Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W poniższym linku nasz Fokusik, w końcu doczekaliśmy się więźby dachowej. Podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki i tak to wygląda. Nastąpi rozdzielenie daszku od dachu na frontowej części domu. Coś kosztem czegoś, zadecydowały względy praktyczne wewnątrz domu. Jest naprawdę fajnie w tych pokojach, spokojnie można to miejsce pod skosem zagospodarować. Jak przyjdzie dachówka i daszek to wrzucę fotki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8de3468aeeaf61da.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Niki5 tu mąż Kasiac79, wydaje mi się że w tak pięknym projekcie jak Focus moim zdaniem nie powinno się zbyt wiele modyfikować.Dom traci na uroku i wtedy to nie jest już ten Focus. Na szczęście udało mi się ostudzić zapały żony w zmianach. :wiggle:

Naczółki piękna rzecz czemu ich tam nie ma ?

 

Pozdrawiam Bernard

 

[ATTACH=CONFIG]112088[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]112089[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]112090[/ATTACH]

 

Witam

Zgadzam się z mężem Kasi79 nie posunąłbym się do tak daleko idących zmian w projekcie. Jeśli chodzi o naczółki z kolei mi się nie podobają :(

 

Pozdrawiam wszystkich tworzących to forum, szczególnie weteranów, chylę czoło najwytrwalszym, obserwuje je od dłuższego czasu i jest bardzo pomocne. Ja z moją żoną będziemy budować naszego fokusika II w Siedlcach. Prace rozpoczynamy za, cytuję majstra, 2-3 tygodnie, podobny termin podawał tydzień temu :) ale jakoś wytrzymamy. Zdecydowanie będziemy robić nowoczesną wersję tego domu, poprzez zmianę elewacji, likwidację naczółków pokrycie blachą na rąbek. Pozdrawiam wszystkich. Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich fokusowiczów :D

Również i my zdecydowaliśmy się na ten projekt - jednak budujemy jego II wersję. W sumie to niedawno zaczęliśmy - w marcu. Nasza droga przez projekty była bardzo podobna jak większości z Was, a fokus urzekł nas funkcjonalnością.

Może ktoś mógłby pochwalić się zdjęciami wykończenia elewacji lub podpowiedzieć jakieś ciekawe rozwiązania w instalacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

My zrobiliśmy chyba błąd zostawiając wyczystkę kominka w salonie.

Po fakcie dowiedziałem się, że lepiej byłoby zrobić ją w gabinecie a ostatecznie (mój sprzeciw) w holu.

Teraz muszę kombinować z kominkiem aby zmieścić dojście do wyczystki.

Tak to jest uczyć się na swoich błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi "mistrzowie" bez pytania zrobili wyczystkę w salonie. Tylko teraz nie mam pojęcia jak przez to zrobić kominek :mad:

 

Ja myślę zrobić coś takiego z tym, że za składzikiem drewna będzie wyczystka a góra będzie prosta i zabudowany cały narożnik.

http://www.robiren.pl/_up_img/00001/kom_1.jpg

Jak Wam się to podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do pt23 ile zapłaciliśnie za położenie klinkieru? my mamy uzgodnione 1,90 brutto od sztuki ale ze wszystkim nie robimy z gotowej zaprawy tylko z cementowej

 

Witam.

My placiliśmy 1,8 zł brutto za ułożenie 1 szt. cegły, a zaprawa cementowa, na gotową nie bylo nas stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki za odpowiedź w sprawie daszku.

Belkot, bardzo fajnie to wygląda. Dałbyś więcej fotek jak Twój fokusik wygląda, jeżeli oczywiście to nie problem.

Czy podnosiłeś ściankę kolankową?? Chciałbym zobaczyć jak wygląda z daleka w całości front domu.

Edytowane przez stasikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...