Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obudowa kominka z marmuru


Recommended Posts

mam pytanie jestem przed podjęciem decyzji w kwestii zabudowy kominka marmurem. Kamieniarz chce zostawić przerwę między wkładem żeliwnym a kamieniem (po prostu kamień nie będzie dotykał wkładu). Przerwa ma mieć około 3 mm ja upieram się żeby tego nie było i teraz moje pytranie sprawadza się do tego czy ta przerwa jest konieczna czy to może wymysł kolejnego fachoca żeby tylko się nie napracować za dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam takiej informacji w instrukcji, jeżeli ktoś już ma gotowy kominek to niech tylko zmieży jakie ma szczeliny po bokach kominka, nadole oraz ugóry i tyle chodzi mi o praktyczną radę opartą na własnym doświadczeniu, tak abym mógł skonfrontować to z zaleceniamimoje kamieniarza. Przestaje ufać powoli każdemu fachowcowi nawet najlepszemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrób tak - każ kamieniarzowi zrobić tak jak Ty chcesz, ale w umowie zawrzyj punkt, że w razie poprawek za rzeczy, przy których się upierasz aby zrobić je tak jak Ty chcesz, zapłacisz dodatkowo za nie.

Pozbędziesz się tym sposobem kilku stówek...(no może nawet kilkunastu)

Pomimo tego że uważam iż kamieniarz nie jest osobą, która powinna wykonywać kominki (nagrobki - to co innego!!!), ten Twój, wykazuje wyjątkową trzeźwość umysłu i fachowość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W jednym z kominków trawertyn na szerokości 40 cm, "spuchł" pod wpływem temperatury o 7 mm :o . Jakież było moje ździwienie...

Kamień pochodzenia organicznego (marmur, trawertyn) potrafi sporo zmienić wymiary pod wpływem ciepła.

Generalnie - przerwa powinna wynosić tyle, ile stwierdzi wykonawca. Bo potem to on jest odpowiedzialny za ewentualne naprawy i reklamacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...