Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylewki


belfego

Recommended Posts

Z tego co piszesz wynika, że jedna osoba ułożyła 80 m2, tj. 16 m2 dziennie = 2 metry na godzinę...

Czegoś tu nie rozumiem....

 

Ma ktoś inne doświadczenia???

 

Cena w porządku, raczej tanio jeśli zawiera również położenie styropianu.

Miej świadomość jednak, że wylewkarze rozkładają styropian dość niedokładnie. Dlatego my rozkładaliśmy styropian sami, jako że mamy podłogówkę, aby było dokładniej. W 2 osoby, 160m2 zajęło nam 5 dni po 8h dziennie. Dla porównania wylewkarze w 3 osoby oszacowali tę robotę na 3h. Zatem musi być różnica w jakości pracy.

 

1m3 zawiera 20m2 styropianu o grubości 5cm. Liczy się to w bardzo prosty sposób:

 

1 m3 / 0.05m (grubość styropianu w metrach) = 20 m2

1 m3 / 0.03m = 33,33 m2

 

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Polecam popatrzeć na naszej stgronie jak my układamy styropian, i układamy go w kilka godzin - czterech doświadczonych chłopa i styro leży tak że palca nie wciśniesz między płyty - nie czas jest tu wykładnikiem a doświadczenie :)

 

http://www.wylewka.com/_files/gallery_pictures/id120/image/image.jpg

 

reszta tu:

 

http://www.wylewka.com

 

Pozdrawiam.

 

A czy tutaj nie powinno być dylatacyjnej taśmy przy spotkaniu podłogi ze ścianą ?

jestem przed wylewkami, więc chętnie się dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam popatrzeć na naszej stgronie jak my układamy styropian, i układamy go w kilka godzin - czterech doświadczonych chłopa i styro leży tak że palca nie wciśniesz między płyty - nie czas jest tu wykładnikiem a doświadczenie :)

 

http://www.wylewka.com/_files/gallery_pictures/id120/image/image.jpg

 

reszta tu:

 

http://www.wylewka.com

 

Pozdrawiam.

 

A czy tutaj nie powinno być dylatacyjnej taśmy przy spotkaniu podłogi ze ścianą ?

jestem przed wylewkami, więc chętnie się dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj nie powinno być dylatacyjnej taśmy przy spotkaniu podłogi ze ścianą ?

jestem przed wylewkami, więc chętnie się dowiem...

 

Oczywiście że powinna być i będzie, ale najpierw jeszcze podrównanie piaskiem miejsc gdzie nie dało ułożyć się styropianu następnie folia budowlana i dopiero taśma dylatacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wylewki zależy także od tego z czego będzie izolacja przeciwwilogciowa na parterze i ewenutalnie górnej łazience a także o tego ile cm wylewki w poszczególnych pomieszczeniach trzeba zrobić.

 

Ceny folli a ceny papy to dwie rozbieżności.

 

Folia chodzi po 1-2 zł, papa po 11~12 zł - oczywiście za 1m2. Ceny mniej więcej.

 

Więc przy założeniu że trzeba wykonać np 80m2 izolacji (+zakładki) to:

- folia wychodzi 320 zł (dwie warstwy po 2 zł za 1m2)

- papa 1920 zł (dwie warstwy po 12 zł za 1m2).

 

Różnica 1600 zł! Przy większych metraż jest ona jeszcze większa. Oczywiście to tylko szacunkowe wyliczenia, ale pokazują jak różne mogą być ceny za 1m2 wykonania wylewki z materiałem, w zależności od zastosowanej technologii.

 

Ponieważ rozeznawałem się ostatnio w cenach za wylewki zauważyłem są dwie szkoły. Jedni robią tylko z folią a jedni jak to mówia "zgodnie ze sztuka budowlną" tylko z papą.

 

Wykonawca który będzie robił u mnie wylewki weźmie okolo - ceny z materiałem na gotowo - 45 zł/m2 (folia) - z papą wycena wychodziła 57zł/m2. Zastanawiam sie jeszcze czy nie zrobić 1 warstwy papy a pozniej 1 warstwy folli, ceny wyjdzie pośrednia.

 

Parter to około 12cm styro + 7cm wylewki (50m2), garaż kotłownia bodajże 5cm styro i 5 cm wylewka (25m2), poddasze 2 styro + 5cm wylewka (56m2) a w jednym pokoju 3cm styro + 6 wylewki (19m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dyktowania cen przez wykonawcow wlasnie sie konczy.

Podobnie jak nadmiar pracy dla nich. Wraca normalnosc na rynek budowlany.

Albo mocno negocjujcie albo poczekajcie za 2-3 miesiace bedzie duzo taniej.

 

Podobnie z materialami - wrzutki typu ze cos tam podrozalo (np.styropian, kafle wloskie) - mozna skomentowac jednym slowem tym gorzej dla nich.

Towar mozemy kupic od producenta, albo jesli bedzie za drogi dla nas - wkrotce kupimy go od syndyka jego masy upadlosciowej.

 

Budownictwo stanelo - teraz los rzesz wykonawcow i producentow zalezy od nas garstki ktorzy jeszce buduja. wiec teraz my mozemy dyktowac ceny.

Zatem ostro negocjujmy , lub poczekajmy bo napewno bedzie taniej!

 

Znika rowniez smieszny obyczaj umawiania sie z fachowcami z rocznym wyprzedzeniem. Mysle ze teraz budowanie stanie sie przyjemniejsze, szybsze i tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dyktowania cen przez wykonawcow wlasnie sie konczy.

Podobnie jak nadmiar pracy dla nich. Wraca normalnosc na rynek budowlany.

Albo mocno negocjujcie albo poczekajcie za 2-3 miesiace bedzie duzo taniej.

 

Podobnie z materialami - wrzutki typu ze cos tam podrozalo (np.styropian, kafle wloskie) - mozna skomentowac jednym slowem tym gorzej dla nich.

Towar mozemy kupic od producenta, albo jesli bedzie za drogi dla nas - wkrotce kupimy go od syndyka jego masy upadlosciowej.

 

Budownictwo stanelo - teraz los rzesz wykonawcow i producentow zalezy od nas garstki ktorzy jeszce buduja. wiec teraz my mozemy dyktowac ceny.

Zatem ostro negocjujmy , lub poczekajmy bo napewno bedzie taniej!

 

Znika rowniez smieszny obyczaj umawiania sie z fachowcami z rocznym wyprzedzeniem. Mysle ze teraz budowanie stanie sie przyjemniejsze, szybsze i tansze.

 

Co kawałek to widze że siejesz..

ZAWSZE MOGŁEŚ OSTRO NEGOCJOWAĆ CENY. I SZUKAĆ TANICH I DOBRYCH EKIP.

Jeżeli chcesz poczekać żeby było taniej to proszę bardzo.

 

 

W Krakowie i okolicach ceny wylewek 14-18zł/m2 robocizna. Jak narazie nic tanszego nie znalazlem co nei znaczy ze nie bede szukal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

2x folia + styropian 10cm+folia robimy 80m2 wylewka 6cm (46,5zł/m2)

2x folia + styropian 2cm+folia robimy 60m2 wylewka 6cm (31,5zł/m2)

 

Wszystko po stronie wykonawcy (układanie, materiały, wylanie). Podane ceny są cenami brutto.

 

Dużo ? Mało?

 

Pozdrawiam

 

Przemek

 

Chyba dobra cena.

Z ciekawości przeliczyłem ile u mnie te grubości by wychodziły i różnica jest tylko 280,- zł na całości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
kolego wez poprawke na to ze jeszcze sie sezon nie zaczol i ceny sa niskie a jak chcesz to przesledz rynek i zobaczysz ze ceny powoli ida w gore masz racje ze kryzys i mozna negocjowac ale w wiekszosci to padaja deweloperzy ktorzy rabali wszystkich po koleji a z drugiej strony to ktos kto robi swoje dobrze bedzie mial robote z polecenia pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wez poprawke na to ze jeszcze sie sezon nie zaczol i ceny sa niskie a jak chcesz to przesledz rynek i zobaczysz ze ceny powoli ida w gore masz racje ze kryzys i mozna negocjowac ale w wiekszosci to padaja deweloperzy ktorzy rabali wszystkich po koleji a z drugiej strony to ktos kto robi swoje dobrze bedzie mial robote z polecenia pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...