tez nie zauwazyłem. Prosze więc o informację, czy taki wkład (Jotul I 18 harmony) mający podłączenie z zewnatrz nadaje sie do domu z wentylacją mechaniczną z reku. czy ewentualnie ktoś z Was ma taki wkład oraz wentylacje z reku ?

 

Hej nikt nie może pomóc ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do prośby o ocenę wkładu.

Ja planuję kupić Arysto 10 P DJ czyli z boczną szybą bez szprosa.

Wcześniej Pan lechoslaw kierzkowski napisł że Arysto robi przyzwoite wkłady.

Czy takie z boczną szybą też spełniają te wymogi czyli przyzwoitą szczelność i możliwość pobierania powietrza tylko z zewnątrz ?

 

I czy zdecydować się na podnoszenie szyb w górę ?

 

I ostatnie pytanko :oops:

Czy przy takim wkładzie ma sens montaż "systemu" akumulacji ciepła kształtkami z akubetu (Cebud)?

 

Pozdrawiam

I proszę praktyków o poradę bo sprzedawca zawsze potwierdzi wszystko co chcę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do prośby o ocenę wkładu.

Ja planuję kupić Arysto 10 P DJ czyli z boczną szybą bez szprosa.

Wcześniej Pan lechoslaw kierzkowski napisł że Arysto robi przyzwoite wkłady.

Czy takie z boczną szybą też spełniają te wymogi czyli przyzwoitą szczelność i możliwość pobierania powietrza tylko z zewnątrz ?

 

I czy zdecydować się na podnoszenie szyb w górę ?

 

I ostatnie pytanko :oops:

Czy przy takim wkładzie ma sens montaż "systemu" akumulacji ciepła kształtkami z akubetu (Cebud)?

 

Pozdrawiam

I proszę praktyków o poradę bo sprzedawca zawsze potwierdzi wszystko co chcę :wink:

 

na kurtynę leci z pomieszczenia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciagam temat

 

Witam.

Do domów z rekuperacją najodpowiedniejsze są paleniska (wkłady kominkowe), spełniające wymagania niemieckich norm DIN Plus.

Jeżeli wkład posiada znaczek informujący o tym, to znaczy (między innymi) o tym że w 100 procentach pobiera powietrze z zewnątrz domu podczas funkcjonowania przy zamkniętych drzwiczkach.

Wiele wkładów wyposażonych w podłączenia umożliwiające podpięcie powietrza z zewnątrz, pobiera również częściowo powietrze z pomieszczenia poprzez regulacje dopływu powietrza, pseudo systemy czystej szyby (zwykły brak uszczelki w górnej części szyby) czy niezbyt dobrze dopasowane drzwiczki.

Pozdrawiam.

 

Forest Natura jeszcze w innym miejscu Pisałeś, że m.in wiele wkładów Jotula spełnia te wymagania. Chcę zakupić wkład I 18 Harmony z Jotula ale nie znalazłem na stronie informacji o spełnieniu -lub nie -tych norm din o ktorych Pisałeś. Instrukca na stronie nie jest w jeżyku polskim, w anggielskojezycznej tez nie zauwazyłem. Prosze więc o informację, czy taki wkład (Jotul I 18 harmony) mający podłączenie z zewnatrz nadaje sie do domu z wentylacją mechaniczną z reku. czy ewentualnie ktoś z Was ma taki wkład oraz wentylacje z reku ?

 

Hej nikt nie może pomóc ? :(

 

do tej pory się nadawał, ale firmy czsem coś zmieniają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W temacie:

Mam reku i kominek Tarnave 16 kW.

Szczelne podlaczenie powietrza do spalania z zewnatrz rura.

Mam tez kociol gazowy - takze z zamknieta komora spalania.

Wszystko po to, aby nie mieszac strumieni powietrza. Kazde urzadzenie zaopatruje siebie w powietrze i wyrzuca produkty spalania.

Tarnava spisuje sie (od 4 czy 5 juz lat - nie pomne :-) ) - bardzo dobrze.

Jak sie ustrojstwo rozgrzeje to nie podchodz :-) (200 kg rozgrzanego zeliwa).

Szczegoly, ktore mam u siebie przy kominku:

- przepustnice (regulowana) na wlocie powietrza do kominka

- dwie przepustnice na wlocie (standard w Tarnavie)

- szyber (przepustnica na wylocie)

To pozwala bardzo dobrze kontrolowac predkosc spalania (wydzielane cieplo)

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

mam pytanko nastepujące.

 

Jaką średnicę i z jakiego materiału poprowadzić rurę doprowadzającą powietrze do paleniska?

 

Czy Wszystkie "dobre" znaczy faktycznie szczelne wkłady mają jednakowy otwór wejściowy?

 

Mamy podłogę na gruncie w projekcie więc co teraz wsadzimy z tym zostaniemy.

 

Dodam, że instalować będziemy kominek z płaszczem, went mechaniczna zrównoważona nawiewno wywiewna, Dom ma pow użytkową 195m2, wysokość pomieszczen ok 2,77 m.

 

Forest kiedy będzie działać twoja strona internetowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Włóż pod warstwę ocieplenia czerwoną rurę kanalizacyjną fi 160 mm, z małym spadkiem na zewnątrz. Jest uniwersalna bo podłączysz do niej każde palenisko - zarówno małe po zredukowaniu wylotu, jak i olbrzymie, potrzebujące np. rozdziału na dwa doloty.

Strona będzie ... niebawem ... :rolleyes:

Chociaż jak mam czytać tak złośliwe komentarze jak w innych wątkach, to z premedytacją mam ochotę udowodnić niektórym że można obecnie bardzo dobrze funkcjonować jako firma i bez niej, tak jak to się robiło jeszcze parę lat temu ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...