Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ja także zdecydowałem się na budowę Fokusa, jednak mam jedno pytanie może ktoś się orientuje i odpisze, mianowicie chodzi o strop, chciałbym zmienić z terivy na Strop typu Filigran lub kanałowy Żerań i jak to się ma do schodów które są w projekcie żelbetowe (odpowiadają mi one najbardziej) i nie chciał bym zmieniać tych schodów. Czy zmiana stropu nie wpłynie na schody??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Fokusowiczów. Mam prośbę do tych, co budują we Wrocławiu lub okolicach. Jeśli ktoś zechciałby podzielić się swoją radością i pokazać nam swój domek, bylibyśmy wdzięczni. My obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu. Mój email: [email protected] :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ja także zdecydowałem się na budowę Fokusa, jednak mam jedno pytanie może ktoś się orientuje i odpisze, mianowicie chodzi o strop, chciałbym zmienić z terivy na Strop typu Filigran lub kanałowy Żerań i jak to się ma do schodów które są w projekcie żelbetowe (odpowiadają mi one najbardziej) i nie chciał bym zmieniać tych schodów. Czy zmiana stropu nie wpłynie na schody??

 

Witam, możesz napisać co Cię zniechęca do stropu teriva? Mój wykonawca zaznaczył, że wybuduje mi ten dom, ale mam nie zmieniać orginalnego stropu. Czy w terivie jest "coś nie tak"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzeglądasz wątki na forum poświęcone stropom teriva to się przekonasz, że wykonawcy zachęcają inwestorów do układania takich właśnie stropów, a to z tej przyczyny, że jest im łatwiej i szybciej taki strop ułożyć. Strop monolityczny wymaga o wiele więcej zachodu. Prawdopodobnie Wasi majstrowie kierują się tą samą logiką. Stąd sugestia by był to koniecznie strop Teriva.

 

Strop ten nie jest sam w sobie jakoś szczególnie zły. Wydaje mi się, że jeżeli jest profesjonalnie ułożony to nie powinno z nim być żadnego problemu. Niektórzy narzekają na tzw. "klawiszowanie", na skutek którego niektóre belki jak klawisze w fortepianie się poruszają, co powoduje pękanie sufitu. Jest to najczęściej spowodowane nierównomiernym obciążeniem.

 

W swoim domu miałem zaprojektowany strop Teriva, ale majstrowie ludzie bardzo uczciwi i solidni zaproponowali mi strop monolityczny jako bardziej stabilny, bez ryzyka klawiszowania i naprawdę mocny i solidny. Poczytałem trochę na forum, poszperałem w internecie i zdecydowałem się na strop monolityczny nad domem. Wyjątek niestety stanowił garaż, gdzie zabrakło w projekcie podciągów. Nad garażem mam strop Teriva. Tak więc za parę lat będę mógł doświadczalnie powiedzieć, który strop okazał się bardziej solidny. Gdyby jednak była możliwość i wiedziałbym o tym wszystkim jeszcze na etapie projektu to bym zrobił wszędzie monolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy zauroczeni Fokusem.

 

My chcielibyśmy rozpocząć budowę latem,teraz załatwiamy formalności.

Czy ktoś z okolic Wrocławia budujący Fokusika,zechciałby nam go pokazać

w realnych rozmiarach?

Będę czekać z niecierpliwością na Waszą życzliwość :D

Pozdrawiam wszystkich dzielnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio jechalem z Dzierzoniowa w kierunku Autostrady i wydawalo mi sie ze widzialem Fokusa (Zadaszony bez okien) w miejscowosci Domaslaw przy drodze nr 8. Mozecie sprawdzic. Dajcie znac. Czy ktos z forumowiczow przyznaje sie do tego konretnego Fokusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie prace się zatrzymały na etapie stanu surowego otwartego. Domek stoi sobie przykryty dachówką, ale jeszcze bez stolarki. Kontynuację prac przewidujemy wraz z przypływem gotówki, co nastąpi dopiero w okolicach czerwca.

 

Wklejam kilka zdjęć z wnętrza, dla tych którzy dopiero planują budowę i są ciekawi jak się prezentują poszczególne pomieszczenia:)

 

Poniżej zdjęcie pomieszczenia nad garażem. Garaż powiększyliśmy do dwóch stanowisk samochodowych, więc i pomieszczenie nad garażem uległo adekwatnemu powiększeniu.

 

http://images45.fotosik.pl/268/b0f3f32c2d57d109med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to samo pomieszczenie (widok na ściankę kolankową). Nie powiększaliśmy jej. Jest dokładnie taka jak w projekcie.

 

http://images47.fotosik.pl/267/f9bc67ed27d3169emed.jpg

 

Pomieszczenie nad garażem, widok na drzwi wejściowe.

 

http://images46.fotosik.pl/266/8aed9980b901e68emed.jpg

 

Pokój na piętrze, nad wiatrołapem, nad wejściem do domu, od frontu. Widok z garderoby :)

 

http://images42.fotosik.pl/179/59950785c1d6b3dbmed.jpg

 

Pokój na piętrze, nad salonem, tył domu. Widok z garderoby:)

 

http://images39.fotosik.pl/263/c4b57293eb555b7emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grigorios za fotki i prosimy o więcej,szczególnie górnych pomieszczeń: małego pokoju i łazienki. Dół jest taki jak w Faworycie,więc można sobie obejrzeć na innym forum,chyba że wprowadziłeś swoje,ciekawe rozwiązania,to chętnie zobaczymy.

Jeśli mógłbyś podzielić się informacją nt wymiarów okien,to byłabym wdzięczna-wyglądają na ogromne-pokoje są jaśniutkie,lubię takie.

Ile dokładnie wynosi ściana kolankowa w pokoju nad garażem i pozostałych?

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!

 

Planuje w tym roku zacząć budowę, kupiłem działkę i szukam jakiegoś projektu spodobał mi się Fokus ale chcę z podwójnym garażem a nie wiem czy on wtedy nie będzie za duży na moją działkę (szer 34m x dł 19,5m)

 

Czy ktoś może mi napisać jak wygląda sytuacja po powiększeniu garażu na 2 stanowiska ile wtedy szerokości ma dom.

 

I drugie pytanie ile Fokus ma powierzchni użytkowej na stronie internetowej projektu pisze 179,03m natomiast w katalogu który zamówiłem pisze 154,65m

 

z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Również zamierzamy budować Fokusa z naniesieniem kilku drobnych zmian. Mężowi bardzo podobają się domy z naczółkami niestety nie ma ich za wiele, a jeśli są to nieładne albo za małe. Przypadkowo w googlach znaleźliśmy Fokusa i zakochaliśmy się w nim.

Podobnie zauważyłam że są rozbieżności między katalogiem a stroną internetową odnośnie powierzchni użytkowej. Może ktoś kto już ma kupiony projekt napisze jaka faktycznie jest jego powierzchnia, gdyz pisałam w tej sprawie do biura ale niestety nie doczekałam się odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...