Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 285
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

od jakiegoś czasu poszukiwałam forum na którym mogłabym wymienić informacje na temat SZMARAGDU. Jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami projektu i mamy zamiar przystąpić do nanoszenia na projekt małych, kosmetycznych zmian i w końcu dostać pozwolenie na budowę. Przeczytałam całe forum i żałuję, że wielu zdjęć już nie można zobaczyć. Jeżeli nie stanowi to problemu to prosiłabym o przesłanie fotek na mail-a [email protected] . Chętnie zobaczę na jakim etapie jesteście. U nas na razie puste pole, myślę że w tym roku nie uda nam się nić zrobić choć w planach były fundamenty. Opóźnienie powstało w skutek nieścisłych zapisów miejscowego planu zagospodarowania miasta, ale już wszystko jest wyjaśnione i zaczynamy działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem z Lublina i noszę się z zamiarem rozpoczęcia budowy. Jestem na etapie wybierania projektu i nie ukrywam, że Szmaragd bardzo mi się podoba. Mam działkę na wsi w Dominowie na lubelszczyźnie. Okolica urokliwa, spokojna, wokól budowane są domy raczej tradycyjne, kryte dachówką. Wybierając projekt kierowałem sie przede wszystkim tym , zeby nie miał poddasza ze skosami. I tak trafilem na Szmaragd.

Bardzo chętnie zobaczyłbym państwa dom w trakcie budowy i porozmawiał o szczegółach projektu (mój adres mailowy: [email protected])

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez RobiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ja również trzymam kciuki za Waszą budowę. Będziemy budować Szmaragda za rok (już się zdecydowaliśmy na ten projekt) i z ciekawością oglądam Wasze zdjęcia :)

Nasz dom powstanie w okolicach Warszawy (Nieporęt).

 

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam serdecznie budujących i obserwujących dom Szmaragd.

My zaczniemy budowę nie wcześniej jak w przyszłym roku, ale zapewne na dniach dokonam zakupu projektu bo słyszałem że od 1.10 mają podrożeć a od 1.01.11 również o VAT. Więc niema co się zastanawiać tylko zamawiać.

Bardzo mi się podoba zmiana w postaci wykusz w kuchni jak w projekcie Kaspopeja jaki również poszerzenie garażu o kilka cm. Ponadto to rozwiązanie daszku nad tarasem jest rewelacyjnym rozwiązaniem - jak dla mnie strzał w 10

Nie mogę się już doczekać kiedy będą jakieś nowe zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom rośnie w oczach jak sie patrzy na zdjęcia. nim się obejrzycie a strop będą zalewać.

jeżeli chodzi o garaż to tylko ze względu na pom. gosp. chce powiększyć max żeby miało 2m czyli chcę przesunąć o dwa trzy pustaki. rozmawiałem narazie z firmą od której mamy zakupić projekt. koszt nie aż taki duży. a o ile chcieliście poszerzyć garaż skoro architekt odradził tą zmiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością czytam jak przebiega Wasza budowa Szmaragdziku, gdyż my na wiosnę przymierzamy się właśnie do tego projektu. Z niecierpliwością czekam na Wasze nowe materiały:)))))) Są cudne i szlenie pomocne:) Tak jak Wy nie mogę doczekać się efektu końcowego:)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drąże temat poniważ akrchitekt u którego będe dokonywał zmiany to firma która mi ten projekt sprzeda (pośrednik) teraz się zastanawiam czy oby nie chcą wyciągnąć odemnie kasy a jak przyjdzie do wykonania w realu projektu o każe się ze wyciag za duży etc ....

a mała łazienka została poszeżona w waszym projekcie. ja myśle żeby ja troszke wysunąć w strone garażu i zmieścić brodzik pod prysznic w tym miejsca.

 

niezłe klocki z ta kotłownią. ale kto to może przewidzieć co i jak. moim zdaniem piec gazowy to idelane rozwiązanie przynajmniej nie trzeba biegać co jakiś czas z łopata. a jak dom dobrze ocieplony to i gazu duzo się nie zuzyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić w mg projekt ale powiedzieli mi że ni mają czasu na jakie kolwiek zmiany w projekcie i odesłali mnie do firm współpracujacych z nimi w spraiwe ewentuualnych zmain. tweirdzą ze się da tylko trzeba zbrojenie wzmocnić.

mam jeszcze jedno pytanie do was czy jakbym chciał sobie zrobić kanał w garaży to czy musze to zgłosić przed do adaptacji projektu czy z kieronikiem budowy się umówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć, mam pytanie, czy Wasza ekipa buduje również w Warszawie? Na wiosnę ruszamy z naszym Szmaragdem i szukamy sprawdzonych ludzi. Dajcie znać proszę.

Budowa idzie widać sprawnie do przodu :) A kolor klinikieru wybraliście super.

 

Pozdrawiam

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sprawdzeni są, natomiast nie wiem jak z podróżowaniem po Polsce:) bo oni mieszkają pod Lublinem. Na pewno przeszkodą jest mieszkanie, bo wówczas musielibyście zapewnić im lokum do spania np.na ok.miesiąc z przerwami na powroty do domu na weekendy np. Druga przeszkoda, że ogólnie jest ich 6-ciu, zaś w tak pełnym składzie nie są non-stop. Jednego dnia jest ich 3-ch gdy wylewają beton na fundamenty, a za już za 3 dni są wszyscy i stawiają bloczki fundamentowe..., wszystko zależy od zakresu pracy. Szczerze powiedziawszy - nie mam pojęcia jak to jest z ich podróżowaniem lecz postaram się dowiedzieć jutro, o ile znajdę chwilkę by pojawić się na działce. Nasza historia z nimi zaczęła się również "widoku" - jechaliśmy trasą za miastem, którą dość często pokonujemy i mijając raz czyjąś działkę domu nie było, a następnym razem (chyba z 3 tygodnie później) już stał. Z wrażenia aż się zatrzymaliśmy, by zapytać właściciela skąd wytrzasnął Mrówki Zet, co w takim tempie działają - dostaliśmy namiar i u nas tempo też prędkie, ale przeszkodą była pogoda.... tego nawet oni nie przeskoczą:) Natomiast w trakcie naszej budowy złapali w taki sam sposób już 3 następne domy do zrobienia - ktoś jechał, zatrzymał się zapytać i od razu się umawiał...

Żebyś wiedziała, jakie przeboje mamy z tym klinkierem!! Taki wzór i kolor sobie wymyśliliśmy, że nie ma go na stanie nigdzie w okolicach i czekamy na sprowadzenie z fabryki ze Śląska - transport będzie za 1,5 tygodnia, bo z dwoma paletami nie opłaca im się stamtąd wysyłać samochodu, więc czekamy, aż dostaną większe zamówienie w ten region Polski i między innymi nam dostarczą co chcemy. A tu majster słup przed domem chce budować i nie ma jak - to się wiąże ze stropem i ani zalać tej części stropu, ani stawiać słup....masakra! Majster wymyślił, że poradzi sobie z tym inaczej i coś wymajstrował, ale moja głowa za cienka by to pojąć i opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wielkie dzięki za informacje. Jeśli mogłabyś podać kontakt do kierownika budowy na mój adres e-mail, będę wdzięczna. [email protected]

Wiele ekip budujących w Wawie jest przyjezdna, a Lublin nie jest aż tak daleko. Mamy tutaj odpowiednie zaplecze :) Kwestia dogadania z szefem budowy.

 

Pozdrawiam i życzę jak dłuższej sprzyjającej pogody!

 

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej acici jak tam postępy w budowie ? Ja ruszam na wiosnę z budową teraz jestem na etapie poprawek u nas:

- zmniejszene podcienia /powiększenie jadalni

- również robimy zadaszenia jak w wilii na borowej (czy możesz wrzucić zdjecie z wymiarami tego daszka bo sie gryziemy ile on ma mieć; może napiszesz coś o samej technologi wykonania? A może jakieś zdjęcie już macie tego ?)

- na górze otwieramy garderobę powiekszając sypialnię główną a z małej garderoby po małym powiększeniu robimy 2 łazienkę z wejsciem od sypialni

 

Mam nadzieję że zima da wam jeszcze czas na zadaszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zdjęcia ale niestety nie mogę rozczytać wymiarów, jakbyś mogła mi je na maila wysłać w lepszej jakości to by było super :D

 

[email protected]

 

Technologia: chodziło mi jakie słupy robicie , czy podbitke będziecie robić itp.

 

Ekipa: już jeden dom budowali i było dobrze :)

 

A zapomniałem napisać że będę tu was śledził więc mam nadzieję że nie zrezygnujecie z prowadzenia tak pomocnego dziennika :)))

 

Chętnie też bym złapał do was jakiś kontakt żeby się czasem coś skonsultować, było by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...