Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie.

Przymierzamy sie do budowy tego domku.

Zastanawiamy sie tylko nad rodzajem ogrzewania. Nie jest to łatwy wybór...

Jestem ciekawa jakie ogrzewanie Wy zastosowaliście bądź macie zamiar zastosować przy takim projekcie jak Smaragd.

Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo
Witam wszystkich serdecznie.

Przymierzamy sie do budowy tego domku.

Zastanawiamy sie tylko nad rodzajem ogrzewania. Nie jest to łatwy wybór...

Jestem ciekawa jakie ogrzewanie Wy zastosowaliście bądź macie zamiar zastosować przy takim projekcie jak Smaragd.

Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Pozdrowienia

 

Witaj

My zdecydowalismy sie na piec na pellety plus kominek z płaszczem. W miejscu gdzie budujemy nie ma sieci gazowej a nie chcielismy miec zbiornika na gaz ktory tzreba wymiac co pare lat i do tego przy instalacji na gaz jest duzo paiperologi.Ogrzewanie na pelet jest "czyste" ekologicznie i w uzytkowaniu i działa automatycznie, nie trzeba przy tym bez przerwy chodzic. Do tego dom chyba juz w projekcie jest dosc dobrze ociepony bo kierbud mowi ze za duzo tej wełny :) ale zostawiamy tak jak jest w projekcie. Do tego bedzie rekuperator wiec chyba na ogrzewanie nie wydamy majątku :)

PIec na pellet do domu tej wielkosci to jakies 8 -9 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przyznam, ze projekt spodobał mi się na tyle ze na początku przyszłego sezonu rozpoczynam budowę. Mam tylko kilka uwag i pytań może tez wątpliwości np dotyczące małej łazienki, brakiem gościnnego pokoju na dole; ewentualnie czy ktoś z forumowiczów ulokował kominek w innym miejscu. Byłbym wdzięczny gdybym mógł ewentualnie obejrzeć dom. Z góry dziękuje za informacje. gdyby ktoś z forumowiczów chciał napisać na email [email protected]

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo
W naszym przypadku w domu beda mieszkaly dwie osoby plus kot :) jak narazie ... wiec miejsca i pokoi jest dosc. Zeby wygospodarowac pokój na dole to na myśl przychodzi mi rozwiązanie polegajace na zrobieniu garazu tylko na jedno stanowisko a w pozostałej czesci bedzi miejsce na dodatkowy pokój i powiekszoną łazienke ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo
Tez zastanawiałem się nad jednym stanowiskiem w garazu ale tu występuje konflikt kto niałby w nim parkować :D . Może mógłbyś przesłać mi troche wiecej zdjeć z budowy... ?

 

Pozdrawiam

Radek

 

Czesc

 

Wysłałem Ci maila

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo

Chyba jak narazie to jest jedyny "Szmaragd" z MG Projekt w budowie :)

Kilka fotek z postepów na budowie

 

Salon

http://i807.photobucket.com/albums/yy357/Viyo/200908271456.jpg

 

Widok z jadalni na hol. W głębi drzwi do łazienki a dalej drzwi do garazu.

http://i807.photobucket.com/albums/yy357/Viyo/200908271457.jpg

 

no i więźba ,....

http://i807.photobucket.com/albums/yy357/Viyo/200908281462.jpg

 

Jak widac z wieźbą dom chyli sie ku upadkowi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie:)

 

długooo szukałam projektu domku piętrowego ( a jak wiecie nie jest łatwo) i w końcu znalazłam SZMARAGD :) Decyzja podjęta - to będzie ten domek:)

Teraz czekam na pozwolenie a na wiosnę planuję ruszyć z budową (przy dobrych wiatrach).

Zrobiłam trochę zmian - parter:

- w miejsce kuchni - pokój gabinet

- w mejsce jadalni - kuchnia

- jadalnia w miejsce taras

- planuję jeszcze wstawic prysznic w tej małej łazience kosztem garazu - ale to zobaczę jak już będą mury.

Piętro:

- pokój/garderobę chcępodzielić na dwie części -w pierwszej części z oknem planuję zrobić małą łazienkę z wejsciem z sypialni, w drugiej części planuję pralnię z wejsciem z holu.

Takze bacznie będę śledzić postępy w budowie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo

Hej Gianna

 

Fajne pomyslane zmiany ...pare osob podnosiło problem braku gabinetu na dole ... u nas zostawiamy gabinet na górze.... z doswiadczenia wychodzi nam ze jak gabinet jest blisko salonu, kuchni to oazą spokoju do pracy nie bedzie a z drugiej strony zazwyczja jest tam niezly pier..lnik porozkaldanych papierów wiec lepiej trzymac go z dala :)

Na gorze tez podzieliliśmy garderobe na mała łazienkę i graderobe ....pralnie mamy wykrojona z czesci sypialni.

 

Postaram sie złaczyc rzuty po zmianach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Viyo

 

niestety tez bym chciała zrobić gabinet na górze i mieć ładną przestrzeń na dole, ale niestety do mojej drugiej połowy przychodza klienci wiec muszę zrobic gabinet na dole i to z wejsciem z wiatrołapu :(

Myśle, że skorzystam z Waszego pomysłu i również zrobię pralnię z części sypialni z wejsciem z łazienki :)

Zazdroszczę Wam że już macie postawiony domek :) Niebawem ta milsza cześć czyli urządzanie :p

Patrze na Twoje rzuty i czy na dole pomiędzy wiatrołpem a hall-em planujecie zrobić szklane i rozsuwane drzwi oraz szklaną ściankę ????

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo
Hej Viyo

 

niestety tez bym chciała zrobić gabinet na górze i mieć ładną przestrzeń na dole, ale niestety do mojej drugiej połowy przychodza klienci wiec muszę zrobic gabinet na dole i to z wejsciem z wiatrołapu :(

Myśle, że skorzystam z Waszego pomysłu i również zrobię pralnię z części sypialni z wejsciem z łazienki :)

Zazdroszczę Wam że już macie postawiony domek :) Niebawem ta milsza cześć czyli urządzanie :p

Patrze na Twoje rzuty i czy na dole pomiędzy wiatrołpem a hall-em planujecie zrobić szklane i rozsuwane drzwi oraz szklaną ściankę ????

 

Pozdr

 

Tak ....plan jest właśnie taki :) ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viyo
O prawdziwych kosztach bede mógl sie wypowiedziec jak juz skonczymy. Wiele zalezy od tego co do domu "wrzucisz" możliwosci sa ogromne :) ...materiały... wykonczeniówka ...ale generalnie kosztorys ktory jest na stronie MG Projketu jest bliski prawdy .... jakies 400 tys na pewno trzeba miec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Także szukałam projektu domku piętrowego, znalazłam trzy, które nam odpowiadały: Hildę z Archipelagu, Elizę z Archeco i właśnie Szmaragd. Byliśmy zdecydowani na Elizę, ale po znalezieniu Szmaragdu jesteśmy pewni w 99%, że będziemy właśnie jego budować. Na razie jesteśmy na etapie podglądania i zaznajamiania się z tematem, myślę, że jak się uda to na wiosnę może będzie już PnB, tfu tfu żeby nie zapeszyć :D Chociaż wiadomo jak to bywa, nie wiem czy się wyrobimy eh. Ale grunt to myśleć optymistycznie :)

Naniosłam trochę poprawek. Również uważam, że mógłby być gabinet na dole, ale cóż, tak też jest dobrze. Powiększyłam łazienkę na parterze kosztem garażu. Oddzieliłam ścianką salon od jadalni. Na górze zrobiłam natomiast 4 pokoje rezygnując tym samym z garderoby koło łazienki, a pokój ten 7 metrów powiększyłam kosztem pokoju koło łazienki. Nad garażem i pomieszczeniem gospodarczym chcemy taras. Dodałam także trochę okien, m.in. w łazience, a z okna na klatce schodowej chcemy zrezygnować na rzecz luksferów. :D Trochę tych zmian jest heh ;) Strasznie zazdroszczę, że już macie tyle zrobione, uh nie wiem kiedy my będziemy na tym etapie budowy... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...