Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze raz chciałbym wrócić do metrażu. Czy ktoś może powiedzieć ile ostatecznie jest metrów szczególnie jeśli ktoś ma projekt z garażem dwustanowiskowym?

Jeśli jedno stanowiskowy to ile metrów ma sam dom. Z moich wyliczeń wynika że sam dom (bez garażu, kotłowni i strychu) metrów użytkowych jest 172. natomiast licząc wszystko po podłodze wychodzi prawie 270 z garażem dwustanowiskowym. Ktoś to potwierdza??

 

Jaran82 wg projektu focus II jest:

kubatura - 898,8

zabudowa - 182,20

całkowita - 310,40

netto - 255,50

 

Jednak warto powiększyć garaż więc wyjdzie nieco więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepek1979 dzięki za dobre serce :)

 

Projekt doszedł, pod koniec lata rozpoczynamy budowę focus B, ze wstępnych analiz projektu wynikają następujące zmiany:

- kolankowa do góry co najmniej o jeden pustak

- okna połaciowe praktycznie do likwidacji

- schody w holu przesunięte ze środka do ściany salonu/gabinetu ( doszliśmy do wniosku, że schody na środku holu pogarszają komunikację i estetykę w holu )

- wejście do gabinetu pod schodami przy drzwiach do garażu

- pomieszczenie gospodarcze pomniejszone ale dalej pod schodami ;)

- prawdopodobnie podniesiemy schody o trzy stopnie wydłużając je tym samym w holu i likwidując schody na strych/do pralnio-suszarni ( ale decyzja jeszcze nie zapadła ) :???:

- likwidacja wejścia do kuchni z holu

- przesunięcie wyjścia z kuchni do jadalni w kierunku holu aby nie wpadać prosto na stół i krzesła i zyskać więcej swobody w jadalni

- likwidacja otwartej przestrzeni w salonie na ścianie od kominka do słupa, słup stanie się częścią ściany

- rezygnacja z okien w salonie na rzecz dużych drzwi przesuwnych

- taras z kostki brukowej i palisad

- zamiast fundamentu płyta fundamentowa ( mam dość płytko wody gruntowe, poza tym zależy mi na czasie )

 

i tak zamieszany projekt :stirthepot: powinien sprostać naszym oczekiwaniom :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących Fokusa. Z mężem będziemy się budować pod Nadarzynem, jesteśmy na etapie wyboru projektu i mamy nie lada zagwozdkę :) Czy moglibyśmy odwiedzić czyjąś budowę, w okolicach lub niedalekiej odległości od Warszawy? Mój adres e-mail: [email protected]

Pozdrawiamy Urszula i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepek, ja mam serdeczną prośbę o umieszczenie fotki okien w wykuszu. Nam dzisiaj wstawili okna i w wykuszu została spora szczelina między bocznymi okienkami w wykuszu, a murem. Ciekawi mnie jak to jest u Ciebie?

Czy mógłbyś też napisać ile Cię kosztowała elektryka i hydraulika?

 

Witam grigorios

Co do kosztu elektryki to już mogę powiedzieć bo wszystko już wiem ok. 10.000 zł. materiał + wykonanie. A co do hydrauliki narazie jestem w trakcie prac ale podejrzewam ok. 30.000 zł. to się okaże.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia!

 

Teraz wiem na czym polegał błąd w moim wykuszu. Zamontowano mi okna i się okazało, że pomiędzy małymi okienkami w wykuszu, a ścianami została spora szczelina. Myślałem, że to błąd wymiarowania okna, ale forumowi specjaliści zwrócili mi uwagę, że okno jest prawidłowo zwymiarowane i osadzone. Co więcej nie da się go inaczej osadzić, ani wstawić większego okna, ponieważ warstwa zewnętrznego ocieplenia wchodziłaby w okno, co widać na załączonym zdjęciu. Żeby jakoś uniknąć problemu z tak wielką szczeliną należy dodać poszerzenia do profili okien i wtedy te szczeliny wypełnią się plastikowym poszerzeniem i szczeliny znikną.

 

Okazuje się, że problem został spowodowany przez konstrukcję wykusza. Jak porównamy zdjęcia mojego wykuszu z Twoim wykuszem, to wyraźnie widać, że u Ciebie jest wymurowany dodatkowy kawałeczek muru między ścianą, a oknem wykusza, dokładnie w punkcie, w którym łączy się wykusz ze ścianą domu. Dzięki temu uniknąłeś problemu, który pojawił się u mnie. Pozostałych budowniczych Fokusa uczulam na tą sprawę! Zwróćcie na to uwagę...

DSC_1350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...