Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SPARTOLONA ROBOTA. Czym wypełnić szpary między płytami g-k.


Leming

Recommended Posts

Stan na dzisiaj jest taki. Mieszkanie ma kilka lat płyty g-k na łączeniach pękają. Wcześniej to szpachlowałem gipsem do renowacji ale widzę że nadal płyty pracują. Rysy pojawiają się co roku w tych samych miejscach. Czym wypełnić te miejsca ? Potrzebuję coś elastycznego do szparek o szerokościach do 2 mm. Prawdopodobnie w tych miejscach niema siatki. Raczej napewno. Chodzi mi o kosmetykę a nie o remont ze zrywanie polowy płyt.

Z gory dzięki za pomoc

Pozdrawiam Leming

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś był popełniony bląd na etapie stelażu, spoinowania - niestety mam złą wiadomość - nic nie pomoże zbytnio

 

możesz spróbować zastosować masę zbrojoną rigipsa, ale to może nie wyeliminować całkowicie problemu (zmniejszy napewno).

 

ale ja sobie, to bym wypełnił rysy masą, przytarł łączenia i wkleił/wtopił tam papier do spoinowania, powtarzam papier a nie siatkę. I na masę kończącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy pojawiają się co roku w tych samych miejscach

a dokladnie jakie to miejsca?

 

Narożniki wewnętrzne i łączenia płyt sufitowych ze skosem dachu. W miejscu gdzie sufit łączy się z płytą na krokwiach jest długa rysa wzdłuż łączenia.

...a może jest to kontrolowane pęknięcie ale nie wypełnione akrylem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli połączenie ślizgowe, ale to nie jest w tym kierunku tylko prostopadle do tego. Oczyściłem to dzisiaj zagruntowałem atlasem unigruntem. Teraz zamierzam dać jak mówi darek75 klej do spoin na to flizelinową taśmę i zatrę gładzią. Może przestanie pękać.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ja akrykowałam wszystkie łączenia na styku ściana /sufit z kg .... jest wiele miejsc gdzie akryl nie wytrzymał i popękał :roll:

Czasem jedna warstwa akrylu nie wystarcza... lepiej nanieść dwie w odstępie paru dni... czasem na akrylu farba pęknie... ale jeśli płyty bardzo pracują to żaden akryl się na tym nie utrzyma... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja naprawiałem popękany sufit jak mi go zalali przy wylewaniu posadzki na piętrze - było tego 40m2!!!

 

Najpierw szlifierką kątową i tarczą lamelową z papierem ściernym (taka z listkami papieru) zeszlifowałem spoiny do papieru - cała szpachlówka ze siatką. Zagruntowałem dobrym gruntem (jak pamiętam to Knaufa) i spoinowałem od początku. najpierw jedna siatka przyklejona do płyty, zaszpachlowana szpachlówką VARIO Rigipsa i w świeżą jeszcze szpachlówkę wtopiłem następną siatkę i na to jeszcze jedną siatkę szerszą - 10cm też wtopioną. Do spoinowania używam tylko Vario lub Uniflota... C40 jakoś mi nie leży... takie zapoinowanie pokrywam gładzią, szlifuję, gruntuję i maluję... tak naprawiony sufit nie popękał już parę lat. Tylko że w tym wypadku przyczyna pękania ustała z chwilą wyschnięcia sufitu.

 

...zamiast siatki można dać taśmę flizelinową lub papierową. Mnie wystarczyła siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...