Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Impresja Sylwi i Pawła - komentarze ;-)


Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Witaj marijah :D

 

Dziękujemy za kibicowanie, my też trzymamy kciuki szczególnie za Wasz dach ,który mam nadzieję że pojawi się jeszcze przed zimą. :lol:

 

U nas prace idą dosyć szybko, hehe jak na razie, większą częśc materiału mieliśmy zakupione dużo wcześniej tak więc brakowało nam tylko pozwolenia i ekipy sprawnej.

 

Pozdrawiamy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

My równiez zakupilismy materiał duzo wcześniej(5 lat temu), jak jeszcze pustaki suporex były po magicznej cenie 4.50 za sztuke.

Niestety połowe musieliśmy dokupić teraz. Wcześniej planowaliśmy wyremontować nasz stary dom, jednakże rozebranie poddasza i wymiana stropu była po prostu nieopłacalna i postanowilismy wybudować nowy domek:)

 

A na pozwolenie czekałam 9 miesięcy.... :evil:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dziękujemy.. :D

 

W sumie to kolor wyszedł nie taki jak chcieliśmy ale po kilku dniach wydaje się być już nie taki ostry ( jaskrawy)....hehe.

Trzeba po prostu oczka przyzwyczaic , bo jak do tej pory to tylko pustak się swiecił....hehe

 

A drzwi masz rację są na razie tylko do kotłowni, na wejściowe musimy jeszcze poczekać do ok 12 maja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A ja z życzeniami dla uroczej Haneczki :D

Pragnę poinformować, że urodzeni w tym dniu to ludzie szczęśliwi, wiem to z doświadczenia ponieważ też urodziłam się 14.05, tylko nieco wcześniej (wcześniej nawet niż Mama Hani :wink:

A tak na marginesie, domek całkiem, całkiem

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Sylwia!!! Piękny dom... te kolorki, cudne :D Możesz mi napisać co to za drzwi, te wejściowe i ile kosztowały???? Są super i idealnie pasują do koloru okien :o :o :o :o

 

P.S. Normalnie w tych drzwiach to jakbym siebie widziała, może to złudzenie, ale strasznie podobne jesteśmy :o

a i jeszcze jak możesz to napisz jakie masz okna, czy to może profil brugmann arte czy salamander???

Pozdrawiam gorąco i na pewno będę dopingować wykańczanie domku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj AlutkaJurek :D jeśli chodzi o koszty te najgłówniejsze to

sprawy papierkowe 5600 zł

hydraulika materiał 30000 zł

elektryk materiał 3000 zł

stal 5300 zl

dach materiał 31000 zł z oknami

ogrodzenie siatka 6700 zl

pustaki 10200 zł

bloczki fundamentowe,pustak stropowy,belki stropowe 10500

cement 10000

okna 7500

beton na fundament 4500

brama garażowa 4400

beton na strop 3800

styropian 4000

drzwi wejściowe 3700

drzwi do kotłowni 1500

hydraulik robocizna

 

na razie tyle ,bo córcia wzywa,hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki,z tego wynika,że podałaś mi koszt materiałów na stan surowy zamknięty.Super.Przepraszam,że wciełam się wam z pytaniem w dziennik budowy.Gratuluję córci i domku.My jesteśmy na etapie poszukiwań wiadomości,a projekt jest już wybrany.Budowę zaczynamy w przyszłym roku,bo wtedy zjedziemy do kraju.Jak czas pozwoli proszę o wymiary wykusza.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już piszę dalej, :)

no tak koszty które podalam są oczywiście do pewnego etapu , bo cala wykończeniówka przed nami :-? do tego jeszcze studnia, bo w naszej gminie wodociąg=nie ma takiej mozliwości, kostka, brama wjazdowa.

 

Jeśli chodzi o usługi , czyli robociznę to drogo jak cholera ,hehe

np

elewacja 15500

murarz 13200

dekarz 10000

tynki 6000

hydraulik 7600

elektryk 3200

 

Wykusz ma wymiary 90*106*90,jest na pewno mniejszy niż w waszym projekcie ale ogólnie nie jest taki mały może być jak dla mnie.

Acha glębokość wynosi 90 cm.

 

Jesli zdecydowaliście na Malibu to dobry wybór ,bo domek jest bardzo ladny, co prawda kuchnia jest od ogrodu ale pewnie mozna się przyzwyczaić.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i serdecznie dziękuję za wiadomości.Wasz domek jest już bardzo ładny,co dzień oglądam go w Twoim dzienniku.Nasz kolorystycznie też ma być podobny do waszego.Jeżeli chodzi o okno w kuchni,to mamy zamiar wprowadzić w tym projekcie kilka zmian tj.zamiast okna w salonie z obu stron to będą duże okna na dłuższej ścianie,schody przeniesiemy w miejsce łazienki,garaż wsuniemy na linię prostą od wejścia tak aby nad wejściem zrobić balkon.To są takie większe zmiany,aresztę się zobaczy.Proszę wklejaj zdjęcia,bo jestem ciekawa dalszych efektów.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariomili drzwi są firmy Stolpaw, robione na zamówienie, kosztowały 3700 pln :(. NIe są antywłamaniowe, niestety. Kolor to dąb rustykal, kupiliśmy je w firmie która sprzedaje okna, drzwi, parapety itp. i m.in. współpracują z tym producentem. Firma znajduje się oczywiście w naszym mieście.

Jesli chodzi o wymiary to 140x210.:

 

AlutkaJurek zmiany jak najbardziej były ale w sumie to bardzo małe.

Powiększyliśmy okno w kuchni, zamurowaliśmy przejście z salonu do hollu (to bliżej kominka), w kotłowni zamiast okna są drzwi ;-)

Powiększona brama garażowa na 310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...