Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybraliśmy orzech. Firma "avante" - rekomendacja zadowolonych znajomych. Mąż obeznany dobrze w tematyce ocenił, że są porządnie wykonane (analizowal profil i inne parametry), więc zaufamy. Wyszło ok. 18,5 tys., dziś przyjeżdżają panowie na działkę wymierzać, a wstawianie... cóż - błyskawicznie - bo będzie już za 1,5-2 tygodnie (szybka produkcja w stosunku do innych, na które czeka się miesiąc). Bardzo nam to na rękę, bo zależy nam na czasie :)

Powiem Ci saraa, co u nas przemawiało za tym, by były obustronnie "drewniane" - przede wszystkim dają wrażenie ciepłego wnętrza przy ogólnym widoku na pomieszczenie. Druga sprawa - nie będziemy mieć firanek, tylko drewniane żaluzje / rolety rzymskie i do takich akcentów białe okna mają się nijak. Następnie - wiemy już mniej więcej jaka będzie u nas kolorystyka wnętrza i też białych okien w tym wszystkim nie widzę. Nie mam żadnego argumentu za białymi ramami, lecz to oczywiście rzecz widzi'mi'siów! Masz czas do namysłu. Najwięcej powie ci wnętrze, gdy po prostu zobaczysz je na własne oczy - nawet jeżeli będą to surowe ściany. A tymczasem zapraszamy do nas w odwiedziny - takie wizyty zawsze pomagają w jakichkolwiek wyborach!

 

I kolejna rzecz,z którą się zgadzamy:) Bardzo bym chciała również drewniane żaluzje...nie wiem jak to wychodzi cenowo (raczej sporo;( )może wiesz jak to się finansowo przedstawia?Czy to się płaci z m2? Rolet rzymskich raczej nie chcę.Bardziej klimatyczne są dla mnie żaluzje,oczywiście drewniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IZA ponieważ dodatki do okien to jedna z ostatnich myśli jaka nam będzie konkretnie zaprzątać głowę, jeszcze o nich nie myśleliśmy, prócz teoretyzowania, co by nam tam pasowało... Kiedyś widzieliśmy w IKEI drewniane żaluzje i pamiętam że były strasznie drogie - ale piękne - jakoś tak zawsze cena jest wprost proporcjonalna do waloru estetycznego heh. Ale do wybierania żaluzji jeszcze hohoho czasu. Na razie nawet okien nie mamy :) Ani drzwi. Ani podłogi. Nawet sufitu na górze brak... Edytowane przez acici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z ktorego pokoju zrobi sie klitka.

Schody w salonie odpadaja totalnie, dwoje dzieci i jak sobie pomysle o tabunach odwiedzajacych kolegow i kolezanek przechodzacych mi przez salon to dziekuje bardzo.Nawet yabudowanie tego scianka chyba wiele nie zmieni ,bo i tak ktokolwiek wlezie na gore bedzie musial najpierw wlezsc mi do salonu niemal ,a ja tam leze na kanapie i jakos tak krepujaco...

Wywalilo mi polskie litery wiec sorry za pisownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klitka sie zrobi z salonu, 'fabrycznie' ma 4,5 + 1m wykusz pod balkonem, z tych 4,5 metr zajmują schody, wcięcie w narożniku też wizualnie zmniejsza salon.

Jak do tego zamkniesz klatkę schodową, to masz wizualne 3,5m jak dla mnie porażka.

My powiększamy balkon (niestety) likwidując wcięcie w narożniku, + ażurowe schody. Nie powinno być tragedii.

Żeby zupełnie oddzielić klatkę schodową, musiał byś zmienić kierunek schodów (start z ubikacji), a najlepiej zmniejszyć dodatkowo garaż... tak czy siak kiepsko to będzie wyglądać. Jeżeli koniecznie potrzebujesz wydzieloną klatkę schodową, to może inny projekt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Acici

 

My mam już ławy :D

 

Jestem ciekaw jak bedzie się wasz dom prezentował z oknami. Też wybraliśmy orzech na okna , brama garazowy tez orzech , dachowka ciemny grafit. Mamy teraz dylemat co do koloru garażu. Jak wy robićie garaż ? (w projekcie jest klinkier) i jaki kolor wybraliście ? (tak jak słupy tarasowe i komin). A i czy macie juz drewno elewacyjne wybrane i czy mozecie sie jakims namiarami producentów podzielić :))

 

Pozdr dla szmaragdowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bramę zamówiliśmy wisniowski z napedem nice 6,5k z montazem. Drzwi tez jeszcze nie mamy wybranych ale jak cos zamowicie to napisz moze nam tez podpasuje :) Tez myslimy o rowkach wzdluz garazu i tez nie wiem czy nie zostawimy na sam koniec decyzji. Koniecznie napisz jak drewno jakieś wybierzecie :)) No i wstawcie te okna wkońcu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acici widze ze praca wre. a mnie krew zalewa bo wniosek o pozwolenie złożyłem i okazało sie ze musze jeszcze uzupełnić jeden dokument o którym mi architekt nie raczył powiedzieć. normalnie jestem wściekły 1 m-ce zmarnowany ....... quźqwa biorą kase i w d.... mają człowieka .....

wasz domek w porównaniu do tego co ostatnio widzieliśmy wygląda rewelacyjnie. mam nadzieje że pomimo opóźnień z pozwoleniem na jesieni wystartuje .. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wszystkim Bobom Budowniczym najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiejnocy!

ABY SKRZYDŁA WIARY PRZYKRYŁY KAMIENIE ZWĄTPIENIA I UNIOSŁY SERCA, A WIELKANOCNY SYMBOL ŻYCIA DAŁ WAM SIŁĘ I NADZIEJĘ... BEZ KTÓRYCH BUDOWA DOMU SIĘ NIE ODBĘDZIE! :)

 

http://i792.photobucket.com/albums/yy206/acici_photos/wielkanoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:Bardzo się cieszę, że znalazłem kogoś kto buduje dom wg projektu mg szmaragd, gdyż ja także zdecydowałem się na budowę tego domu. Już myślałem, że nikomu ten dom nie przypadł do gustu mimo swojej prostoty i praktyczności oraz wielu swoich zalet, a przede wszystkim architektonicznie wychodzący z nudnej i niepraktycznej oraz spowszechniałej utartej mody na budowanie domów z użytkowym poddaszem. Życzę powodzenia wszystkim budowniczym tego domu, a w szczególności Acici, którego galeria z postępów budowy bardzo mnie zainteresowała i już wiem, że będę ją bardzo uważnie śledził. Pozdrawiam wszystkich "szmaragdowców".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj Acici :) Obserwuje Twój wątek już od jakiegoś czasu, jednak nie ładnie tak podczytywać a nic nie napisać ;) Nie ukrywam że Szmaragd był moim faworytem i byliśmy prawie zdecydowani, finalnie jednak wybraliśmy Kasjopeę. Masz bardzo ciekawe pomysły, zatem pewnie nie raz Wasz Szmaragdzik będzie dla mnie inspiracją. Pozdrawiam i obiecuję odwiedzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a zwłaszcza autorkę wątku :).

 

Właśnie przymierzam się do kupienia tego projektu i taka prośba do wszystkich, którzy budują/wybudowali taki domek o możliwość podania lokalizacji ich posesji.

Po prostu chciałbym zobaczyć go "na żywo". Acici naprawdę rewelacyjnie wyszedł Wam Szmaragd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej acici,

 

Ile wyszło Wam metrów po stworzeniu wykusza i podciągnięciu jadalni do tyłu? Pierwotnie użytkowych jest 133,7m2.

Planuje usunięcie wykusza tylnego (a co za tym idzie usunięcie balkonu) wraz z cofnięciem jadalni (tak jak u Was), tylko nie wiem czy wtedy nie będzie zbyt wąski ten salon?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i planujących budowę. My z żoną należymy do tych drugich. Bardzo podobają nam się domy tego typu co "Szmaragd". W szczególności cenimy sobie fakt, że nie ma tu żadnych skosów w pokojach. Niestety przed kilkoma dniami otrzymaliśmy WZ, w których określono nam maksymalną wysokość górnej krawędzi elewacji - 4 m i maksymalna liczba kondygnacji: 2 kondygnacje nadziemne w tym poddasze użytkowe. Zamierzamy złożyć wniosek o zmianę tych warunków na takie, które umożliwią nam budowę domu takiego jak Szmaragd lub podobnego. Chciałbym wszystkich zapytać czy mieliście podobną sytuację i czy udało wam się pomyślnie ją rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...