Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylewki


belfego

Recommended Posts

Dostałem ofertę na wykonanie wylewek: 2 razy po 5 cm styro na dole, do tego 6 cm wylewki, na górze 3 cm styro i 5 cm wylewki. Calość 200 m podlóg 11 za metr wylwki, bez materiału .Do tego dwie paltey cementu, wywrotka żwirku, styropian i folia.

Czy to dobra oferta? Ile styropianu ( metrów szesciennych, ) muszę zakupić, jak to policzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cena w porządku, raczej tanio jeśli zawiera również położenie styropianu.

Miej świadomość jednak, że wylewkarze rozkładają styropian dość niedokładnie. Dlatego my rozkładaliśmy styropian sami, jako że mamy podłogówkę, aby było dokładniej. W 2 osoby, 160m2 zajęło nam 5 dni po 8h dziennie. Dla porównania wylewkarze w 3 osoby oszacowali tę robotę na 3h. Zatem musi być różnica w jakości pracy.

 

1m3 zawiera 20m2 styropianu o grubości 5cm. Liczy się to w bardzo prosty sposób:

 

1 m3 / 0.05m (grubość styropianu w metrach) = 20 m2

1 m3 / 0.03m = 33,33 m2

 

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robocizna podłóg wyszła tak:

- 2 warstwy hydroizolacji (papa x2 + gruntowanie) 14zł/m2

- układanie styropianu: parter 80m2 2x5cm po 12zł/m2, 5cm w garażu i łazience górnej na kleju po 6zł/m2, piętro reszta 5cm, 75m2 po 4zł/m2, skomplikowane :)

- same wylewki z włóknami polipropylenowymi, 15zł/m2 za 182,6m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

jesteś zadowolony? możesz kogoś polecić? piszesz o włóknach, były w cenie czy płaciłeś za cały materiał?

 

ps.

nikt nie podaje grubości wylewki.... a chyba ma znaczenie czy wylewa sie 4 czy 10 cm. jak to u Was wygląda?

 

ps.2

na allegro ceny doszły, a raczej zeszły do 10-11 zł.

 

U mnie robocizna podłóg wyszła tak:

- 2 warstwy hydroizolacji (papa x2 + gruntowanie) 14zł/m2

- układanie styropianu: parter 80m2 2x5cm po 12zł/m2, 5cm w garażu i łazience górnej na kleju po 6zł/m2, piętro reszta 5cm, 75m2 po 4zł/m2, skomplikowane :)

- same wylewki z włóknami polipropylenowymi, 15zł/m2 za 182,6m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka 6 cm, bo mam wszędzie na parterze podłogówkę, poddasze rozłożenie styro 10 cm i wylewka 5 cm - 15 zł/m2. Oczywiście są to wartości średnie, bo od razu po fundamentach był zalany chudziak (jeśli tak można nazwać podłogę grubości 20 cm) no i wiadomo, że idealnie równy to nie był, więc w niektórych miejscach jest 7 cm a w niektórych 5 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku 12 zł / m2 robocizna + 2 zł / m2 układanie styropianu, materiał wyszedł ok 35 zł / m2 . Całość ok 150 m2 ( parter + piętro ), parter styropian 13 cm + 7 cm wylewka, góra 7 cm wylewka. Robota była robiona pod koniec grudnia. Co do ekipy nie miałem uwag w 2 dni i było po robocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfego napisał

Dostałem ofertę na wykonanie wylewek: 2 razy po 5 cm styro na dole, do tego 6 cm wylewki, na górze 3 cm styro i 5 cm wylewki. Calość 200 m podlóg 11 za metr wylwki, bez materiału .Do tego dwie paltey cementu, wywrotka żwirku, styropian i folia.

Czy to dobra oferta? Ile styropianu ( metrów szesciennych, ) muszę zakupić, jak to policzyć?

Co do ceny to powiem tak może być :wink:

ale mam jedno ale

wywrotka żwirku

do jastrychu żwir ??? :o :o

jakoś dziwnie trochę, że piach to tak ale żwir ??

 

i jeszcze jedno

ludzie styropian rozkładajcie sami, no chyba że macie sprawdzoną firmę, widziałem jak to robią, rach ciach i zrobione a wylewka przykryje szczeliny, dlatego ja sam robiłem styropian 2x 5cm + 2 cm od ściany, ale tak jak ja zrobiłem to mi zajęło kilka dni a fachowcy robią w kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam popatrzeć na naszej stgronie jak my układamy styropian, i układamy go w kilka godzin - czterech doświadczonych chłopa i styro leży tak że palca nie wciśniesz między płyty - nie czas jest tu wykładnikiem a doświadczenie :)

 

http://www.wylewka.com/_files/gallery_pictures/id120/image/image.jpg

 

reszta tu:

 

http://www.wylewka.com

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...