Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie forumowiczów.

Jak wygląda u was sprawa drzwi zewnętrznych frontowych. W projekcie jest ich szerokość 115, robiłem wycenę w kilku firmach i każdy mówił że jest to jakaś dziwna szerokość i trzeba dopłacać. Drzwi firmy cal, dębowe wyliczyli mi na 7 tyś (cena z montażem, klamkami, zamkami. to już całość) ale w tej cenie jest właśnie dopłata do szerokości 900 zł. Czy ktoś miał podobne akcje. Napiszcie proszę jakie drzwi macie i ile kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

jestem na etapie szukania projektu i mam jedno pytanie odnośnie tego projektu. Czy ktoś zmniejszał jego wysokość? Niestety u mnie w planie jest dom dwuspadowy z wysokością max 7,50 m.

Jestem ciekawa czy to nie zburzy wyglądu domu i jego proporcji

 

Fokus ma w szycie dachu 7,95 (wg projektu). Z kominem 8,35. Dlaczego taka wysokość -7,5?.

Dach Fokusa jest zbyt duży aby udało sie obniżyć dom bez ingerencji w proporcje. Może spróbować skrócić krokwie o 20-30 cm.

Ja podnosiłem dom (ścianę kolankową) i wydłużyłem krokwie o 30 cm. Wydaje mi się, że dom nie stracił na wyglądzie.

Ładniej by było z dachem 4-spadowym - projekt Faworyt. Ale inny układ poddasza.

Tak czy siak przy takich operacjach należy uważać na proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie forumowiczów.

Jak wygląda u was sprawa drzwi zewnętrznych frontowych. W projekcie jest ich szerokość 115, robiłem wycenę w kilku firmach i każdy mówił że jest to jakaś dziwna szerokość i trzeba dopłacać. Drzwi firmy cal, dębowe wyliczyli mi na 7 tyś (cena z montażem, klamkami, zamkami. to już całość) ale w tej cenie jest właśnie dopłata do szerokości 900 zł. Czy ktoś miał podobne akcje. Napiszcie proszę jakie drzwi macie i ile kosztowały.

 

My wzięliśmy drzwi PCV. Niecałe 4000 za komplet z montażem. Może nie są najpiękniejsze ale są pewniejsze i bezpieczniejsze niż drewniane.

W pierwszej wersji miały być stalowe ale czytałem, że podrapane trudno jest naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u was sprawa drzwi zewnętrznych frontowych. W projekcie jest ich szerokość 115, robiłem wycenę w kilku firmach i każdy mówił że jest to jakaś dziwna szerokość i trzeba dopłacać. Drzwi firmy cal, dębowe wyliczyli mi na 7 tyś (cena z montażem, klamkami, zamkami. to już całość) ale w tej cenie jest właśnie dopłata do szerokości 900 zł. Czy ktoś miał podobne akcje. Napiszcie proszę jakie drzwi macie i ile kosztowały.

 

Chodzi o drzwi wejściowe do domu? U nas drewniane drzwi, dwa lata temu, kosztowały 2 tyś. z hakiem (mahoń-meranti). To cena z zamkami, klamkami i montażem. Bynajmniej firma w której złożyłem zamówienie nie uskarżała się na to, że drzwi są nietypowe i nie żądała dopłaty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o drzwi wejściowe do domu? U nas drewniane drzwi, dwa lata temu, kosztowały 2 tyś. z hakiem (mahoń-meranti). To cena z zamkami, klamkami i montażem. Bynajmniej firma w której złożyłem zamówienie nie uskarżała się na to, że drzwi są nietypowe i nie żądała dopłaty/

Tak właśnie drzwi wejściowe. Znalazłem tańsze, za 5 tyś. dębowe. Dopłaca się do każdych drzwi które są szersze niż 100. Bynajmniej w kilku firmach tak mi powiedzieli.

A cena jak wiadomo zależy od tego jakie drzwi, jakie drewno itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich

Czym ocieplaliście Wasze Fokusy- chodzi mi o dach? Czy robiliście to samodzielnie? A jeśli nie, to ile kosztowała robocizna? Ocieplenie do kalenicy czy może po suficie? Co z wentylacją? Macie może jakieś rady na chwilę tuż przed ocieplaniem poddasza? Pozdrawiam

Edytowane przez xmagdawx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czym ocieplaliście Wasze Fokusy- chodzi mi o dach? Czy robiliście to samodzielnie? A jeśli nie, to ile kosztowała robocizna? Ocieplenie do kalenicy czy może po suficie? Co z wentylacją? Macie może jakieś rady na chwilę tuż przed ocieplaniem poddasza? Pozdrawiam

 

U nas ocieplenie po suficie. Mamy jedną zimę za sobą i było nam ciepło:) Prace wykonał ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Fokus ma w szycie dachu 7,95 (wg projektu). Z kominem 8,35. Dlaczego taka wysokość -7,5?.

Dach Fokusa jest zbyt duży aby udało sie obniżyć dom bez ingerencji w proporcje. Może spróbować skrócić krokwie o 20-30 cm.

Ja podnosiłem dom (ścianę kolankową) i wydłużyłem krokwie o 30 cm. Wydaje mi się, że dom nie stracił na wyglądzie.

Ładniej by było z dachem 4-spadowym - projekt Faworyt. Ale inny układ poddasza.

Tak czy siak przy takich operacjach należy uważać na proporcje.

 

weszłam na stronę http://www.mgprojekt.com.pl/fokus-2 i jest w opisie: Wysokość budynku: 7,87 m (8,27 m z podmurówką). To skąd wysokość 8,35?. U mnie w planie zagospodarowania jest wysokość budynku w kalenicy max 7,5 m. Znalazłam również gdzieś w necie zdjęcie domu gdzie nie ma schodów wejściowych tylko jeden schodek i tak można zmniejszyć wysokosc? Nie wiem czy można zmienić plan zagospodarowania odnośnie wysokości muszę udać się do gminy i zobaczę czy wyrażą zgodę a jak nie to albo obniżę wys. albo poszukam innego projektu - chociaż ten bardzo przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Siema budowniczy Fokusa, coś ostatnio cisza, wklejam zdjęcie drzwi wejściowych do domu, oraz tych między garażem a domem.

Te ostatnie nieco przerobiłem ale efekt wspaniały. W projekcie otwierają się one do domu (wewnątrz wchodząc do garażu) ale jako że zachodziły by na schody postanowiłem otwierać je do garażu i w ten sposób zamówiłem szeroką ościeżnicę, moim zdaniem wygląda ładnie.

P8030558.jpg

P8030561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witamy serdecznie wszystkich fokusowiczów

przymierzamy się do kupna projektu fokus 2 - duży salon, garaż dwustanowiskowy, oddzielna kuchnia, spiżarnia, dach dwuspadowy - to co nam się podoba w fokusie. tylko wiadomo, że lepiej byłoby go zobaczyć na żywo. czy jest ktoś z Dolnego Śląska, kto byłby chętny pokazać swojego fokusa (może być w trakcie budowy, może być wykończony - głównie chodzi nam o parter - salon, kuchnia, hol). bylibyśmy bardzo wdzięczni.

pozdrawiamy przyszli fokusowicze ania & michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...