Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o radę w sprawie ociepelnia poddasza wełną rockwool !


belfego

Recommended Posts

Jak ocieplać ??????????????

(krokwie 18, folia wysokoparopszepuszczalna Braas divoroll, więc bez dylatacji) - chce dać 18 cm toprock i 5 cm superrocka między profile, ale nie wiem, czy ocieplać cały dach - do kalenicy - czy tylko do wysokości sufitów i potem pomiędzy sufitem a podloga na stryszku. poczatkowo chciałem calą powierzchnię dachu ocipelić toprockiem 18, a potem jeszcze pod podłogą i pomiędzy sufitem tak samo. Pokoje dodatkowo 5 cm Superrorcka.

Boję sie jednak, że "zakiszę" ten dom i wilgoć nie bedzie miała ujścia, chociaż mam na strychu wstawionych 6 dachówek z takimi wylotami wentylacyjnymi.

Proszę bardziej doświadczonych inwestorów o radę, jak mam ocieplić to poddasze.........

 

Pilne, ponieważ chcę kupić już materiał !!!!!!!!!

Z góry dziekuję wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplasz tylko to co styka się z pokojami na poddaszu, czyli skosy do sufitu i sam sufit. Co do "kiszenia" od środka dajesz paroizolację na skosach, więc nie ma problemu - ja zwykle radzę inwestorom, żeby w pomieszczeniach "mokrych" czyli np. łazience dawali też paroizolację na suficie, w pokojach nie musi jej być jeśli masz wentylowany stryszek nad poddaszem, a powinien być wentylowany szczeliną w kalenicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem inwestorem.

koszt zapewne bedzie jednakowy jesli wykonasz izolacje miedzy krokwiami po kalenice a dodatkowe ocieplenie polozysz jedynie na skosach i suficie.

 

Można i tak, tylko po co przez cały okres grzewczy ogrzewać niepotrzebnie kubaturę stryszku, a do tego sprowadzi się zaizolowanie między krokwiami do kalenicy. Dla mnie to nie jest dobry pomysł - powtarzam - izolacja w skosach do sufitu oraz na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzi mietek79!!! Tylko tak. My mamy parterówkę z poddaszem nieużytkowym i tylko ocieplenie daliśmy między jętki. Dach jest nieocieplony. Folię paroizolacyjną daliśmy tylko w łazienkach. Jeśli zdarzy się jakiś przeciek to lepiej jeśli będzie widoczny na suficie, niż gdyby woda miałaby się zbierać w wełnie( a Ty nieświadom byś był tego :evil: ). A tak poza tym to może zadzwonić do doradcy z firmy Rokwool? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko już było po kilka razy na forum.....

 

Zbytnio szanuje swój czas, by go trawic na czytaniu tego forum i tych samych informacji "po kilka razy" :D

Wszystkim , którzy udzielają rzetelnej rady dziękuję.

Tylko patrząc na to z drugiej strony nie szanujesz czasu ludzi, którzy muszą pisać podobne posty po raz kolejny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej rockwoola!

Usiłowałem to ułożyć na skosach. Tragedia!

Oddałem i wziąłem Isovera.

 

...a ja wolę jednak Rockwoola... twardsza, lepiej się ją układa, gryzie jak cztery isovery - niestety :evil:

 

Nie żebym się upierał bo może to sprawa indywidualnych odczuć, ale teoretycznie (i dla mnie w praktyce) wełna skalna więcej się kurzy, ale zdecydowanie mniej kłuje (gryzie) od szklanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

trochę już pewnie "przeterminowane" ale odpowiem:

- współczynnik przewodzenia ciepła gorszy - to był główny powód

- rozrywa się,

- kruszy

- sypie w oczy i nie tylko

Miałem do czynienia z Knaufem, Isoverem, Ursą i Rockwoolem. Każdy w rolce nie płytach. Wybrałem jak napisałem.

 

Wypowiedziałem swoją subiektywną ocenę.

To wolny kraj.

Ja lubię turbodiesla pod maską i Isovera na poddaszu. Szanuję wybory innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ocieplałem poddasze akurat co do wełny rockwool nie miałem żadnych zastrzeżeni wiadomo że pyli ale nie bardziej niż inne i układa się ja znacznie szybciej i lepiej niż isovera. Natomiast do wełny isover miałem duże zastrzeżenia wełna nie trzymała swoich parametrów już gdzieś w jakimś wątku to pisałem jak rozwijałem rolkę to na początku miała normalna grubość, a pod koniec już była rzadsza i cieńsza. Jednak mamy wybór i każdy kupuje jaka uważna dla siebie za lepszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam również Rockwool i ociepliłem 15 między krokwiami i 5 między stelaże, skosy do samego szczytu i potem równiez sufit na podaszu, zostało mi parę metrów więc położyłem luzem na suficie poddasza, także w niektórych miejscach jest około 40 cm, nie narzekam.

 

Sąsiad ma również 4-spadowy dach i ocieplił tylko sufity na poddaszy bez skosów ponad sufitem, w zimie z jego szczytu dachu szybciej topnieje śnieg niż z mojego. Nie wiem czy to ma związek z tym, ale może więcej ciepła mu przechodzi przez dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam również Rockwool i ociepliłem 15 między krokwiami i 5 między stelaże, skosy do samego szczytu i potem równiez sufit na podaszu, zostało mi parę metrów więc położyłem luzem na suficie poddasza, także w niektórych miejscach jest około 40 cm, nie narzekam.

 

Sąsiad ma również 4-spadowy dach i ocieplił tylko sufity na poddaszy bez skosów ponad sufitem, w zimie z jego szczytu dachu szybciej topnieje śnieg niż z mojego. Nie wiem czy to ma związek z tym, ale może więcej ciepła mu przechodzi przez dach.

 

Jak to mawia mój serdeczny kolega:

"W naszych warunkach klimatycznych każdy kłak upchany na strychu i skosach kiedys się zwróci."

 

Ja mam jeszcze inne porównanie przy tej samej grubości ocieplenia u mnie na dachu leży snieg a u znajomego już nie.

Dlaczego?

Ja robiłem sam, a on miał do tego "fachowców".

Jak mu wytykałem, że tu czy tam odwalaja lipę to mówił, że przecież przed położeniem płyt to wszystko poprawią.

Poprawili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówkę/blachodachówkę macie identyczną? konstrukcję dachu, pochylenie równiez? jak i położenie budynku względem stron świata?

 

Nie w tym rzecz.

Ja po prostu widziałem tę robotę. Dziury od membrany do stelaży, braki wełny w narożnikach lukarn, niedokładnie podocinane "trójkąty" - po prostu papraki.

 

Ale na świadectwie energetycznym pewnie mu wyjdzie tak samo jak i mi, albo nawet lepiej :wink:

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...