Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie forumowiczów.

Jak wygląda u was sprawa drzwi zewnętrznych frontowych. W projekcie jest ich szerokość 115, robiłem wycenę w kilku firmach i każdy mówił że jest to jakaś dziwna szerokość i trzeba dopłacać. Drzwi firmy cal, dębowe wyliczyli mi na 7 tyś (cena z montażem, klamkami, zamkami. to już całość) ale w tej cenie jest właśnie dopłata do szerokości 900 zł. Czy ktoś miał podobne akcje. Napiszcie proszę jakie drzwi macie i ile kosztowały.

 

115 to otwór, wg projektu masz 110 chociaż to też nienormalny wymiar:D nie wiem na jakim etapie jesteś, ale... standardowe drzwi w calu mają 80 (otwór w murze 96) lub 90 (otwór w murze 106). Oczywiście wszystko zależy od kolekcji w nie wszystkich można drzwi powiększyć do rozmiaru "100". Wg mnie lepiej i taniej jest zostawić standardowe szerokości (80 lub 90) i jeśli nam brakuje na szerokości to pogrubić ościeżnicę. Lepiej wygląda i taniej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wstawiłem zdjęcia jak wyglądają drzwi według projektu, nic nie zmieniałem. Drzwi to firma Stolpaw, ładne i solidnie wykonane. Moim zdaniem 80 lub 90 w tym projekcie to trochę za mało, jednak szersze lepiej wyglądają. Ale to zależy kto co lubi. Faktem jest że na pewno szerokie będą droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

JAK KTOŚ MOŻE GŁOSOWAĆ TO MOŻNA ODDAĆ JEDEN GŁOS DZIENNIE - DZIĘKI WIELKIE ZA ODDANE GŁOSY

 

WITAM WSZYSTKICH BIORĘ UDZIAŁ W TRZECIEJ EDYCJI KONKURSU MG PROJEKT W TAMTYM ROKU BARDZO WIELE GŁOSÓW OTRZYMAŁEM OD WAS.

W TYM ROKU JEST NOWA EDYCJA I TEŻ BYM CHCIAŁ WAS PROSIĆ O JAK NAJWIĘCEJ GŁOSÓW PONIŻEJ LINK DO STRONY KONKURSU DOM NAZYWA SIĘ FOKUS W MŁAWIE PAWEŁ PEPŁOWSKI

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODDANE GŁOSY.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/galeria-konkursowa-iii-edycja?pn=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

coś ostatnio zamarło forum - czyżby już nikt nie budował fokusa? my się zdecydowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. jesteśmy na etapie ogrzewania i wody. niedługo tynki. zrobiliśmy kilka zmian w projekcie, lecz niewiele znaczące. "wyprostowaliśmy" okna, zmieniliśmy schody, tak żeby nie było 3 schodków do wejścia nad garaż, łazienkę na górze przenieśliśmy nad podcień i zlikwidowaliśmy spiżarnię na rzecz wiatrołapu.

pozdrawiamy fokusowiczów - ania i michał

fokus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich!

Dopiero przymierzam sie do kupna tego projektu, bo po wielu setkach przeglądniętych projektów wiemy juz z mężem że to ten jedyny :). Nie mniej jednak przeczytałam całe to forum i szkoda wielka, że nikt juz nic nie pisze,a przede wszystkim nie wrzuca zdjęć wykończonych wnętrz. Może ktoś wrzuciłby parę zdjęć, plisss?

W każdym razie mam pytanie czy podniesienie dachu o dwa pustaki to jest to samo, co podniesienie ściany kolankowej o 2 pustaki?

Bo chcemy podnieść dach nad domem i o tą sama wysokość dach nad garażem (który chcemy zaadoptować na naszą sypialnię) aby zachowac proporcje tylko nie wiem własnie czy dach o 2 pustaki to to samo co ściana kolankowa o 2 pustaki?

Oraz czy ktoś wybudował ten dom na podkarpaciu lub jest w trakcie i mozna by podjechać i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości? Byłabym bardzo wdzięczna. Dzieki i na pewno będę tu zaglądać, a z czasem dodawać swoje zdjęcia i wnioski może komus sie przydadzą tak jak mi sie przydały wasze spostrzeżenia oraz bezcenne rady.

Pozdrawiam seredecznie i odezwijcie się ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witajcie :)

Forum zamarło... ponieważ wszyscy juz mieszkają w swoich FOKUSACH :) Gratulacje! My własnie wybraliśmy ten projekt, dokładnie z tych samych powodów co reszta forumowiczów. Wiedza na forum jest bezcenna, a zdjęcia bardzo pomocne. Jeszcze raczkujemy, ponieważ dopiero składamy na nowych zasadach zgłoszenie budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

U mnie nastąpiła wielka zmiana. Zmienilismy zdanie z mężem i postawilismy na dom parterowy. 5 pokoi, kuchnia, spiżarka, salon, 2 łazienki, garaż na 2 s.. pomieszcz gospod, kotłownia, kilka schowków udało sie dodatkowo wygospodarować. ponadto strych jako miejsce do ćwiczeń i na graty żadko używane. wyszło 200 m2 plus garaż. Projekt indywidualny. Tak więc już nie fokus..a o wszystkim zadecydował przypadek. W kazdym razie ja się z focusowego forum wypisuję a wam moi drodzy zycze samych pieknych chwil w swoich 4 kątach, a Ci co dopiero myślą o budowie zyczę wiadra nerwów i cierlpiwości w załatwianiu paperologii :mad:, wiem co mówię:bye:

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez paniodbiologii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dawno tu nie zaglądałem i jak ktoś tu słusznie zauważył dlatego, że już od 2 i pół roku mieszkamy w swoim Fokusie. Jeśli macie jakieś pytania o praktyczne użytkowanie, to pytajcie - postaram się odpowiedzieć :)

 

To naprawdę doskonała wiadomość, wsparcie posiadacza Fokusa uważam za bezcenne i bardzo chętnie z niego skorzystam :) grigorios, czy będzie można Was odwiedzić? Obecnie jesteśmy na etapie rozmów z autorem projektu, mając na uwadze Wasze uwagi dotyczące zachodzącego na balkon dachu. W tym tygodniu nabywamy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no cóż jeśli chodzi o odwiedzanie to sporo osób z forum złożyło nam wizytę, ale wtedy nasz Fokus był jeszcze w budowie, w mniej lub bardziej zaawansowanym stadium. Tak szczerze powiedziawszy to obecnie już po zamieszkaniu w domu za bardzo nie chcemy się upubliczniać. Natomiast służymy pomocą w innej formie :) Zawsze chętnie odpowiemy na wszelkie pytania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

my jesteśmy na etapie ocieplenia z zewnątrz, korzystamy z pogody - wnętrza "prawie" wykończone - tynki, posadzki, sufity. jeżeli ma ktoś ochotę coś się dowiedzieć lub osobiście zobaczyć to zapraszamy (wiemy to z autopsji, że lepiej samemu zobaczyć domek i go obejrzeć i ewentualnie poprawić go pod siebie, niż działać z projektu - my też mieliśmy problem z "wbiciem" się do gotowego Fokusa, ale się udało i dziękujemy za to - wiemy że to problem, więc chętnie podzielimy się wiedzą i obejrzeniem domu od środka. pozdrawiamy ania i michał okolice Wałbrzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
witam

my jesteśmy na etapie ocieplenia z zewnątrz, korzystamy z pogody - wnętrza "prawie" wykończone - tynki, posadzki, sufity. jeżeli ma ktoś ochotę coś się dowiedzieć lub osobiście zobaczyć to zapraszamy (wiemy to z autopsji, że lepiej samemu zobaczyć domek i go obejrzeć i ewentualnie poprawić go pod siebie, niż działać z projektu - my też mieliśmy problem z "wbiciem" się do gotowego Fokusa, ale się udało i dziękujemy za to - wiemy że to problem, więc chętnie podzielimy się wiedzą i obejrzeniem domu od środka. pozdrawiamy ania i michał okolice Wałbrzycha

 

To wspaniałe nowiny :) Napiszę do Was na priv i poproszę o spotkanie. Mamy wszystkie dokumenty w ręku i chcemy wystartować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...